poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biłgoraj

Poseł PiS kupił prawo jazdy? Anonim rozsyła zdjęcie dokumentów

Dodano: 19 kwietnia 2017, 12:19

Karta egzaminacyjna Piotra Olszówki, którą anonimowy autor dołączył do e-maila o rzekomym kupieniu prawa jazdy przez posła PiS
Karta egzaminacyjna Piotra Olszówki, którą anonimowy autor dołączył do e-maila o rzekomym kupieniu prawa jazdy przez posła PiS

Poseł Piotr Olszówka z Prawa i Sprawiedliwości trafił pod lupę prokuratury. Chodzi o głośną sprawę korupcji przy załatwianiu praw jazdy w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Do redakcji lubelskich i ogólnopolskich mediów został rozesłany anonim, którego autor sugerował m.in., że poseł PiS w zamian za łapówkę otrzymał prawo jazdy kategorii C. Załączone do niego zostało zdjęcie karty egzaminacyjnej Olszówki, na której widnieją wpisy z 2011 roku.

– Te informacje to stek bzdur. Nie kupiłem prawa jazdy – mówi Dziennikowi Piotr Olszówka. Szerzej nie chce jednak komentować sprawy. – Wystosuję oświadczenie. To zbyt poważna kwestia, żeby rozmawiać o niej przez telefon.

Autor anonimu dowodzi także, że zostały rozpoczęte działania zmierzające do uchylenia immunitetu Olszówki. Jak poinformowało nas jednak wczoraj Centrum Informacyjne Sejmu, taki wniosek do marszałka Sejmu nie wpłynął.

Jak już pisaliśmy, w biłgorajskim starostwie działał regularny gang, który sprzedawał prawa jazdy – dowodzą śledczy. Z ich ustaleń wynika, że grupa funkcjonowała w latach 2011-2015 r. Prokuratorskie śledztwo zaowocowało do tej pory jednym aktem oskarżenia. Trafił on do Sądu Okręgowego w Zamościu. Dotyczy 51 osób, które mają być zamieszanie w nielegalny proceder.

Prokuratorskie śledztwo dotyczyło początkowo 157 podejrzanych. Sprawy dotyczące 94 osób wyłączono do odrębnych postępowań. Jak ustaliliśmy, materiały zebrane przez śledczych dotyczą m. in. Piotra Olszówki.

– Jego osoba pojawia się w postępowaniu – przyznaje Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Nie mogę jednak mówić o szczegółach. Do tej pory nie ma decyzji dotyczącej ewentualnych zarzutów (dotyczących Olszówki – red.).

Śledczy zapowiadają, że w środę przedstawią więcej informacji dotyczących roli posła w całej aferze. Jak ustaliliśmy, Olszówka zdobył prawo jazdy w okresie, w którym działał gang z Biłgoraja.

Według prokuratury kierował nim Krzysztof L., były inspektor w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Mężczyzna usłyszał ponad 170 zarzutów dotyczących przyjmowania łapówek w zamian za uzyskanie prawa jazdy. Kolejne 615 zarzutów dotyczy fałszowania i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Urzędnikowi zarzucono w sumie prawie 800 przestępstw. To główna postać aktu oskarżenia, który trafił do zamojskiego sądu.

Oprócz Krzysztofa L. oskarżono jeszcze 12 innych osób, które miały działać w jego grupie. Pozostałych 38 oskarżonych to kierowcy, którzy według śledczych płacili za uzyskanie uprawnień. Grozi im do 10 lat więzienia.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(65) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żona Aleksandra Grada, ministra Donalda Tuska, była w zarządzie firmy, która w 2009 r. podpisała bardzo intratny kontrakt ze spółką należącą do PGNiG. Kontrakt warty był 24 miliony złotych – pisaliśmy o tym wcześniej. Na jaw wychodzą jednak nowe fakty. Okazuje się, że firma zarabiać będzie jeszcze przez 30 lat, bowiem na taki okres zagwarantowano sobie serwisowanie oprogramowania. Taką usługę wyceniono na 180 tys. zł… miesięcznie.
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to niech takim Posłem zjmie się Pan szef PIS Poseł Zawiślak nie powiinno być świętych krów sprawdzić czy to fakt i nigdy takich cwaniaków nie wybierać a trzeba też zapytać cóż to za fachowiec że tak lata samolotami na koszt podatnika chyba że kwity na pilota ma! jaki ład w swoim PIS ma szef tej partii na zamojszczyżnie dobrze robi Pan prezydent Wnuk odsuwając się od tej degrengolady
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2017 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"To wszystko jednak mało w porównaniu z lotami Piotra Olszówki z PiS. Polityk latał po kraju aż 101 razy, co kosztowało Sejm 57,8 tys. złotych. Gdzie latał poseł? Okazuje się, że zasadniczo z Rzeszowa do Sejmu w Warszawie."- Kurier Lubelski, nie dość że krętacz, to i wyzyskiwacz podatników- rekordzista przestworzy...
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2017 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie róbmy polityki. Współpracujmy z FSB.
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2017 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto sponsorował ten artykuł?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (65)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!