Rohlig Suus rozszerza działalność w Lublinie

Dodano: 9 lutego 2016, 11:50
Autor: łm

Rohlig Suus, fot. mat. prasowe
Rohlig Suus, fot. mat. prasowe

Firma logistyczna Rohlig Suus otwiera nowy magazyn klasy A+ w Lublinie

Centrum o powierzchni 2 tys. mkw. znajdować będzie się na terenie Panattoni Park Lublin. Obiekt będzie połączeniem magazynu wysokiego składowania i terminala przeładunkowego z dużą liczba bram oraz rampą do obsługi aut dystrybucyjnych.

- Zainwestowaliśmy w usługę logistyki kontraktowej na terenie Lublina, ponieważ zwróciliśmy uwagę na potencjał miasta - tłumaczy Anna Galas, dyrektor ds. rozwoju logistyki kontraktowej w Rohlig Suus Logistics. 

Jak podkreśla firma, wybór lokalizacji nie był przypadkowy. - Dotychczas z unijnej pomocy finansowej korzystały głównie regiony zachodnie i Polski centralnej. Obecnie jej ciężar przeniesiono na rzecz okręgu wschodniego czy województwa kujawsko-pomorskiego, co zwiększyło atrakcyjność Specjalnych Stref Ekonomicznych położonych na tych obszarach. W obydwu rejonach na korzyść zmienia się również infrastruktura drogowa, która jest jednym z warunków rozwoju rynku oraz pow. magazynowych i logistycznych. W 2014 roku oddano do użytku obwodnicę Lublina oraz udostępniono fragment drogi ekspresowej S17. Kolejne, planowane etapy budowy, przyniosą natomiast miastu pełne, ekspresowe połączenie z Warszawą - czytamy w komunikacie prasowym. 

Firma zaznacza też, że Lublin stanowi duży rynek zbytu o wysokiej chłonności, obejmujący kilkaset tysięcy mieszkańców. Rohlig Suus szacuje, że koszty operacyjne oraz zatrudnienia w naszym regionie są niższe o 20-30 proc. w stosunku do Polski centralnej i zachodniej.

Rohlig Suus w naszym regionie obsługuje przesyłki krajowe i międzynarodowe. Głównie dostarcza przesyłki o gabarytach większych niż paczki podejmowane przez branżę kurierską i paczkomaty.

Gość
Gość
hary
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lutego 2016 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tania siła robocza że wschodu
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
koszty zatrudnienia 20-30 % niższe - czyli rozumiem pensje też niższe
Rozwiń
hary
hary (9 lutego 2016 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkancom i Firmiezycze zadowolenia wzajemnej wspólpracy.Kazdemiejsce pracy liczy się na kawałek chleba i mniejszej kolejce nabezrobociu
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PAMIĘTAJCIE O JEDNYM...!!! TERAZ SĄ TAK ŚWIETNIE WYSZKOLONE PSY W SŁUŻBIE POLICJI ,ŻE WYKRYJĄ KAŻDY.......SYNTETYK ....LUB TEŻ NIE ...W PRZESYŁCE !!! NIE STRASZĘ , TYLKO MÓWIĘ JAK JEST...!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!