Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 listopada 2017 r.
21:37

Żona prezydenta z PiS zatrudniona w Enei. Jej mąż porównuje to do... Billa Clintona i Hillary

Autor: Zdjęcie autora eb
45 51 A A
Prezydent Dariusz Stefaniuk jest dumny, że jego żona Renata znalazła pracę już w drugiej spółce z udziałem Skarbu Państwa
Prezydent Dariusz Stefaniuk jest dumny, że jego żona Renata znalazła pracę już w drugiej spółce z udziałem Skarbu Państwa

Prezydent Białej Podlaskiej jest dumny ze swojej żony, która we wrześniu dołączyła do rady nadzorczej spółki Enea Elektrownia Połaniec.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Tak głośno wyśmiewani „Misiewicze” wygenerowali o 20 proc. większy zysk w spółkach Skarbu Państwa w porównaniu do poprzednich lat – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Enea Elektrownia Połaniec to już druga firma z udziałem Skarbu Państwa, w której udziela się żona należącego do PiS prezydenta Białej Podlaskiej. Przypomnijmy, że od lipca 2016 roku jest ona wiceprzewodniczącą rady nadzorczej należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki Jelcz.

Renata Stefaniuk odmówiła nam komentarza w tej sprawie. Ale prezydent nie ukrywa, że jest dumny z kariery swojej żony. – Myślę, że każdy, kto ma rodzinę, cieszy się z jej sukcesów, to naturalne. To jest jej praca, jej działalność, ja się w to nie angażuję. Jeżeli są ludzie, którzy nadają się na takie stanowiska, to bardzo proszę – nie widzi problemu Stefaniuk.

Jego żona ma skończony kurs i zdany egzamin na członka rad nadzorczych. Kształciła się m.in. w zakresie ekonomii, gospodarki światowej i handlu zagranicznego. 

– Jeżeli rada nadzorcza tak zarządza firmą, że ona ma zyski, to znaczy, że rada dobrze pracuje – komentuje prezydent.

Stefaniuk podaje też taki przykład: – Czy to, że jest moją żoną ma ją wykreślić z funkcjonowania w życiu publicznym? Proszę spojrzeć na Billa Clintona i jego żonę Hillary.

Prezydent odsyła również do bialskich spółek. – Tam rady dobrze funkcjonują, chociaż byłem krytykowany za wymianę części ich członków. Ale jak widać, żadna spółka nie została sprywatyzowana, a wręcz przeciwnie, podniosły one swoje dywidendy i zwiększyły inwestycje. Wzmocniliśmy te spółki – stwierdza.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 21:06
To jest typowy przykład na sitwę w PIS-ie.To się dzieje wszędzie na terenie woj.lubelskiego . Stefaniuk jest rasowym wazeliniarzem w PIS-ie i beznadziejnym prezydentem miasta Biała Podlaska.On jedynie sie dobrze reklamuje,a miasto jest w opłakanym stanie.PAN wytypował także Białą jako miasto zagrożone upadłością.
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 17:52
Pewna kwoka, traktowała świat z wysoka..... Ciąg dalszy pani ze zdjęcia znajdzie w wierszu Jana Brzechwy
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 19:37
"Tak głośno wyśmiewani „Misiewicze” wygenerowali o 20 proc. większy zysk w spółkach Skarbu Państwa w porównaniu do poprzednich lat – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk." A skąd mają zyski te spółki Skarbu Państwa ? Orlen, Energetyka, PKO BP ? Przecież to nasze pieniądze. To jest chore, takie spółki nie powinny mieć takiego zysku bo to oznacza, że naszym kosztem są za duże ceny benzyny, prądu czy usług bankowych.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 18:15
Na pewno pani Stefaniuk ma udokumentowaną praktykę doktora w zakresie publicznego zastosowania terapii wodnej. Otóż, jak wynika z newsa w DW, pani Renata chlusnęła na Placu Wolności wiadrem wody na swojego męża. Niestety, najnowsze newsy potwierdzają, że jedno wiadro zimnej wody to zbyt mało, żeby wyleczyć pana Stefaniuka alias Clintona z bufonady.
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 15:00
Rozumiem że ta pani ma wyższe wykształcenie ekonomiczne i ma tytuł magistra , a może doktora ?
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:35
Panie Stefaniuk vel Clinton, nie zapominaj waść, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem!
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 12:27
Pasożyty żerują na tkance gospodarczej kraju i opowiadają bzdury o wielkiej fachowosci. Rzekomy prawicowiec za wzór ma parę amerykańskich szubrawcow i to swiadczy o jego intelekcie i uczciwosci.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 09:51
I to jest koniec, prezydenta. Niejedna doprowadziła do upadku faceta. Ten przypadek będzie spektakularny. Polski naród jest zawistny. Nie daruje, że komuś wiedzie się lepiej. Nie ważne, że moja krowa daje mało mleka, ważne, żeby krowa sąsiada nie dawała więcej. Nie wiadomo skąd ta zawiść w narodzie się wzięła, ale jest i już. Szkoda prezydenta, był niezły.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 08:40
Wypowiedż tego figuranta, nazywanego prezydentem, to wyraz pazerności, bezczelności i zwykłej głupoty. ELYTY, że cho... cho !
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 23:50
Rada nadzorcza zarządza... Wow. Brak słów.
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 21:06
To jest typowy przykład na sitwę w PIS-ie.To się dzieje wszędzie na terenie woj.lubelskiego . Stefaniuk jest rasowym wazeliniarzem w PIS-ie i beznadziejnym prezydentem miasta Biała Podlaska.On jedynie sie dobrze reklamuje,a miasto jest w opłakanym stanie.PAN wytypował także Białą jako miasto zagrożone upadłością.
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 17:52
Pewna kwoka, traktowała świat z wysoka..... Ciąg dalszy pani ze zdjęcia znajdzie w wierszu Jana Brzechwy
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 19:37
"Tak głośno wyśmiewani „Misiewicze” wygenerowali o 20 proc. większy zysk w spółkach Skarbu Państwa w porównaniu do poprzednich lat – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk." A skąd mają zyski te spółki Skarbu Państwa ? Orlen, Energetyka, PKO BP ? Przecież to nasze pieniądze. To jest chore, takie spółki nie powinny mieć takiego zysku bo to oznacza, że naszym kosztem są za duże ceny benzyny, prądu czy usług bankowych.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 18:15
Na pewno pani Stefaniuk ma udokumentowaną praktykę doktora w zakresie publicznego zastosowania terapii wodnej. Otóż, jak wynika z newsa w DW, pani Renata chlusnęła na Placu Wolności wiadrem wody na swojego męża. Niestety, najnowsze newsy potwierdzają, że jedno wiadro zimnej wody to zbyt mało, żeby wyleczyć pana Stefaniuka alias Clintona z bufonady.
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 15:00
Rozumiem że ta pani ma wyższe wykształcenie ekonomiczne i ma tytuł magistra , a może doktora ?
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:35
Panie Stefaniuk vel Clinton, nie zapominaj waść, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem!
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 12:27
Pasożyty żerują na tkance gospodarczej kraju i opowiadają bzdury o wielkiej fachowosci. Rzekomy prawicowiec za wzór ma parę amerykańskich szubrawcow i to swiadczy o jego intelekcie i uczciwosci.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 09:51
I to jest koniec, prezydenta. Niejedna doprowadziła do upadku faceta. Ten przypadek będzie spektakularny. Polski naród jest zawistny. Nie daruje, że komuś wiedzie się lepiej. Nie ważne, że moja krowa daje mało mleka, ważne, żeby krowa sąsiada nie dawała więcej. Nie wiadomo skąd ta zawiść w narodzie się wzięła, ale jest i już. Szkoda prezydenta, był niezły.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 08:40
Wypowiedż tego figuranta, nazywanego prezydentem, to wyraz pazerności, bezczelności i zwykłej głupoty. ELYTY, że cho... cho !
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 23:50
Rada nadzorcza zarządza... Wow. Brak słów.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 1

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 95 15

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 385 53

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 135 73

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!