poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biłgoraj

Wyniki badań wody w Biłgoraju: Woda dobra, ale mętna

Dodano: 8 lutego 2017, 17:19
Autor: ask

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna opublikowała wyniki badań wody, jakie prowadzono w ubiegłym roku. Wniosek – jest dobrze

Z trzech wodociągów lokalnych oraz 40. tzw. zbiorowego zaopatrzenia korzysta 98,7 proc. mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Stan pochodzącej z tych sieci wody regularnie sprawdza nie tylko sanepid, ale także administratorzy kontroli wewnętrznej.

Całoroczny raport sporządzony został w oparciu o informacje pochodzące z obu tych źródeł. Co piją mieszkańcy biłgorajszczyzny?

Jakość wody utrzymuje się na dobrym poziomie i jest bezpieczna dla zdrowia. W ubiegłym roku nie odnotowano żadnych reakcji niepożądanych związanych z piciem wody z sieci wodociągowych. Nie oznacza to jednak, że nie było żadnych problemów. W wodociągach Górecko Stare oraz Biszcza na początku roku utrzymywał się w wodzie poziom mętności przekraczający wartości dopuszczalne.

- Mętność w wodzie do spożycia wywoływana jest drobnymi cząstkami stałymi, które mogą znaleźć się w niej na skutek niewłaściwie prowadzonego uzdatniania wody lub pochodzić z osadów sieci wodociągowej – tłumaczą pracownicy Sanepidu, ale podkreślają: - Mętność jest parametrem dla którego określono stężenia dopuszczalne nie z powodu zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi w razie ich przekroczenia, lecz z uwagi na ocenę jej jakości przez konsumentów. Mimo, że stwierdzany w wodzie tych wodociągów poziom mętności nie zagrażał bezpieczeństwu zdrowotnemu konsumentów, to należało podejmować każde działanie, które pozwalało na poprawę jej jakości.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Biłgoraju działania naprawcze szybko przyniosły oczekiwany skutek.

Czytaj więcej o: Biłgoraj Woda
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!