Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 września 2017 r.
8:17

Absolwenci tej uczelni mogą przebierać w ofertach linii lotniczych

6 4 A A
(fot. Jacek Barczyński)

Linie lotnicze ubiegają się o pilotów wyszkolonych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. W ubiegłym roku kusił ich Wizz Air, teraz przyszła kolej na Enter Air.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w lipcu przedstawiciele Enter Air podpisali z chełmską uczelnią oficjalne porozumienie o współpracy. Na początek największy po PLL LOT polski przewoźnik lotniczy i niekwestionowany lider w zakresie usług czarterowych zobowiązał się sponsorować drużyny studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej startujących w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski oraz zawodach szybowcowych.
Z kolei w ostatnią środę na uczelnianym lotnisku w Depułtyczach Królewskich wylądowali swoim firmowym samolotem Pilatus jego przedstawiciele, aby zachęcać studentów i absolwentów PWSZ, którzy zaliczyli szkolenie w zakresie pilotażu do podjęcia pracy w ich liniach.

– Od dzisiaj jesteśmy partnerami – powiedziała zwracając się do studentów i absolwentów już na początku spotkania szefowa kadr w Enter Air. Z kolei Marcin Kubrak, jeden z założycieli tej linii, a obecnie szef jej pilotów i operacji lotniczych, przedstawił słuchaczom samą firmę i jej specyfikę na europejskim rynku lotniczym.

– Enter Air funkcjonuje od siedmiu sezonów i już jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych – powiedział Kubrak. – Obsługujemy Europę, basen Morza Śródziemnego, Afrykę i Bliski Wschód. Średnio rocznie latamy do około 200 portów, w tym tak wymagających pod względem umiejętności lotniczych, jak Gibraltar, Madera, Alta w Norwegii, Pampeluna w Hiszpanii czy Samos w Grecji. Docieramy nawet do wioski św. Mikołaja poza kołem podbiegunowym.

Szansę na pracę w Enter Air mają absolwenci, którzy ukończyli proces szkolenia lotniczego i legitymują się uprawnieniami niezbędnymi do rozpoczęcia szkolenia Type Rating. Jeśli spełnią wszystkie warunki, zasiądą za sterami Boeinga 737. Enter Air ma obecnie 19 takich maszyn i wciąż wymienia je na bardziej zaawansowane pod względem technologicznym.

– Cieszymy się, że możemy przebierać w ofertach linii lotniczych – mówi student Piotr Pszeczek, rodem ze Śląska. – Na przykład w Wizz Air zgodnie z ustalonym rozkładem lotów wylatuje się z lotniska i na to samo lotnisko się wraca. Z kolei w Enter Air trzeba się liczyć z ciągłymi niespodziankami i noclegami w różnych zakątkach Europy czy basenu Morza Śródziemnego. Oznacza to, że każdy z nas może wybrać dla siebie ofertę, jaka najbardziej mu odpowiada.

Absolwentów, którzy zdecydują się podpisać umowę z Enter Air czeka intensywne szkolenie z surowymi sprawdzianami i egzaminami. Dużo czasu spędzą też w powietrzu, aby ich pracodawca uznał, że można im już powierzyć fotel pierwszego pilota. Właśnie przebiegu szkolenia i czyhających na jego uczestników pułapek dotyczyła większość pytań zadawanych przez uczestników spotkania gościom z Enter Air.
W ubiegłym roku podobne spotkanie z przedstawicielami węgierskich linii WIZZ Air przełożyło się na 16 podpisanych umów o pracę.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 września 2017 o 23:14
@Henio... wierzy jeszcze w bajki, jakich nasłuchał się swych profesorów. A kierowcą tira nie zostaje się na całe życie. Aż żal, że w normalnych krajach, czyt. Niemcy, Wlk. Brytania, faktycznie absolwent wyższej uczelni na starcie zarabia 2x lub 3x więcej jak kierowcy tirów. Dlatego tak mało rwie się tam do tej pracy. A w Polsce zarobi na starcue TIRowiec tyle, co "rozchwytywany" absolwent"PWSZ za granicą. Z tym, że na LKW kierowca wyciagniec 12.000. Wkurza mnie to wmawianie, że po studiach więcej zarobisz!!! Nie w Polsce! A 5 lat zmarnowanych! Policzcie 60x4000zł, to minimum jakie można zaoszczędzić robiac na Zachodzie. Może po dekacie student odkuje się... jak znajdzie robotę na Zachodzie. Mi nie uznano dyplomu, więc robię jak zwykly robol. Lepsze to,mjak zdychać w Polsce z glodu.
@Henio... wierzy jeszcze w bajki, jakich nasłuchał się swych profesorów. A kierowcą tira nie zostaje się na całe życie. Aż żal, że w normalnych krajach, czyt. Niemcy, Wlk. Brytania, faktycznie absolwent wyższej uczelni na starcie zarabia 2x lub 3x więcej jak kierowcy tirów. Dlatego tak mało rwie się tam do tej pracy. A w Polsce zarobi na starcue TIRowiec tyle, co "rozchwytywany" absolwent"PWSZ za granicą. Z tym, że na LKW kierowca wyciagniec 12.000. Wkurza mnie to wmawianie, że po studiach więcej zarobisz!!! Nie w Polsce! A 5 ... rozwiń
Avatar
Henio / 8 września 2017 o 08:23
Na początek może dużo więcej nie dostaną. Tyle że po paru latach kierowca tira dalej będzie kierowcą tira, a oni będą mogli przebierać w o wiele lepszych ofertach.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:04
W ofertach każdy może przebierać. Gorzej jest z przeżyciem za zaoferowaną gażę. To, ile ci szczęśliwcynotrzymają na rękę? 2, czy 3 tysie? Podejrzewam , że kierowca tira więcej otrzyma. Warto było studiować. Prawda?
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 13:41
jak z chełma to strach latać
Avatar
Gość / 9 września 2017 o 23:14
@Henio... wierzy jeszcze w bajki, jakich nasłuchał się swych profesorów. A kierowcą tira nie zostaje się na całe życie. Aż żal, że w normalnych krajach, czyt. Niemcy, Wlk. Brytania, faktycznie absolwent wyższej uczelni na starcie zarabia 2x lub 3x więcej jak kierowcy tirów. Dlatego tak mało rwie się tam do tej pracy. A w Polsce zarobi na starcue TIRowiec tyle, co "rozchwytywany" absolwent"PWSZ za granicą. Z tym, że na LKW kierowca wyciagniec 12.000. Wkurza mnie to wmawianie, że po studiach więcej zarobisz!!! Nie w Polsce! A 5 lat zmarnowanych! Policzcie 60x4000zł, to minimum jakie można zaoszczędzić robiac na Zachodzie. Może po dekacie student odkuje się... jak znajdzie robotę na Zachodzie. Mi nie uznano dyplomu, więc robię jak zwykly robol. Lepsze to,mjak zdychać w Polsce z glodu.
@Henio... wierzy jeszcze w bajki, jakich nasłuchał się swych profesorów. A kierowcą tira nie zostaje się na całe życie. Aż żal, że w normalnych krajach, czyt. Niemcy, Wlk. Brytania, faktycznie absolwent wyższej uczelni na starcie zarabia 2x lub 3x więcej jak kierowcy tirów. Dlatego tak mało rwie się tam do tej pracy. A w Polsce zarobi na starcue TIRowiec tyle, co "rozchwytywany" absolwent"PWSZ za granicą. Z tym, że na LKW kierowca wyciagniec 12.000. Wkurza mnie to wmawianie, że po studiach więcej zarobisz!!! Nie w Polsce! A 5 ... rozwiń
Avatar
Henio / 8 września 2017 o 08:23
Na początek może dużo więcej nie dostaną. Tyle że po paru latach kierowca tira dalej będzie kierowcą tira, a oni będą mogli przebierać w o wiele lepszych ofertach.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:04
W ofertach każdy może przebierać. Gorzej jest z przeżyciem za zaoferowaną gażę. To, ile ci szczęśliwcynotrzymają na rękę? 2, czy 3 tysie? Podejrzewam , że kierowca tira więcej otrzyma. Warto było studiować. Prawda?
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 13:41
jak z chełma to strach latać

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 0 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 4 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 13

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 1

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 12 0

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 18

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 3 1

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 8 1

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 27 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 3

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem 19 8

W środę ma rozpocząć się proces pięciu lekarzy z Lublina, którzy przez swoje zaniedbania przyczynili się do śmierci pacjenta – dowodzą śledczy. Medycy nie podali antybiotyku mężczyźnie z zapaleniem wyrostka. Pacjent zmarł po operacji.

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem 9 15

Do wypadku doszło około godz. 18 na al. Andersa w Lublinie, w okolicach wyjazdu z parkingu pobliskiego supermarketu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!