Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

6 lutego 2016 r.
19:49

Przedsiębiorca stracił klientów, obwinia MPWiK o niesprawiedliwość

0 28 A A
Michał Staszak twierdzi, że przez zbyt niską przepustowość światłowodów stracił połowę klientów. O swoim problemie podczas ostatniej sesji opowiedział radnym (fot. Radosław Szczęch)
Michał Staszak twierdzi, że przez zbyt niską przepustowość światłowodów stracił połowę klientów. O swoim problemie podczas ostatniej sesji opowiedział radnym (fot. Radosław Szczęch)

Przedsiębiorca z Puław dostarczający internet oskarża MPWiK o nierówne traktowanie i zbyt niską przepustowość sieci światłowodowej. Odmawia także zapłaty zaległych 18 tys. złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Siecią światłowodową, która kilka lat temu oplotła miasto, zarządza Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zgodnie z prawem, spółka ta nie może jednak bezpośrednio podłączać do sieci mieszkańców. Zadanie to spoczywa na tzw. operatorach ostatniej mili, czyli firmach, które po podpisaniu umowy z MPWiK, dobudowują ostatnie – kluczowe elementy sieci oraz pozyskują klientów. Jedną z takich firm był WLS Net, kierowany przez Michała Staszaka.

Przedsiębiorca jest niezadowolony z dotychczasowej współpracy z miejską spółką, narzeka na stan techniczny światłowodów i próbuje wynegocjować lepsze warunki. Tymczasem MPWiK w związku z narastającym i nieregulowanym zadłużeniem WLS Net, umowę z firmą rozwiązał. Nie zakończyło to jednak sporu, który w przyszłości może przenieść się do sądu.

– Warunki wydawane przez MPWiK są skrajne i niesprawiedliwe. Część operatorów otrzymała stawki preferencyjne. Im ta działalność się opłaca. Mojej firmie zaproponowano o wiele gorsze warunki, a poza tym mam zastrzeżenia co do jakości sieci. W ostatnim roku z powodu zbyt niskiego transferu danych, który spadał nawet do kilkuset kilobitów na sekundę, straciłem połowę klientów – mówi Michał Staszak, szef WSL Net.

Przedsiębiorca stara się wynegocjować lepszą umowę oraz doprowadzić do anulowania zadłużenia wobec MPWiK. Obecnie wynosi ono już 18 tysięcy złotych. Zdaniem Staszaka, żeby mówić o zapłacie za usługę, ta powinna być taka, jak napisano w umowie. Jego zdaniem, miejska spółka nie dotrzymując jej warunków, naraziła jego firmę na straty.

Odmiennego zdania jest Andrzej Poleszak, prezes MPWiK, który zapewnia, że wszystkich operatorów traktuje równo, nikt nie ma preferencyjnych warunków, stan techniczny sieci jest świetny, a podstaw do anulowania zadłużenia nie ma.

– To przedsiębiorstwo miało z nami umowę, ale z uwagi na rosnące zadłużenie, byliśmy zmuszeni ją zakończyć. Nie wiem skąd przekonanie o tym, że stosujemy różne cenniki. Cennik jest jeden dla wszystkich, a im większa ilość zamówionego transferu, tym cena jednostki niższa.

Pan Staszak ma dokładnie to, za co zapłacił i co znajduje się w umowie. Nasza sieć ma dużą przepustowość, a na jej jakość nikt nie narzeka – mówi Andrzej Poleszak, który jednocześnie zapewnia o swojej gotowości do rozmów. – Nasze drzwi są otwarte, ale żeby był możliwy kompromis, konieczny jest dialog. Kierowane w naszą stronę zarzuty tego nie ułatwiają – dodaje.

Zdaniem szefa MPWiK, nie ma żadnej możliwości anulowania zaległości finansowych wobec spółki. Michał Staszak zapłacić jednak nie ma zamiaru. Jest przekonany, że wina leży po stronie MPWiK, a o swoim problemie poinformował prezydenta miasta i radnych. Samorządowcy zapewnili, że przyjrzą się tej sprawie. Jeśli nie uda się osiągnąć kompromisu, szef WLS Net zapowiada skorzystanie z drogi sądowej, skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 14:24

Dziwne że większość tych postów jest jednego autora, ciekawe co ma z tego. Bezsilność tego Gościa jest ograniczona do jednego, oczernić, musi być bardzo zainteresowany.​Trudno się dziwić przecież Staszak wdepnął w gówno i to się propaguje aby zmylić trop.

Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 20:20
Tak tak darujcie Staszakom te 18tys im się wszystko należy to pępki świata!!! Wszyscy muszą się do nich nagiac a im dalej wszystkiego mało! Są Staszaki a cala reszta to ta gorsza reszta .
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 20:07
Tak tak darujcie Staszakom te 18tys.przecież im się wszystko należy! To pepki
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 19:32
U la la skończyła się era Bagsika zaczęła Staszaka umarł król niech żyje król. Król zlodziei i oszustów! Może trzeba przyjrzeć mu się bliżej .
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 15:38
Jezeli jest to chory system po co wiec podpisuje sie umowe z tym systemem i sie na niego godzi?? Skoro podpisal, zgodzil sie tem przedsiebiorca niech wywiazuje sie. Nie jest on jedynym klientem.Ludzie czy wam ktos cos daje za darmo?? Za wszystko sie placi... jedni moga placic a drudzy juz nie bo im cos nie pasuje i kombinuja cale zycie i slizgaja sie bo moze sie uda???Tu mowa jest o czlowieku ktory ma gdzies zasady,przestanmy wszyscy placic za wszystko bo jest za drogo,ciekawe czy kto kolwiek nam odpusci... I wlasnie przez Takich jak Pan prywatny przedsiebiorca Staszak swiat nami gatdzi uwazajac nas za zlodziei i kombinatorow.
Jezeli jest to chory system po co wiec podpisuje sie umowe z tym systemem i sie na niego godzi?? Skoro podpisal, zgodzil sie tem przedsiebiorca niech wywiazuje sie. Nie jest on jedynym klientem.Ludzie czy wam ktos cos daje za darmo?? Za wszystko sie placi... jedni moga placic a drudzy juz nie bo im cos nie pasuje i kombinuja cale zycie i slizgaja sie bo moze sie uda???Tu mowa jest o czlowieku ktory ma gdzies zasady,przestanmy wszyscy placic za wszystko bo jest za drogo,ciekawe czy kto kolwiek nam odpusci... I wlasnie przez Takich jak Pan pry... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 02:14

To chory system. tego nikt nie weźmie normalnie i normalny. Nie wiadomo po co i dla kogo została ta sieć stworzona. Dlaczego nie ma operatora operatorów przez dwa lata nie zastanawia was? Amplus nie chciał? Kim by koleś nie był, to może ma racje. A może są powody o których tu się nie mówi, dlaczego. To jest żałosne jak wygląda rozwój cyfrowego miasta. Najlepiej jest kolesia obrzucić błotem, nikogo nie bronie ale wypowiedzi tutaj są żałosne, prostackie i nie wnoszące nic w temacie. Nie płacił, dlaczego go nie wyłączyli od razu. Za telefon, prąd czy inne nie zapłacisz miesiąc dwa i masz wyłączony. Koleś nie jest taki głupi aby porwać się na gówniane 18k tu chodzi o coś innego. A dla U.....du  jest to najlepsza pożywka do zamiatania pod dywan. Będzie pośmiewisko, wstyd a pomoc będzie w lesie jak to zwykle bywa w naszych Puławach. A radni co zrobili jak zadeklarowali się zainteresować tą sprawą. Czytają na pewno ten artykuł i sądzę że niektórzy nawet w niektórych przypadkach coś napiszą pod imieniem "Gość" lub inne. Co szanowna Rado Miasta zrobiłaś w tym kierunku, A Państwo Prezydenci? Może ktoś coś powie z władz co zostało zrobione. I jeszcze zastanówcie się co piszecie zanim oskarżycie lub napiszecie bzdury, on jest taki czy inny. Zgodnie z art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, „Każdy ma prawo do sprawiedliwego rozpatrzenia jego sprawy w rozsądnym terminie przez niezawisły i bezstronny sąd ustanowiony ustawą przy rozstrzyganiu o jego prawach i obowiązkach o charakterze cywilnym albo o zasadności każdego oskarżenia w wytoczonej przeciwko niemu sprawie karnej”.

To chory system. tego nikt nie weźmie normalnie i normalny. Nie wiadomo po co i dla kogo została ta sieć stworzona. Dlaczego nie ma operatora operatorów przez dwa lata nie zastanawia was? Amplus nie chciał? Kim by koleś nie był, to może ma racje. A może są powody o których tu się nie mówi, dlaczego. To jest żałosne jak wygląda rozwój cyfrowego miasta. Najlepiej jest kolesia obrzucić błotem, nikogo nie bronie ale wypowiedzi tutaj są żałosne, prostackie i nie wnoszące nic w temacie. Nie płacił, dlaczego go nie wyłączyli od razu. Za telefon,... rozwiń

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 20:58
Pan Staszak jak i cala jego rodzina to zlodzieje i oszusci... zwykle chamstwo. Poza tym ta jego "firma " zarejestrowana jest na jego zone (totalne beztalencie , i brak kultury) Pan Staszak ma dlugi ktorych tez nie splaca wiec firma nie mogla byc na niego. Jak widac kto kombinuje ten "ma" szkoda tylko ze nie ma wstydu...
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 20:56
Pan Staszak jak i cala jego rodzina to zlodzieje i oszusci... zwykle chamstwo. Poza tym ta jego "firma " zarejestrowana jest na jego zone (totalne beztalencie , i brak kultury) Pan Staszak ma dlugi ktorych tez nie splaca wiec firma nie mogla byc na niego. Jak widac kto kombinuje ten "ma" szkoda tylko ze nie ma wstydu...
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 20:12
Czytając o sprawie Staszaka moje zdumienie sięga zenitu korzystał wykorzystał i nie zapłacił i mówi głośno ze nie zapłaci /co za buta jakie niewyobrażalne ego a może tylko zwykła głupota bo chyba nie zwykle chamstwo /
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 07:06
Panie ,,prywatny przedsiębiorco,, z Puław może lepiej dla wszystkich a w szczególności dla Pana byłoby zająć się uprawą buraków, buraków przez duże B
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 14:24

Dziwne że większość tych postów jest jednego autora, ciekawe co ma z tego. Bezsilność tego Gościa jest ograniczona do jednego, oczernić, musi być bardzo zainteresowany.​Trudno się dziwić przecież Staszak wdepnął w gówno i to się propaguje aby zmylić trop.

Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 20:20
Tak tak darujcie Staszakom te 18tys im się wszystko należy to pępki świata!!! Wszyscy muszą się do nich nagiac a im dalej wszystkiego mało! Są Staszaki a cala reszta to ta gorsza reszta .
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 20:07
Tak tak darujcie Staszakom te 18tys.przecież im się wszystko należy! To pepki
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 19:32
U la la skończyła się era Bagsika zaczęła Staszaka umarł król niech żyje król. Król zlodziei i oszustów! Może trzeba przyjrzeć mu się bliżej .
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 15:38
Jezeli jest to chory system po co wiec podpisuje sie umowe z tym systemem i sie na niego godzi?? Skoro podpisal, zgodzil sie tem przedsiebiorca niech wywiazuje sie. Nie jest on jedynym klientem.Ludzie czy wam ktos cos daje za darmo?? Za wszystko sie placi... jedni moga placic a drudzy juz nie bo im cos nie pasuje i kombinuja cale zycie i slizgaja sie bo moze sie uda???Tu mowa jest o czlowieku ktory ma gdzies zasady,przestanmy wszyscy placic za wszystko bo jest za drogo,ciekawe czy kto kolwiek nam odpusci... I wlasnie przez Takich jak Pan prywatny przedsiebiorca Staszak swiat nami gatdzi uwazajac nas za zlodziei i kombinatorow.
Jezeli jest to chory system po co wiec podpisuje sie umowe z tym systemem i sie na niego godzi?? Skoro podpisal, zgodzil sie tem przedsiebiorca niech wywiazuje sie. Nie jest on jedynym klientem.Ludzie czy wam ktos cos daje za darmo?? Za wszystko sie placi... jedni moga placic a drudzy juz nie bo im cos nie pasuje i kombinuja cale zycie i slizgaja sie bo moze sie uda???Tu mowa jest o czlowieku ktory ma gdzies zasady,przestanmy wszyscy placic za wszystko bo jest za drogo,ciekawe czy kto kolwiek nam odpusci... I wlasnie przez Takich jak Pan pry... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 02:14

To chory system. tego nikt nie weźmie normalnie i normalny. Nie wiadomo po co i dla kogo została ta sieć stworzona. Dlaczego nie ma operatora operatorów przez dwa lata nie zastanawia was? Amplus nie chciał? Kim by koleś nie był, to może ma racje. A może są powody o których tu się nie mówi, dlaczego. To jest żałosne jak wygląda rozwój cyfrowego miasta. Najlepiej jest kolesia obrzucić błotem, nikogo nie bronie ale wypowiedzi tutaj są żałosne, prostackie i nie wnoszące nic w temacie. Nie płacił, dlaczego go nie wyłączyli od razu. Za telefon, prąd czy inne nie zapłacisz miesiąc dwa i masz wyłączony. Koleś nie jest taki głupi aby porwać się na gówniane 18k tu chodzi o coś innego. A dla U.....du  jest to najlepsza pożywka do zamiatania pod dywan. Będzie pośmiewisko, wstyd a pomoc będzie w lesie jak to zwykle bywa w naszych Puławach. A radni co zrobili jak zadeklarowali się zainteresować tą sprawą. Czytają na pewno ten artykuł i sądzę że niektórzy nawet w niektórych przypadkach coś napiszą pod imieniem "Gość" lub inne. Co szanowna Rado Miasta zrobiłaś w tym kierunku, A Państwo Prezydenci? Może ktoś coś powie z władz co zostało zrobione. I jeszcze zastanówcie się co piszecie zanim oskarżycie lub napiszecie bzdury, on jest taki czy inny. Zgodnie z art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, „Każdy ma prawo do sprawiedliwego rozpatrzenia jego sprawy w rozsądnym terminie przez niezawisły i bezstronny sąd ustanowiony ustawą przy rozstrzyganiu o jego prawach i obowiązkach o charakterze cywilnym albo o zasadności każdego oskarżenia w wytoczonej przeciwko niemu sprawie karnej”.

To chory system. tego nikt nie weźmie normalnie i normalny. Nie wiadomo po co i dla kogo została ta sieć stworzona. Dlaczego nie ma operatora operatorów przez dwa lata nie zastanawia was? Amplus nie chciał? Kim by koleś nie był, to może ma racje. A może są powody o których tu się nie mówi, dlaczego. To jest żałosne jak wygląda rozwój cyfrowego miasta. Najlepiej jest kolesia obrzucić błotem, nikogo nie bronie ale wypowiedzi tutaj są żałosne, prostackie i nie wnoszące nic w temacie. Nie płacił, dlaczego go nie wyłączyli od razu. Za telefon,... rozwiń

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 20:58
Pan Staszak jak i cala jego rodzina to zlodzieje i oszusci... zwykle chamstwo. Poza tym ta jego "firma " zarejestrowana jest na jego zone (totalne beztalencie , i brak kultury) Pan Staszak ma dlugi ktorych tez nie splaca wiec firma nie mogla byc na niego. Jak widac kto kombinuje ten "ma" szkoda tylko ze nie ma wstydu...
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 20:56
Pan Staszak jak i cala jego rodzina to zlodzieje i oszusci... zwykle chamstwo. Poza tym ta jego "firma " zarejestrowana jest na jego zone (totalne beztalencie , i brak kultury) Pan Staszak ma dlugi ktorych tez nie splaca wiec firma nie mogla byc na niego. Jak widac kto kombinuje ten "ma" szkoda tylko ze nie ma wstydu...
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 20:12
Czytając o sprawie Staszaka moje zdumienie sięga zenitu korzystał wykorzystał i nie zapłacił i mówi głośno ze nie zapłaci /co za buta jakie niewyobrażalne ego a może tylko zwykła głupota bo chyba nie zwykle chamstwo /
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 07:06
Panie ,,prywatny przedsiębiorco,, z Puław może lepiej dla wszystkich a w szczególności dla Pana byłoby zająć się uprawą buraków, buraków przez duże B
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!