Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 września 2009 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Akcja policji jak z filmu - zasadzka i pościg. 8 zatrzymanych za wymuszenie haraczu

Autor: Zdjęcie autora mok
0 22 A A

Chełmscy kryminalni zatrzymali 8 mężczyzn w wieku od 20-46 lat, którzy od dwóch miesięcy grożąc zabójstwem, porwaniem dziecka i spaleniem domu wymuszali haracze od 27-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na policję zgłosił się 27-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Mężczyzna powiadomił o tym, że grupa znanych mu mężczyzn - mieszkańców Chełma od połowy lipca b.r. grozi mu zabójstwem i spaleniem domu. Bandyci do tej pory kilkakrotnie wymusili od niego haracz, w sumie blisko 8 tys. złotych.

Przed kilkoma dniami ponownie skontaktowali się z nim i zażądali 5 tys. Tym razem zagrozili porwaniem dziecka i pobiciem. Zdesperowany mężczyzna poprosił o pomoc.

Chełmscy kryminalni zorganizowali zasadzkę w dzień spotkania poszkodowanego z jego „prześladowcami”. 27-latek miał przekazać następny haracz w umówionym miejscu i godzinie. Przed godz. 21.00 pojawiły się dwa samochody audi i lancia. Na to czekali policjanci, którzy wkroczyli do akcji.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy przyjechali audi. Okazali się nimi mieszkańcy Chełma: 20-letni Jakub P., 21-letni Przemysław K., 23-letni Przemysław P., 20-letni Karol Cz. i 20-letni Wojciech K.

Pozostali mężczyźni z lancii widząc policyjną zasadzkę zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Lancia jadąc z dużą prędkością w miejscowości Matcze (pow. hrubieszowski) wypadła z zakrętu uderzając przy tym w pień ściętego drzewa i przewróciła się na dach.

Z płonącego auta wysiadł kierowca i skierował się do ucieczki pozostawiając w środku pasażera. Pogotowie ratunkowe zabrało rannego mężczyznę do szpitala. Okazał się nim 28-letni Daniel Ś. Z Chełma. Mężczyzna jest w ciężkim stanie.

W tym samym czasie trwały poszukiwania zbiega. W działaniach wspomagali policjantów funkcjonariusze oraz helikopter Straży Granicznej. Poszukiwania przyniosły rezultat. Wkrótce zatrzymano uciekiniera, którym okazał się 34-letni Dariusz C. On także z uwagi na ogólne potłuczenia pozostał w szpitalu pod dozorem Policji.

Tego samego dnia kryminalni zatrzymali samochód marki VW Golf, a w nim 23-letniego Łukasza K. W ręce policjantów wpadł także 46-letni Piotr Z. z Chełma.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2010 o 09:39
[quote name='gosciu' date='15 sierpień 2010 - 02:28 ' timestamp='1281832110' post='329624']
Szkoda ze nie napisza co teraz sie dzieje z tymi chlopakami... Szkoda ze nikt nie wysluchal ich wersji.
[/quote]
Czy interesuje Cię co się dzieje ze śmieciami które wyrzuciłeś tydzień temu? z ego co napisali to 2 jest w szpitalu, a reszta pewnie tam, gdzie ich miejsce, czyli w areszcie śledczym Ich wersję wysłucha sąd. Zastanawiam się co bym zrobił w takiej sytuacji, ale chyba nie dałbym się skasować na 8 tys.
Avatar
gosciu / 15 sierpnia 2010 o 02:28
Akcja policji jak z filmu - policja w filmach przygotowuje genialne zasadzki a ich byla do kitu. Zatrzymac dwa jadace samochody nie podsadzajac nawet typa i nie sprawdzajac czy zeczywiscie beda chcieli wziasc od niego jakas sare... deb***stwo! Do filmowych bohaterskich policjantow im daleko, Narazili tylko na koszty (helikopter i te sprawy) i co? Musieli to tak przedstawic bo glupio? Ladnie to lubelskie gazety opisaly... Szkoda ze nie napisza co teraz sie dzieje z tymi chlopakami... Szkoda ze nikt nie wysluchal ich wersji.
Avatar
~gosc~ / 27 września 2009 o 21:29
t.p napisał:
Mam nadzieję, że bandyci szybko nie wyjdą z kryminału. Zastraszanie, wyłudzanie to bardzo uciążliwe przestępstwa za tego rodzaju sprawki przestępcy powinni być surowo karani. A moi przedmówcy nie unoście się tak ostro i nie napinajcie. Wiadomo, że będziecie bronić tych bandziorów bo jesteście zapewne ich rodziną lub kolegami.

A tak na marginesie to skoro byli niewinni to dlaczego uciekali ? Zobaczyli policję zaczęli uciekać gdy rozbili podczas ucieczki samochód o drzewo jeden z nich wydostał się z auta i znów próbował ucieczki. Nie tak zachowują się ludzie, którzy są niewinni.


Po pierwsze... Jeden z samochodow nie uciekal... po drugie... wez pod uwage to ze osoby ktore uciekaly mialy przy sobie narkotyki... po trzecie ludzie to pisza dlatego bo z gory ich osadzono a dopiero toczy sie sprawa i prokuratura ustala jaki kto mial udzial w tej akcji. co niektore osoby znalazly sie tam przypadkowo stad ten bulwers... Wszyscy wiemy ze prasa lubi kolorowac zeby nadac wszystkiemu wiecej barw... aby wzbudzic sensacje... a facet ktory gwalcil i szantazowal dostal 4 lata, z ktorych pewnie odsiedzi 2... Czemu nie pokazali zdjec tego czlowieka? czemu napisali artykol na 2 linijki? mysle ze dokonal o wiele gorszej zbrodni... Ot, dlatego bo panowie policjanci nie przeprowadzili tak jakze wspanialej akcji jak w tym przypadku... chociaz nawet gdyby nie dal tych pieniedzy jego dziecku i tak nic by sie nie stalo...
Aha i jeszcze jedno... pan poszkodowany tez odsiedzial swoje w kryminale, wiec zastanowcie sie czy jest On taki swiety?


Po pierwsze... Jeden z samochodow nie uciekal... po drugie... wez pod uwage to ze osoby ktore uciekaly mialy przy sobie narkotyki... po trzecie ludzie to pisza dlatego bo z gory ich osadzono a dopiero toczy sie sprawa i prokuratura ustala jaki kto mial udzial w tej akcji. co niektore osoby znalazly sie tam przypadkowo stad ten bulwers... Wszyscy wiemy ze prasa lubi kolorowac zeby nadac wszystkiemu wiecej barw... aby wzbudzic sensacje... a facet ktory gwalcil i szantazowal dostal 4 lata, z ktorych pewnie odsiedzi 2.... rozwiń
Avatar
t.p / 27 września 2009 o 12:09
Mam nadzieję, że bandyci szybko nie wyjdą z kryminału. Zastraszanie, wyłudzanie to bardzo uciążliwe przestępstwa za tego rodzaju sprawki przestępcy powinni być surowo karani. A moi przedmówcy nie unoście się tak ostro i nie napinajcie. Wiadomo, że będziecie bronić tych bandziorów bo jesteście zapewne ich rodziną lub kolegami.

A tak na marginesie to skoro byli niewinni to dlaczego uciekali ? Zobaczyli policję zaczęli uciekać gdy rozbili podczas ucieczki samochód o drzewo jeden z nich wydostał się z auta i znów próbował ucieczki. Nie tak zachowują się ludzie, którzy są niewinni.
Mam nadzieję, że bandyci szybko nie wyjdą z kryminału. Zastraszanie, wyłudzanie to bardzo uciążliwe przestępstwa za tego rodzaju sprawki przestępcy powinni być surowo karani. A moi przedmówcy nie unoście się tak ostro i nie napinajcie. Wiadomo, że będziecie bronić tych bandziorów bo jesteście zapewne ich rodziną lub kolegami.

A tak na marginesie to skoro byli niewinni to dlaczego uciekali ? Zobaczyli policję zaczęli uciekać gdy rozbili podczas ucieczki samochód o drzewo jeden z nich wydostał się z auta i znów próbował ucieczki... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 26 września 2009 o 19:43
A Ty kolego w pieluszki jeszcze siusiasz...
nie znasz tematu to nie wypowiadaj sie.
Avatar
Gość / 26 września 2009 o 15:39
zasrańce- poszli do piaskownicy!
Avatar
~gosc~ / 26 września 2009 o 15:30
A Pana Policjanta "bohatera" czemu zamazali?
Avatar
~gość~ / 26 września 2009 o 14:29
Akcja jak z filmu? Ci kretyni nawet filmów nie oglądają! Co to za dowody? że tam byli? Powinni najpierw wystawić faceta i poczekać aż będą chcieli go bić, dopiero wkroczyć do akcji... Widać jak działa wasza kochana policja... A gdyby to były dwa samochody gdzie siedzieliby niewinni ludzie? To nic że położyliby ich na glebę i zawieźli na komisariat... Oni mają do wszystkiego prawo... Strach jeździć po ulicach bo nie wiadomo czy nie wezmą Cię za kryminalistę i nie aresztuja przypisując Ci coś czego nie zrobiłeś... Brawo Policja!!!! Inteligencji i przecudownej akcj... ot bohaterzy!
Akcja jak z filmu? Ci kretyni nawet filmów nie oglądają! Co to za dowody? że tam byli? Powinni najpierw wystawić faceta i poczekać aż będą chcieli go bić, dopiero wkroczyć do akcji... Widać jak działa wasza kochana policja... A gdyby to były dwa samochody gdzie siedzieliby niewinni ludzie? To nic że położyliby ich na glebę i zawieźli na komisariat... Oni mają do wszystkiego prawo... Strach jeździć po ulicach bo nie wiadomo czy nie wezmą Cię za kryminalistę i nie aresztuja przypisując Ci coś czego nie zrobiłeś... Brawo Policja!!&#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 19:47
Jakim prawem policja wpuszcza dziennikarzy?? Rodziny nie wpuszcza a reporterom fotki pozwalają robić i pisać głupoty nie majac jeszcze zadnych dowodow.
Avatar
~gosc~ / 25 września 2009 o 19:31
nareszcie skonczyly sie glupie komentarze
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2010 o 09:39
[quote name='gosciu' date='15 sierpień 2010 - 02:28 ' timestamp='1281832110' post='329624']
Szkoda ze nie napisza co teraz sie dzieje z tymi chlopakami... Szkoda ze nikt nie wysluchal ich wersji.
[/quote]
Czy interesuje Cię co się dzieje ze śmieciami które wyrzuciłeś tydzień temu? z ego co napisali to 2 jest w szpitalu, a reszta pewnie tam, gdzie ich miejsce, czyli w areszcie śledczym Ich wersję wysłucha sąd. Zastanawiam się co bym zrobił w takiej sytuacji, ale chyba nie dałbym się skasować na 8 tys.
Avatar
gosciu / 15 sierpnia 2010 o 02:28
Akcja policji jak z filmu - policja w filmach przygotowuje genialne zasadzki a ich byla do kitu. Zatrzymac dwa jadace samochody nie podsadzajac nawet typa i nie sprawdzajac czy zeczywiscie beda chcieli wziasc od niego jakas sare... deb***stwo! Do filmowych bohaterskich policjantow im daleko, Narazili tylko na koszty (helikopter i te sprawy) i co? Musieli to tak przedstawic bo glupio? Ladnie to lubelskie gazety opisaly... Szkoda ze nie napisza co teraz sie dzieje z tymi chlopakami... Szkoda ze nikt nie wysluchal ich wersji.
Avatar
~gosc~ / 27 września 2009 o 21:29
t.p napisał:
Mam nadzieję, że bandyci szybko nie wyjdą z kryminału. Zastraszanie, wyłudzanie to bardzo uciążliwe przestępstwa za tego rodzaju sprawki przestępcy powinni być surowo karani. A moi przedmówcy nie unoście się tak ostro i nie napinajcie. Wiadomo, że będziecie bronić tych bandziorów bo jesteście zapewne ich rodziną lub kolegami.

A tak na marginesie to skoro byli niewinni to dlaczego uciekali ? Zobaczyli policję zaczęli uciekać gdy rozbili podczas ucieczki samochód o drzewo jeden z nich wydostał się z auta i znów próbował ucieczki. Nie tak zachowują się ludzie, którzy są niewinni.


Po pierwsze... Jeden z samochodow nie uciekal... po drugie... wez pod uwage to ze osoby ktore uciekaly mialy przy sobie narkotyki... po trzecie ludzie to pisza dlatego bo z gory ich osadzono a dopiero toczy sie sprawa i prokuratura ustala jaki kto mial udzial w tej akcji. co niektore osoby znalazly sie tam przypadkowo stad ten bulwers... Wszyscy wiemy ze prasa lubi kolorowac zeby nadac wszystkiemu wiecej barw... aby wzbudzic sensacje... a facet ktory gwalcil i szantazowal dostal 4 lata, z ktorych pewnie odsiedzi 2... Czemu nie pokazali zdjec tego czlowieka? czemu napisali artykol na 2 linijki? mysle ze dokonal o wiele gorszej zbrodni... Ot, dlatego bo panowie policjanci nie przeprowadzili tak jakze wspanialej akcji jak w tym przypadku... chociaz nawet gdyby nie dal tych pieniedzy jego dziecku i tak nic by sie nie stalo...
Aha i jeszcze jedno... pan poszkodowany tez odsiedzial swoje w kryminale, wiec zastanowcie sie czy jest On taki swiety?


Po pierwsze... Jeden z samochodow nie uciekal... po drugie... wez pod uwage to ze osoby ktore uciekaly mialy przy sobie narkotyki... po trzecie ludzie to pisza dlatego bo z gory ich osadzono a dopiero toczy sie sprawa i prokuratura ustala jaki kto mial udzial w tej akcji. co niektore osoby znalazly sie tam przypadkowo stad ten bulwers... Wszyscy wiemy ze prasa lubi kolorowac zeby nadac wszystkiemu wiecej barw... aby wzbudzic sensacje... a facet ktory gwalcil i szantazowal dostal 4 lata, z ktorych pewnie odsiedzi 2.... rozwiń
Avatar
t.p / 27 września 2009 o 12:09
Mam nadzieję, że bandyci szybko nie wyjdą z kryminału. Zastraszanie, wyłudzanie to bardzo uciążliwe przestępstwa za tego rodzaju sprawki przestępcy powinni być surowo karani. A moi przedmówcy nie unoście się tak ostro i nie napinajcie. Wiadomo, że będziecie bronić tych bandziorów bo jesteście zapewne ich rodziną lub kolegami.

A tak na marginesie to skoro byli niewinni to dlaczego uciekali ? Zobaczyli policję zaczęli uciekać gdy rozbili podczas ucieczki samochód o drzewo jeden z nich wydostał się z auta i znów próbował ucieczki. Nie tak zachowują się ludzie, którzy są niewinni.
Mam nadzieję, że bandyci szybko nie wyjdą z kryminału. Zastraszanie, wyłudzanie to bardzo uciążliwe przestępstwa za tego rodzaju sprawki przestępcy powinni być surowo karani. A moi przedmówcy nie unoście się tak ostro i nie napinajcie. Wiadomo, że będziecie bronić tych bandziorów bo jesteście zapewne ich rodziną lub kolegami.

A tak na marginesie to skoro byli niewinni to dlaczego uciekali ? Zobaczyli policję zaczęli uciekać gdy rozbili podczas ucieczki samochód o drzewo jeden z nich wydostał się z auta i znów próbował ucieczki... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 26 września 2009 o 19:43
A Ty kolego w pieluszki jeszcze siusiasz...
nie znasz tematu to nie wypowiadaj sie.
Avatar
Gość / 26 września 2009 o 15:39
zasrańce- poszli do piaskownicy!
Avatar
~gosc~ / 26 września 2009 o 15:30
A Pana Policjanta "bohatera" czemu zamazali?
Avatar
~gość~ / 26 września 2009 o 14:29
Akcja jak z filmu? Ci kretyni nawet filmów nie oglądają! Co to za dowody? że tam byli? Powinni najpierw wystawić faceta i poczekać aż będą chcieli go bić, dopiero wkroczyć do akcji... Widać jak działa wasza kochana policja... A gdyby to były dwa samochody gdzie siedzieliby niewinni ludzie? To nic że położyliby ich na glebę i zawieźli na komisariat... Oni mają do wszystkiego prawo... Strach jeździć po ulicach bo nie wiadomo czy nie wezmą Cię za kryminalistę i nie aresztuja przypisując Ci coś czego nie zrobiłeś... Brawo Policja!!!! Inteligencji i przecudownej akcj... ot bohaterzy!
Akcja jak z filmu? Ci kretyni nawet filmów nie oglądają! Co to za dowody? że tam byli? Powinni najpierw wystawić faceta i poczekać aż będą chcieli go bić, dopiero wkroczyć do akcji... Widać jak działa wasza kochana policja... A gdyby to były dwa samochody gdzie siedzieliby niewinni ludzie? To nic że położyliby ich na glebę i zawieźli na komisariat... Oni mają do wszystkiego prawo... Strach jeździć po ulicach bo nie wiadomo czy nie wezmą Cię za kryminalistę i nie aresztuja przypisując Ci coś czego nie zrobiłeś... Brawo Policja!!&#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 19:47
Jakim prawem policja wpuszcza dziennikarzy?? Rodziny nie wpuszcza a reporterom fotki pozwalają robić i pisać głupoty nie majac jeszcze zadnych dowodow.
Avatar
~gosc~ / 25 września 2009 o 19:31
nareszcie skonczyly sie glupie komentarze
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 0

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 7

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 15

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 63

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina