Przebudowa Plazy. Miasto zgodziło się na powiększenie centrum handlowego

Dodano: 4 marca 2018, 18:38
Autor: Dominik Smaga

Ratusz zgodził się na powiększenie centrum handlowego Plaza od strony ul. Grottgera<br />
Ratusz zgodził się na powiększenie centrum handlowego Plaza od strony ul. Grottgera
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Ratusz zgodził się na powiększenie centrum handlowego Plaza. Miejsce na nowe sklepy powstanie z tyłu budynku, od strony sądu. Wcześniej zajdzie tu inna rewolucja: na zlecenie sądu rozbierany i budowany od nowa ma być taras przyległy do Plazy

Dzięki planowanym pracom powierzchnia handlowa – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – może wzrosnąć o około 600 mkw. Takie powiększenie Plazy od strony ul. Grottgera umożliwia wydana przez Urząd Miasta decyzja ustalająca warunki zabudowy.

– Decyzja dopuszcza przebudowę części pierwszego piętra oraz zmianę sposobu użytkowania pasażu, podcieni, a także zachodniego przedsionka wejściowego – wylicza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.
Wygospodarowaną w ten sposób powierzchnię mają zająć sklepy. W planach inwestora jest również przesunięcie wejścia na środek tylnej ściany, nieco bliżej sądu.

Kiedy mogą się rozpocząć prace budowlane? – Jeszcze nie wiadomo – mówi Artur Pleskot, dyrektor Centrum Handlowo-Rekreacyjnego Lublin Plaza. Teraz pracę muszą dokończyć projektanci, później inwestor będzie musiał zdobyć pozwolenie na budowę. Właściciel centrum handlowego zapowiada jednak, że zmiany nastąpią w tym roku i obejmą nie tylko pierwsze piętro.

Rozebrać i zbudować od nowa - Sąd Apelacyjny ogłosił już przetarg na remont tarasu
Rozebrać i zbudować od nowa - Sąd Apelacyjny ogłosił już przetarg na remont tarasu (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

– Na parterze oraz na drugim piętrze pojawią się nowoczesne strefy rekreacyjne z komfortowymi kanapami. Zmianie ulegną także wejścia na pasaże od strony parkingu – informuje w oficjalnym komunikacie firma Klépierre, właściciel Plazy.

Nieco wcześniej na tyłach centrum handlowego można się spodziewać jeszcze jednej rewolucji. Sąd Apelacyjny zamierza wyremontować taras, z którego wchodzi się do jego budynku. Żelbetowy taras opierający się na żelbetowych słupach został zbudowany jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Jest w złym stanie technicznym, a ekspertyza wykazała, że każde z przęseł trzeba rozebrać i zbudować od nowa
Sąd Apelacyjny ogłosił już przetarg na wykonanie takich robót, na oferty będzie czekać do 15 marca.

W warunkach przetargu sąd zastrzegł, że wszystkie prace muszą być przeprowadzone w cztery miesiące od zawarcia umowy z wykonawcą.

Ma już 10 lat

Otwarta latem 2007 roku Plaza była drugą po Olimpie galerią handlową w Lublinie. Natomiast mieszczące się tu Cinema City było pierwszym w Lublinie kinem wielosalowym. Obok miał powstać także hotel oraz kompleks biurowy, jednak ostatecznie inwestor wycofał się z tych zapowiedzi

Zobacz także: Blowek w Tarasach Zamkowych w Lublinie

WIDEO

Czytaj więcej o: Plaza
Krzysiek_33
Użytkownik niezarejestrowany
Biedra
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krzysiek_33
Krzysiek_33 (9 marca 2018 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NaTuRa napisał:
Bono napisał:
undefined napisał:
Gdyby w XIX i XX wieku na świecie byłoby więcej takich betoniarzy jak ty, to do tej pory życie biologiczne całkowicie by zanikło i na świecie byłyby tylko booty, których ty jesteś najlepszym przykładem.
 Gdyby Mieszko I dysponował tylko jednym czołgiem, to dziś cała Europa mówiłaby po polsku...
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2018 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest niepotrzebne, Obecny kształt Plazy i wielkość jest optymalna, po co powielać błędy Felicity? Nie potrzeba robić kolejnego molochu na siłę. Ja bym tamten skwerek za Plazą zachował, albo zrobił z niego jakieś miejsce rekreacyjne, gdzie można sobie razem posiedzieć, zjeść coś razem, pogadać na świeżym powietrzu. Zabudowywanie spowoduje, że z dobrze wyglądającego centrum handlowego będzie kolejny gigantyczny kloc. Plaza ma wszystko co potrzeba i niech tak pozostanie, nie bawcie się w takie rewolucje, komu to potrzebne?, kosztowne to, a celowość mała.
Rozwiń
Biedra
Biedra (7 marca 2018 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiem, że właściciele Plazy tak i nie zapłacili 12 mln PLN kary za niedotrzymanie warunków zabudowy? W miejscu, gdzie teraz będzie rozbudowywana Plaza, wg pierwotnej zgody na zabudowę miał powstać hotel. Hotel nie powstał w wyznaczonym kilkukrotnie wydłużanym terminie. Przy każdym przedłużeniu, kara umowna z łaski miejskich urzędników powoli topniała z 12 mln do bodajrze 4 mln kilka lat temu. Patrząc na obrót sprawy, kara pewnie nie tylko nie została zapłacona, ale i zmieniono warunki zabudowy... Lublin - miasto inspiracji...
Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2018 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
powinni wszyscy olać tę żydowską bude ,niech zbankrutują ciachnięci po napletku
Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2018 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"PRZEBUDOWA " ???? a co przerobią to na bożnicę ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!