Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 lipca 2015 r.
14:15

100 dolarów nie skusiło celnika. Nie dał się skorumpować

Autor: Zdjęcie autora bar
0 9 A A
(fot. archiwum Służby Celnej)
(fot. archiwum Służby Celnej)

Dorohusk. Ukraiński pasażer autobusu ze Lwowa do Lublina liczył na to, że nasz celnik za 100 dolarów przymknie oko na papierosy, które schował za pazuchą. Tymczasem ten o próbie przekupstwa powiadomił przełożonych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Funkcjonariusz kontrolując bagaże pasażerów zauważył jak jeden z nich ukrywa coś pod odzieżą – mówi podkom. Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – Zapytany potwierdził, że są to papierosy i jednocześnie zaproponował celnikowi korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od kontroli. Kiedy funkcjonariusz stanowczo odmówił mężczyzna włożył mu banknot o nominale 100 dolarów do kieszeni służbowej kamizelki.

Po tym, jak celnik zgłosił ten przypadek przełożonym, na miejsce wezwany został policyjny patrol z Tomaszowa Lubelskiego. Mundurowi zabezpieczyli banknot i zatrzymali podróżnego. Za próbę skorumpowania funkcjonariusza publicznego grozi mu teraz kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ponadto mężczyzna odpowie za przemyt. Celnicy znaleźli przy nim 62 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak z dziada pradziada / 17 lipca 2015 o 14:30

palanty z Dziennika nie wiedzą że z Dorohuska do Tomaszowa to będzie ze 150 kilometrów. A Dorohusk to powiat chełmski gdzie mają 30 km.

co mnie jako rodowitego lubelaka od pokoleń obchodzi gdzie jest jakaś wiocha, wydarzenie się liczy a czy to hrebenne czy dorohusk i gdzie one są to dla mnie jeden ch**j

Avatar
..pani od chemii... / 17 lipca 2015 o 12:30

...czytając komentarze dochodzę do wniosku, że większość kreujących się na mądrali jest po prostu nieszczęśnikami pragnącymi społeczne nieprzystosowanie odreagować wulgaryzmem i chamstwem ... 

Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 07:49
palanty z Dziennika nie wiedzą że z Dorohuska do Tomaszowa to będzie ze 150 kilometrów. A Dorohusk to powiat chełmski gdzie mają 30 km.
Avatar
Henio / 16 lipca 2015 o 20:02

Czerwoni miliardy kradną,przewalają,aferują a jak celnik chce stówę przytulić to zaraz wielki raban.

Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 19:31

Co cię tak śmieszy ? normalka,chój,dupa i kamieni kupa jak mawiał klasyk,takie teraz mamy państwo,jaki prezydent,premier,rząd, a.... chój to wszystko,dupa i kamieni kupa.

Avatar
skorpyjon / 16 lipca 2015 o 17:41

Śmieszą mnie wasze odpowiedzi na to.. -_-

Avatar
naczelnik / 16 lipca 2015 o 16:51

to już przestali brać???

Sto dolarów ? to chyba tylko na waciki ,niech się wali,dla stówy nikt nie będzie dupy moczył.

Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 16:44
Od kiedy to do Dorohuska wysyłają policjantów z Tomaszowa Lubelskiego i od kiedy kursują przez Dorohusk autobusy ze Lwowa? Zapewne wszystko miało miejsce w Hrebennem. Ktoś się gdzieś pomylił.
Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 16:38
to już przestali brać???
Avatar
lubelak z dziada pradziada / 17 lipca 2015 o 14:30

palanty z Dziennika nie wiedzą że z Dorohuska do Tomaszowa to będzie ze 150 kilometrów. A Dorohusk to powiat chełmski gdzie mają 30 km.

co mnie jako rodowitego lubelaka od pokoleń obchodzi gdzie jest jakaś wiocha, wydarzenie się liczy a czy to hrebenne czy dorohusk i gdzie one są to dla mnie jeden ch**j

Avatar
..pani od chemii... / 17 lipca 2015 o 12:30

...czytając komentarze dochodzę do wniosku, że większość kreujących się na mądrali jest po prostu nieszczęśnikami pragnącymi społeczne nieprzystosowanie odreagować wulgaryzmem i chamstwem ... 

Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 07:49
palanty z Dziennika nie wiedzą że z Dorohuska do Tomaszowa to będzie ze 150 kilometrów. A Dorohusk to powiat chełmski gdzie mają 30 km.
Avatar
Henio / 16 lipca 2015 o 20:02

Czerwoni miliardy kradną,przewalają,aferują a jak celnik chce stówę przytulić to zaraz wielki raban.

Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 19:31

Co cię tak śmieszy ? normalka,chój,dupa i kamieni kupa jak mawiał klasyk,takie teraz mamy państwo,jaki prezydent,premier,rząd, a.... chój to wszystko,dupa i kamieni kupa.

Avatar
skorpyjon / 16 lipca 2015 o 17:41

Śmieszą mnie wasze odpowiedzi na to.. -_-

Avatar
naczelnik / 16 lipca 2015 o 16:51

to już przestali brać???

Sto dolarów ? to chyba tylko na waciki ,niech się wali,dla stówy nikt nie będzie dupy moczył.

Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 16:44
Od kiedy to do Dorohuska wysyłają policjantów z Tomaszowa Lubelskiego i od kiedy kursują przez Dorohusk autobusy ze Lwowa? Zapewne wszystko miało miejsce w Hrebennem. Ktoś się gdzieś pomylił.
Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 16:38
to już przestali brać???
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 31

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!