Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

4 marca 2018 r.
18:38

Przebudowa Plazy. Miasto zgodziło się na powiększenie centrum handlowego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
77 29 A A
Ratusz zgodził się na powiększenie centrum handlowego Plaza od strony ul. Grottgera<br />
Ratusz zgodził się na powiększenie centrum handlowego Plaza od strony ul. Grottgera
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Ratusz zgodził się na powiększenie centrum handlowego Plaza. Miejsce na nowe sklepy powstanie z tyłu budynku, od strony sądu. Wcześniej zajdzie tu inna rewolucja: na zlecenie sądu rozbierany i budowany od nowa ma być taras przyległy do Plazy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki planowanym pracom powierzchnia handlowa – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – może wzrosnąć o około 600 mkw. Takie powiększenie Plazy od strony ul. Grottgera umożliwia wydana przez Urząd Miasta decyzja ustalająca warunki zabudowy.

– Decyzja dopuszcza przebudowę części pierwszego piętra oraz zmianę sposobu użytkowania pasażu, podcieni, a także zachodniego przedsionka wejściowego – wylicza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.
Wygospodarowaną w ten sposób powierzchnię mają zająć sklepy. W planach inwestora jest również przesunięcie wejścia na środek tylnej ściany, nieco bliżej sądu.

Kiedy mogą się rozpocząć prace budowlane? – Jeszcze nie wiadomo – mówi Artur Pleskot, dyrektor Centrum Handlowo-Rekreacyjnego Lublin Plaza. Teraz pracę muszą dokończyć projektanci, później inwestor będzie musiał zdobyć pozwolenie na budowę. Właściciel centrum handlowego zapowiada jednak, że zmiany nastąpią w tym roku i obejmą nie tylko pierwsze piętro.

Rozebrać i zbudować od nowa - Sąd Apelacyjny ogłosił już przetarg na remont tarasu
Rozebrać i zbudować od nowa - Sąd Apelacyjny ogłosił już przetarg na remont tarasu (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

– Na parterze oraz na drugim piętrze pojawią się nowoczesne strefy rekreacyjne z komfortowymi kanapami. Zmianie ulegną także wejścia na pasaże od strony parkingu – informuje w oficjalnym komunikacie firma Klépierre, właściciel Plazy.

Nieco wcześniej na tyłach centrum handlowego można się spodziewać jeszcze jednej rewolucji. Sąd Apelacyjny zamierza wyremontować taras, z którego wchodzi się do jego budynku. Żelbetowy taras opierający się na żelbetowych słupach został zbudowany jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Jest w złym stanie technicznym, a ekspertyza wykazała, że każde z przęseł trzeba rozebrać i zbudować od nowa
Sąd Apelacyjny ogłosił już przetarg na wykonanie takich robót, na oferty będzie czekać do 15 marca.

W warunkach przetargu sąd zastrzegł, że wszystkie prace muszą być przeprowadzone w cztery miesiące od zawarcia umowy z wykonawcą.

Ma już 10 lat

Otwarta latem 2007 roku Plaza była drugą po Olimpie galerią handlową w Lublinie. Natomiast mieszczące się tu Cinema City było pierwszym w Lublinie kinem wielosalowym. Obok miał powstać także hotel oraz kompleks biurowy, jednak ostatecznie inwestor wycofał się z tych zapowiedzi

Zobacz także: Blowek w Tarasach Zamkowych w Lublinie

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 marca 2018 o 20:50
+1
Plazę wybudował kapitał izraelski, po czym sprzedał. I to było w nieodległym czasie od rozróby w Oświęcimiu. Różnica jest taka, że tam była wieksza odległość, a inwestor był Polakiem, a tu jest bliżej cmentarza a inwestorem był Izraelita.
Avatar
Gość / 4 marca 2018 o 20:41
+1
Nasi nie godzili się na polski market usytuowany przed Obozem w Oświęcimiu a nasi władze Lublin atak ochoczo spełnili prośbę nasich i Polska nie zawali się.
Avatar
Krzysiek_33 / 9 marca 2018 o 11:01
NaTuRa napisał:
Bono napisał:
undefined napisał:
Gdyby w XIX i XX wieku na świecie byłoby więcej takich betoniarzy jak ty, to do tej pory życie biologiczne całkowicie by zanikło i na świecie byłyby tylko booty, których ty jesteś najlepszym przykładem.
 Gdyby Mieszko I dysponował tylko jednym czołgiem, to dziś cała Europa mówiłaby po polsku...
 Gdyby Mieszko I dysponował tylko jednym czołgiem, to dziś cała Europa mówiłaby po polsku... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 20:09
To jest niepotrzebne, Obecny kształt Plazy i wielkość jest optymalna, po co powielać błędy Felicity? Nie potrzeba robić kolejnego molochu na siłę. Ja bym tamten skwerek za Plazą zachował, albo zrobił z niego jakieś miejsce rekreacyjne, gdzie można sobie razem posiedzieć, zjeść coś razem, pogadać na świeżym powietrzu. Zabudowywanie spowoduje, że z dobrze wyglądającego centrum handlowego będzie kolejny gigantyczny kloc. Plaza ma wszystko co potrzeba i niech tak pozostanie, nie bawcie się w takie rewolucje, komu to potrzebne?, kosztowne to, a celowość mała.
Avatar
Biedra / 7 marca 2018 o 12:48
Rozumiem, że właściciele Plazy tak i nie zapłacili 12 mln PLN kary za niedotrzymanie warunków zabudowy? W miejscu, gdzie teraz będzie rozbudowywana Plaza, wg pierwotnej zgody na zabudowę miał powstać hotel. Hotel nie powstał w wyznaczonym kilkukrotnie wydłużanym terminie. Przy każdym przedłużeniu, kara umowna z łaski miejskich urzędników powoli topniała z 12 mln do bodajrze 4 mln kilka lat temu. Patrząc na obrót sprawy, kara pewnie nie tylko nie została zapłacona, ale i zmieniono warunki zabudowy... Lublin - miasto inspiracji...
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 21:49
powinni wszyscy olać tę żydowską bude ,niech zbankrutują ciachnięci po napletku
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 21:26
"PRZEBUDOWA " ???? a co przerobią to na bożnicę ?
Avatar
Gość / 5 marca 2018 o 18:04
Gucio napisał:
undefined napisał:
Ja tam lubię Plazę. Prawdą jest, że sklepy się tam zmieniają. Ja lubiłem Le Coopera... Teraz tam jest chyba SONY? A Le Cooper egzystuje na Felinie. Lublinowi można tylko pozazdrościć mnóstwa Galerii. W Chełmie do tej pory ani jednej :( Dlatego na zakupy jeżdżę do Lublina. Nikt nie każe kupować wszystkiego. Ja czekam na przeceny i twoje 2500zł starczy. Zawsze te 100zł moźna wygospodarować.
no niewątpliwie dla plebsu jest to atrakcja
 Odezwał się "magnat" Paluszki nie zaswędziały? 
 Odezwał się "magnat" Paluszki nie zaswędziały?  rozwiń
Avatar
do Burka, Kapsla, Pimka, Pikusia / 5 marca 2018 o 16:45
Klepierre jest zmyślnym REITem. Lublin, Rzeszów to nasycone handlowo rynki. Czemu? W rolniczych krainach jest mnóstwo nieopodatkowanego 'piniądza' które i tak trafi do wielkiego obcego kapitału, od Jeronimo primo voto Biedronka począwszy. Decydenci lokalni - rajcy miejscy, wiejscy, półwiejscy czerpią pełnymi 'ręcyma'. Do czasu - biologia ich wkrótce wytnie (do piachu lub spalarni zwłok). Sąd się tu obślinił  - liczy na darmowe lub 'preferencyjne' miejscówki w Plaza Centers. A przeciętny Janusz z Grażyną co najwyżej strzeli oczopląs, bo tocząc swą gnojową kulkę życiową nie jest w stanie myśleć racjonalnie w temacie.
Klepierre jest zmyślnym REITem. Lublin, Rzeszów to nasycone handlowo rynki. Czemu? W rolniczych krainach jest mnóstwo nieopodatkowanego 'piniądza' które i tak trafi do wielkiego obcego kapitału, od Jeronimo primo voto Biedronka począwszy. Decydenci lokalni - rajcy miejscy, wiejscy, półwiejscy czerpią pełnymi 'ręcyma'. Do czasu - biologia ich wkrótce wytnie (do piachu lub spalarni zwłok). Sąd się tu obślinił  - liczy na darmowe lub 'preferencyjne' miejscówki w Plaza Centers. A przeciętny Janusz z Grażyną co najwyżej strzeli oczopląs, bo toczą... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2018 o 15:53
600 metrów i takie wielkie hallo?Znam sklepy galeryjne o takiej powierzchni.Tam i tak już jest padaczka, rozwój to np.dawny Heban a teraz sklep z chińskim badziewiem :)))
Avatar
Krzysiek_33 / 9 marca 2018 o 11:01
NaTuRa napisał:
Bono napisał:
undefined napisał:
Gdyby w XIX i XX wieku na świecie byłoby więcej takich betoniarzy jak ty, to do tej pory życie biologiczne całkowicie by zanikło i na świecie byłyby tylko booty, których ty jesteś najlepszym przykładem.
 Gdyby Mieszko I dysponował tylko jednym czołgiem, to dziś cała Europa mówiłaby po polsku...
 Gdyby Mieszko I dysponował tylko jednym czołgiem, to dziś cała Europa mówiłaby po polsku... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 20:09
To jest niepotrzebne, Obecny kształt Plazy i wielkość jest optymalna, po co powielać błędy Felicity? Nie potrzeba robić kolejnego molochu na siłę. Ja bym tamten skwerek za Plazą zachował, albo zrobił z niego jakieś miejsce rekreacyjne, gdzie można sobie razem posiedzieć, zjeść coś razem, pogadać na świeżym powietrzu. Zabudowywanie spowoduje, że z dobrze wyglądającego centrum handlowego będzie kolejny gigantyczny kloc. Plaza ma wszystko co potrzeba i niech tak pozostanie, nie bawcie się w takie rewolucje, komu to potrzebne?, kosztowne to, a celowość mała.
Avatar
Biedra / 7 marca 2018 o 12:48
Rozumiem, że właściciele Plazy tak i nie zapłacili 12 mln PLN kary za niedotrzymanie warunków zabudowy? W miejscu, gdzie teraz będzie rozbudowywana Plaza, wg pierwotnej zgody na zabudowę miał powstać hotel. Hotel nie powstał w wyznaczonym kilkukrotnie wydłużanym terminie. Przy każdym przedłużeniu, kara umowna z łaski miejskich urzędników powoli topniała z 12 mln do bodajrze 4 mln kilka lat temu. Patrząc na obrót sprawy, kara pewnie nie tylko nie została zapłacona, ale i zmieniono warunki zabudowy... Lublin - miasto inspiracji...
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 21:49
powinni wszyscy olać tę żydowską bude ,niech zbankrutują ciachnięci po napletku
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 21:26
"PRZEBUDOWA " ???? a co przerobią to na bożnicę ?
Avatar
Gość / 5 marca 2018 o 18:04
Gucio napisał:
undefined napisał:
Ja tam lubię Plazę. Prawdą jest, że sklepy się tam zmieniają. Ja lubiłem Le Coopera... Teraz tam jest chyba SONY? A Le Cooper egzystuje na Felinie. Lublinowi można tylko pozazdrościć mnóstwa Galerii. W Chełmie do tej pory ani jednej :( Dlatego na zakupy jeżdżę do Lublina. Nikt nie każe kupować wszystkiego. Ja czekam na przeceny i twoje 2500zł starczy. Zawsze te 100zł moźna wygospodarować.
no niewątpliwie dla plebsu jest to atrakcja
 Odezwał się "magnat" Paluszki nie zaswędziały? 
 Odezwał się "magnat" Paluszki nie zaswędziały?  rozwiń
Avatar
do Burka, Kapsla, Pimka, Pikusia / 5 marca 2018 o 16:45
Klepierre jest zmyślnym REITem. Lublin, Rzeszów to nasycone handlowo rynki. Czemu? W rolniczych krainach jest mnóstwo nieopodatkowanego 'piniądza' które i tak trafi do wielkiego obcego kapitału, od Jeronimo primo voto Biedronka począwszy. Decydenci lokalni - rajcy miejscy, wiejscy, półwiejscy czerpią pełnymi 'ręcyma'. Do czasu - biologia ich wkrótce wytnie (do piachu lub spalarni zwłok). Sąd się tu obślinił  - liczy na darmowe lub 'preferencyjne' miejscówki w Plaza Centers. A przeciętny Janusz z Grażyną co najwyżej strzeli oczopląs, bo tocząc swą gnojową kulkę życiową nie jest w stanie myśleć racjonalnie w temacie.
Klepierre jest zmyślnym REITem. Lublin, Rzeszów to nasycone handlowo rynki. Czemu? W rolniczych krainach jest mnóstwo nieopodatkowanego 'piniądza' które i tak trafi do wielkiego obcego kapitału, od Jeronimo primo voto Biedronka począwszy. Decydenci lokalni - rajcy miejscy, wiejscy, półwiejscy czerpią pełnymi 'ręcyma'. Do czasu - biologia ich wkrótce wytnie (do piachu lub spalarni zwłok). Sąd się tu obślinił  - liczy na darmowe lub 'preferencyjne' miejscówki w Plaza Centers. A przeciętny Janusz z Grażyną co najwyżej strzeli oczopląs, bo toczą... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2018 o 15:53
600 metrów i takie wielkie hallo?Znam sklepy galeryjne o takiej powierzchni.Tam i tak już jest padaczka, rozwój to np.dawny Heban a teraz sklep z chińskim badziewiem :)))
Avatar
Gość / 5 marca 2018 o 09:45
***s://***youtube.com/watch?v=neej56jhoda "-pan stanisław z warszawy, niestety zmarł"
Avatar