Mińsk: Fabryka narzędzi z Radzynia zrobiła furorę dzięki sękaczowi

Dodano: 12 września 2017, 16:35
Autor: Paweł Puzio

Sękacz z Radzynia Podlaskiego zrobił furorę podczas największych białoruskich targów budowlanych BUDPRAGRES 2017. Smakołyk był tajną bronią Górniczej Fabryki Narzędzi, która myśli o kontraktach na Jedwabnym Szlaku

– Uzgodniliśmy, że GFN pomoże firmom białoruskim w certyfikacji wyrobów na polski rynek, a białoruskie pomogą polskim przedsiębiorstwom – mówi prezes Jan Brożek
– Uzgodniliśmy, że GFN pomoże firmom białoruskim w certyfikacji wyrobów na polski rynek, a białoruskie pomogą polskim przedsiębiorstwom – mówi prezes Jan Brożek

Na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Mińsku, Górnicza Fabryka Narzędzi z Radzynia Podlaskiego uczestniczyła we wrześniowych targach budowlanych BUDPRAGRES 2017.

– Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza targowo-wystawiennicza branży budowlanej na terenie Republiki Białorusi. Organizowana jest pod patronatem białoruskiego Ministerstwa Architektury i Budownictwa – mówi Ewelina Małoszuk, zastępca dyrektora ds. marketingu GFN. Na targach BUDPRAGRES wystawiały się firmy europejskie oraz azjatyckie, w tym fabryki z Chin.

Stoisko Górniczej Fabryki Narzędzi z wyrobami śrubowymi i kotwami cieszyło się wielkim powodzeniem.

– Nasze stoisko odwiedził Anatolij Kalinin, wicepremier Republiki Białorusi wraz z Anatolijem Chernym, ministrem architektury i budownictwa. Byli bardzo zaskoczeni, że firma działająca w branży metalowej zajmuje się też wypiekiem ciast regionalnych, jakim są nasze sękacze podlaskie. Pochwalili je za oryginalny wygląd, smak i aromat – dodaje dyr. Maciej Krawiec, odpowiedzialny za eksport. Sękacz Podlaski to jeden ze znaków firmowych GFN, wypiekanych na miejscu, przez fabryczną ekipę pań z doświadczeniem cukierniczym.

Prezes GFN Jan Brożek rozmawiał z wicepremierem Anatolijem Kalininem o współpracy. – Uzgodniliśmy, że GFN pomoże firmom białoruskim w certyfikacji wyrobów na polski rynek, a białoruskie pomogą polskim przedsiębiorstwom – mówi prezes Brożek.

Minister Cherny zadeklarował, że pomoże w certyfikacji wyrobów GFN. – Certyfikaty umożliwią sprzedaż naszych wyrobów na rynkach wschodnich Unii Celnej, tj. Białorusi, Armenii, Rosji, Kazachstanu i Kirgistanu. Te rynki rozwijają się w ekspresowym tempie, ze względu na budowę Jedwabnego Szlaku. Mamy nadzieję, że GFN dołoży do tego projektu przysłowiową cegiełkę – dodaje Ewelina Małoszuk.

Górnicza Fabryka Narzędzi w Radzyniu Podlaskim jest producentem akcesoriów kolejowych do budowy torowisk. Wyrobów z Radzynia używają nie tylko linie kolejowe na całym świecie, ale i kopalnie węgla kamiennego. Firma działa już 114 lat.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 września 2017 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby nie Sekacz nie byłoby o czym pisać .. świat na głowie stoi..
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2017 o 17:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest przykład innowacji. Gdyby norweski telekom nie zrobił forka eksperymentalnego, to nie byłoby ich innowacyjnej przeglądarki. Jak firma chce, to presto, może eksperymentować. Przykładowo Nokia, firma, która ewoluuje i przebiera w rynkach, czy niemiecki BASF, czego to oni nie produkują! Albo Microsoft, jak nie telefony, to oprogramowanie, jak nie pakiet biurowy, to hololensy... Jako Lubelaki powinnismy wrecz wymagac od duzych firm by eksperymentowaly z innymi branzami. Bogdanka miala pewien Sukces z Ekoklinkierem,. do czasu przejecia przez złyyyyyy koncern energetyczny.
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2017 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mamrota nie wystawili ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!