Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

26 listopada 2017 r.
18:34

Zakaz handlu w niedziele. Kiedy będzie można robić zakupy? Lista niedziel handlowych

Autor: Zdjęcie autora ask
316 47 A A

Od 1 marca zakupy będziemy mogli robić tylko w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 r. – tylko w jedną, a od 2020 r. handel w niedzielę zostanie zabroniony – zdecydowali posłowie PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa podzieliła klientów. W naszej internetowej sondzie przeciwko możliwości robienia zakupów tylko w co drugą niedzielę opowiedziało się ponad 55 proc. ankietowanych. Z kolei z badania Kantar Millward Brown wynika, że aż 2/3 pracowników handlu samodzielnie decyduje o pracy w niedziele, a elastyczny czas pracy wskazuje jako ważny powód podjęcia pracy w handlu. Zastrzeżenia mają też właściciel sklepów.

Kto będzie mógł handlować w niedziele?

Handel będzie dozwolony m.in. w sklepach internetowych, piekarniach, cukierniach, lodziarniach, kioskach, na stacjach benzynowych, w niewielkich kwiaciarniach, w niektórych sklepach na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach, na jarmarkach, podczas wydarzeń sportowych, kulturalnych, przy cmentarzach (kwiatami, zniczami). Dozwolony będzie też handel dewocjonaliami.

Zakaz handlu w niedziele - wykaz niedziel handlowych i z zakazem handlu

STYCZEŃ 2018

7 stycznia - można handlować

14 stycznia - można handlować

21 stycznia - można handlować

28 stycznia - można handlować

LUTY 2018

4 lutego - można handlować

11 lutego - można handlować

18 lutego - można handlować

24 lutego - można handlować

MARZEC 2018

4 marca - można handlować

11 marca - zakaz handlu

18 marca - zakaz handlu

25 marca - można handlować

KWIECIEŃ 2018

1 kwietnia - zakaz handlu (Wielkanoc)

8 kwietnia - zakaz handlu

15 kwietnia - zakaz handlu

22 kwietnia - zakaz handlu

29 kwietnia - można handlować

MAJ 2018

6 maja - można handlować

13 maja - zakaz handlu

20 maja - zakaz handlu (Zielone Świątki)

27 maja - można handlować

CZERWIEC 2018

3 czerwca - można handlować

10 czerwca - zakaz handlu

17 czerwca - zakaz handlu

24 czerwca - można handlować

LIPIEC 2018

1 lipca - można handlować

8 lipca - zakaz handlu

15 lipca - zakaz handlu

22 lipca - zakaz handlu

29 lipca - można handlować

SIERPIEŃ 2018

5 sierpnia - można handlować

12 sierpnia - zakaz handlu

19 sierpnia - zakaz handlu

26 sierpnia - można handlować

WRZESIEŃ 2018

2 września - można handlować

9 września - zakaz handlu

16 września - zakaz handlu

23 września - zakaz handlu

30 września - można handlować

PAŹDZIERNIK 2018

7 października - można handlować

14 października - zakaz handlu

21 października - zakaz handlu

28 października - można handlować

LISTOPAD 2018

4 listopada - można handlować

11 listopada - zakaz handlu  (Święto Niepodległości)

18 listopada - zakaz handlu

25 listopada - można handlować

GRUDZIEŃ 2018

2 grudnia - można handlować

9 grudnia - zakaz handlu

16 grudnia - można handlować

23 grudnia - można handlować

30 grudnia - można handlować

Sonda: Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?

Liczba głosów: 2308
55.24%
NIE
44.76%
TAK

Zobacz także: Black Weekend w Tarasach Zamkowych

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DavidShums / 6 marca 2018 o 02:34
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
DavidShums / 11 lutego 2018 o 18:10
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 14:59
Jestem Ajentem sklepu spożywczego jednej z sieci. Dzień przed dniem świątecznym, mam obrót większy o ok 40 %. Jakby conajmniej wojna jakaś była. Ludzie w tym kraju nie są normalni. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 13:01
juuuuu tylko w sobotę cała rodzina się kąpie???? fuuuuj
Avatar
Wincensjus... / 27 listopada 2017 o 11:31
To mały kroczek w drodze do korzeni, gdzie miłość Chrystusa i rodziny była wartością najwyższą! Poświęćmy den dzień na normalność, a nie pogoń za hydrą mamony! W prawdziwej Polsce zawsze tak było, żeby do niedzieli trzeba się przygotować i świętować! W sobotę cala rodzina dokładnie się kąpie i cieszy radością nadchodzącego momentu wysłuchania wespół z parafianami Słowa Bożego! I tak musimy postępować aby ubłagać Matkę Boską o przebaczenie za codzienne grzechy!
Avatar
mmm / 27 listopada 2017 o 10:48
dudek napisał:
undefined napisał:
I bardzo dobrze że handel został w niedzielę ograniczony, nie będę musiał zachrzaniać tylko odpocznę jak inni, nawet nie wiecie jak to było ważne dla pracowników handlu, już dobrze jak będzie 3 niedziele z zakazem handlu
to dlaczego nie zmienicie pracę jak wam tak źle, się .....   pisowskie niedziel czepili, kto wam będzie zapieprzał na 500+
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą! rozwiń
Avatar
Edi / 27 listopada 2017 o 10:46
PIS ma na to radę jak komus ni pasuje Jak Posłanka PISu krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!" Ile sama zarabia? 280 tys. zł. można pożyć (j ako profesor zwyczajny pobrała na Uniwersytecie Warszawskim wynagrodzenie w wysokości ponad 88 tys. złotych. Kolejne 30 tys. zł to dieta poselska, a prawie 90 tys. złotych - uposażenie poselskie. Posłanka dostaje także emeryturę (ponad 70 tysięcy złotych). Otrzymała też blisko 2 tys. złotych za recenzję pracy doktorskiej na Katolickim Uniwersycie Lubelskim. Razem 280tys)
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 09:50
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wolne, bo dlaczego nie?! Bzdura jakich mało. A ciuchy i tak zacząłem dawno kupować w internecie i niech już tak sobie zostanie...
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wo... rozwiń
Avatar
Sprzedawca / 27 listopada 2017 o 09:24
I bardzo dobrze z tym zakazem. A gdyby miało być inaczej to urzędy też powinny być otwarte 7 dni w tygodniu i to od 6 do 22.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 08:04
Mam nadzieję, że niewierzący dadzą przykład i ochoczo pobiegną do pracy we wszystkie niedziele i święta. Wszystkie.
Avatar
DavidShums / 6 marca 2018 o 02:34
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
DavidShums / 11 lutego 2018 o 18:10
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 14:59
Jestem Ajentem sklepu spożywczego jednej z sieci. Dzień przed dniem świątecznym, mam obrót większy o ok 40 %. Jakby conajmniej wojna jakaś była. Ludzie w tym kraju nie są normalni. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 13:01
juuuuu tylko w sobotę cała rodzina się kąpie???? fuuuuj
Avatar
Wincensjus... / 27 listopada 2017 o 11:31
To mały kroczek w drodze do korzeni, gdzie miłość Chrystusa i rodziny była wartością najwyższą! Poświęćmy den dzień na normalność, a nie pogoń za hydrą mamony! W prawdziwej Polsce zawsze tak było, żeby do niedzieli trzeba się przygotować i świętować! W sobotę cala rodzina dokładnie się kąpie i cieszy radością nadchodzącego momentu wysłuchania wespół z parafianami Słowa Bożego! I tak musimy postępować aby ubłagać Matkę Boską o przebaczenie za codzienne grzechy!
Avatar
mmm / 27 listopada 2017 o 10:48
dudek napisał:
undefined napisał:
I bardzo dobrze że handel został w niedzielę ograniczony, nie będę musiał zachrzaniać tylko odpocznę jak inni, nawet nie wiecie jak to było ważne dla pracowników handlu, już dobrze jak będzie 3 niedziele z zakazem handlu
to dlaczego nie zmienicie pracę jak wam tak źle, się .....   pisowskie niedziel czepili, kto wam będzie zapieprzał na 500+
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą! rozwiń
Avatar
Edi / 27 listopada 2017 o 10:46
PIS ma na to radę jak komus ni pasuje Jak Posłanka PISu krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!" Ile sama zarabia? 280 tys. zł. można pożyć (j ako profesor zwyczajny pobrała na Uniwersytecie Warszawskim wynagrodzenie w wysokości ponad 88 tys. złotych. Kolejne 30 tys. zł to dieta poselska, a prawie 90 tys. złotych - uposażenie poselskie. Posłanka dostaje także emeryturę (ponad 70 tysięcy złotych). Otrzymała też blisko 2 tys. złotych za recenzję pracy doktorskiej na Katolickim Uniwersycie Lubelskim. Razem 280tys)
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 09:50
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wolne, bo dlaczego nie?! Bzdura jakich mało. A ciuchy i tak zacząłem dawno kupować w internecie i niech już tak sobie zostanie...
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wo... rozwiń
Avatar
Sprzedawca / 27 listopada 2017 o 09:24
I bardzo dobrze z tym zakazem. A gdyby miało być inaczej to urzędy też powinny być otwarte 7 dni w tygodniu i to od 6 do 22.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 08:04
Mam nadzieję, że niewierzący dadzą przykład i ochoczo pobiegną do pracy we wszystkie niedziele i święta. Wszystkie.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Już wiadomo kto będzie prowadził kawiarnię na placu Litewskim. Kiedy otwarcie?

Już wiadomo kto będzie prowadził kawiarnię na placu Litewskim. Kiedy otwarcie? 0 0

Będzie kawa, herbata, lody i ciastka – zapowiada stowarzyszenie, które wygrało konkurs na prowadzenie letniej kafejki na pl. Litewskim. Będą tu pracować osoby niepełnosprawne, kawiarnia przyjmie też na staż bezrobotnych. Lokal powinien być otwarty na początku maja, czynny będzie do końca października.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 26 2

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 8 25

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 2

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 26

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 10

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 12 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 29 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!