poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biłgoraj

Starosta chce odejść ze stanowiska. Złożył rezygnację

Dodano: 16 listopada 2016, 11:03
Autor: ask

Marian Tokarski (na pierwszym planie)
Marian Tokarski (na pierwszym planie)

Na początku przyszłego roku Marian Tokarski przestanie pełnić funkcję starosty powiatu biłgorajskiego. Mąż posłanki PSL Genowefy Tokarskiej złożył już oficjalną rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

67-letni Marian Tokarski funkcję starosty pełni drugą kadencję. Wcześniej był etatowym członkiem Zarządu Powiatu. Pod koniec października przesłał do biłgorajskiej Rady Powiatu prośbę o przejęcie od 10 stycznia jego stanowiska w związku z rezygnacją ze sprawowanej funkcji. W piśmie nie znalazło się żadne uzasadnienie takiej decyzji. Chcieliśmy zapytać o jej powody, ale starosta jest nieosiągalny – do 5 grudnia ma urlop.

Nieoficjalnie mówi się, że rezygnacja była spowodowana ciągnącymi się od dawna niesnaskami w koalicji powiatu PSL i Biłgorajszczyny. Podobno kiedy Tokarski zostawał starostą samorządowcy ustalili, że po roku poda się do dymisji. Ponieważ tego nie zrobił, część członków PSL i opozycji (w sumie siedem osób) złożyło wniosek dotyczący jego odwołania. Tłumaczyli to brakiem współpracy starosty z Radą Powiatu, ignorowaniem wniosków, brakiem rzetelnych odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych, ogólnym stanem finansów Starostwa Powiatowego oraz braku reakcji na złą sytuację szpitala.

– Uzasadnienie nie ma potwierdzenia w rzeczywistości samorządowej, w mojej pracy – tłumaczył nam wtedy Tokarski. – Nie było takiego wydarzenia, by Zarząd czy ja osobiście, nie stawialibyśmy się do dyspozycji Rady, czy nie udzielano odpowiedzi na zgłoszone wnioski, czy też nie ustosunkowywano się do zgłoszonych problemów.

Na początku tego roku odbyło się głosowanie w tej sprawie – wniosek nie uzyskał wymaganej większości głosów. Wciąż jednak trwały naciski na Tokarskiego, by zrzekł się sprawowanej funkcji, co właśnie uczynił.

10 stycznia odbędzie się sesja Rady Powiatu, podczas której głosowane będzie przyjęcie wniosku. Jeśli radni zgodzą się na to, wybrany zostanie nie tylko nowy starosta, ale i nowy zarząd. Być może nastąpi to już podczas tej samej sesji.

W starostwie biłgorajskim ruszyła już giełda nazwisk. Wśród osób, które mogą objąć funkcję starosty najczęściej wymieniania się: Dariusza Wolanina, Jarosława Lipca, Jerzego Krasonia, Kazimierza Peterkę, Stanisława Lewandowskiego i Piotra Majchera.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 listopada 2016 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kazimierz Peterka??? Sprawdźta, pseudoredaktory, czy czasem nie chodzi ło Pateraka.
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pan Tokarski powinien Gieni przypomnieć że osiągnęła wiek emerytalny i czas do Biszczy powrócić ani po Warszawie się plątać. Szkoda że Gienia to mało rozumny człowiek i głosowała przeciw likwidacji gimnazjów.Wiek już nie ten i myślenie inne -wniosek czas na emeryturę.
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
E tam, nie wyniesie się. W W-szawie potrzebowałby psa przewodnika a na wsi z G. będzie sadzil zielone buraki. To,że nie odszedł wcześnie, zgodnie z umową to była wina ZSL ponieważ podnieśli wiek emerytalny. Teraz w mękach chłopina dotrwał i idzie na zasłużony odpoczynek i będzie łowil ryby w bajorku.
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PRZEPROWADZI SIĘ DO WARSZAWY???
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Ja kocham tylko władzę. To jest jedyne uczucie, któremu się poddaję "
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!