Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

10 września 2017 r.
15:36

Janów Lubelski: Nowa firma w strefie, będzie praca

Autor: Zdjęcie autora aa
5 7 A A
Strefa ekonomiczna w Janowie Lubelskim
Strefa ekonomiczna w Janowie Lubelskim (fot. janowlubelski.pl)

Kolejna firma chce inwestować w janowskiej strefie przemysłowej. Ma produkować żywność z wykorzystaniem produktów ekologicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy inwestor kupił już działkę od gminy. – Znajduje się na terenie strefy przemysłowej, ale inwestor nie będzie korzystać z przywilejów strefowych – mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.

– Inwestycja już została rozpoczęta. Pierwszym krokiem było nabycie działek– informuje Magdalena Skórka ze spółki Naukowo Badawcze Centrum Rozwoju Soi „AgeSoya”. – Kolejnym etapem jest przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej i uzyskanie wymaganych pozwoleń. Aktualnie jesteśmy właśnie na tym etapie. Zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu prac budowlanych. Planujemy, że nastąpi to najpóźniej w I kwartale 2019 roku.

Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę hali produkcyjnej o powierzchni 1800 mkw. – Kolejne etapy są jeszcze w fazie koncepcyjnej – podaje Skórka. I dodaje: – W zakładzie będzie produkowana żywność o wysokiej zawartości białka i witamin z wykorzystaniem surowców pochodzenia ekologicznego. Receptury produktów będą oparte na know-how firmy.

Na początek spółka chce zatrudnić 20 osób, później liczba pracowników ma się zwiększyć. – Docelowo planowane jest zatrudnienie około 50 osób – podaje Skórka.

Obecnie w janowskiej strefie działa pięć firm. – Kilka innych szykuje się do budowy, m.in. ocynkownia, która chce rozpocząć swoją inwestycję jeszcze w tym roku – mówi burmistrz Janowa Lubelskiego. – Są też mniejsze firmy z branży drzewnej i branży betoniarskiej. Myślę, że już w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć nowe zakłady.

W granicach Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica” leży Podstrefa Janów Lubelski Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Całkowita powierzchni strefy „Borownica” to ok. 200 ha, zaś SSE zajmuje 18,5 ha.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 20:13
Koderasta nadal w akcji...tfu!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 09:14
Nie ma jeszcze kościoła ale cała inwestycja jest błogosławiona przez DUCHOWEGO PRZYWÓDCĘ NARODU - prof. dr. jego Magnificencję, przewielebnego Ojca Tadeusza Muchomorka!
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 10:58
Do gościa z 7.31. Aby uciąć komentarze na poziomie prezentowanym przez "toto" trzeba byłoby tylko palnąć w ten głupi łeb!!! I to by było na tyle.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 10:41
Widać Strefa Tarnobrzeska działa, podczas gdy ta Mielecka, najlepsze kąski kieruje do Mielca i Rzeszowa...
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:13
Warto zaznaczyć, że psychiatryka dla kodziarstwa też nie ma.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 16:37
zawsze to jakieś miejscs pracy
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 07:31
-1
DZIWNE PARK EKONOMICZNY SIĘ ROZRASTA DZIĘKI FIRMOM INWESTUJĄCYM W NIEGO ,A KOŚCIOŁA NIE STAWIAJĄ ?.
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 20:13
Koderasta nadal w akcji...tfu!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 09:14
Nie ma jeszcze kościoła ale cała inwestycja jest błogosławiona przez DUCHOWEGO PRZYWÓDCĘ NARODU - prof. dr. jego Magnificencję, przewielebnego Ojca Tadeusza Muchomorka!
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 10:58
Do gościa z 7.31. Aby uciąć komentarze na poziomie prezentowanym przez "toto" trzeba byłoby tylko palnąć w ten głupi łeb!!! I to by było na tyle.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 10:41
Widać Strefa Tarnobrzeska działa, podczas gdy ta Mielecka, najlepsze kąski kieruje do Mielca i Rzeszowa...
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:13
Warto zaznaczyć, że psychiatryka dla kodziarstwa też nie ma.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 07:31
-1
DZIWNE PARK EKONOMICZNY SIĘ ROZRASTA DZIĘKI FIRMOM INWESTUJĄCYM W NIEGO ,A KOŚCIOŁA NIE STAWIAJĄ ?.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 16:37
zawsze to jakieś miejscs pracy

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 0 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 4 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 0

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań 3 9

Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje 0 0

Kajaki, rower, a może gród prasłowiański? Sprawdź co ciekawego dzieje się w woj. lubelskim w długi weekend majowy. Pobierz nasz dodatek specjalny "Lubelskie na majówkę!"

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1 0

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 14 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 14 2

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji - metody leczenia

Zaburzenia erekcji - metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!