poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Tradycyjnie przed zbliżającym się Świętem Zmarłych przy chełmskich cmentarzach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego. Będą obowiązywały od południa 29 października od południa 2 listopada. Przyjęte rozwiązania nie zakładają wyłączenia z ruchu żadnej z ulic.

Na ul. Mościckiego, na odcinku od Al. 3 Maja do ul. Rejtana, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Natomiast na ul. Wojsławickiej, na odcinku od ul. Wolności do Al. 3 Maja, zakazane będzie parkowanie wzdłuż jezdni. Z uwagi na trwający generalny remont Al. 3 Maja nie będzie można w tym roku parkować na terenach zielonych znajdujących się wzdłuż tej ulicy. Zostanie na niej utrzymany ruch dwukierunkowy, ale policja i służy drogowe apelują do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności. Przy Al. 3 Maja trwa również wymiana nawierzchni chodnika, dlatego też apel i prośba do pieszych, aby w tych dniach w drodze na cmentarz nie chodzili jezdnią, a korzystali z położonych równoległe do ulicy chodników na osiedlu Kościuszki.
W okresie świątecznym na ul. Lwowskiej, na odcinku od Al. Armii Krajowej (od świateł) do ul. Orląt Lwowskich, obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania. Obejmuje on również chodniki.
Wszystkie zmiany w organizacji zostaną stosownie oznakowane. Wyznaczone też będą miejsca do parkowania w pobliżu cmentarzy. Nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w tych rejonach czuwać będą policjanci i strażnicy Straży Miejskiej.
W sobotę 30 października w Chełmie będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy. Dodatkowo autobus linii nr 3 będzie kursował co pół godziny. Zmieniona zostanie również jego trasa. Autobus będzie jeździł przez krzyżówki lubelskie. 31 października autobusy będą jeździły jak w niedziele i święta. Ze zwiększoną częstotliwością, również przez krzyżówki lubelskie będzie kursowała 3. W dzień Wszystkich świętych co 15 minut będzie jeździła 1 i 3.
We Włodawie czasowe oznakowania dróg pojawią się już 29 października i będą obowiązywać do 2 listopada. Znak „inne niebezpieczeństwa” i tabliczka z napisem cmentarz umieszczony zostanie 500 metrów przed cmentarzem parafialnym. Po obu stronach ulicy Lubelskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Nie dotyczy on poboczy. Podobne znaki pojawią się w miejscowościach Uhrusk i Dołhobrody.
W Krasnymstawie zmiany ruchu drogowego będą obowiązywać od godz. 16 29 października do godz. 18 2 listopada. Ulica Poniatowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Cmentarnej będzie drogą jednokierunkową.
We wszystkich miastach w okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich pojawią się dodatkowe patrole policji. Funkcjonariusze w ramach akcji „Znicz” kontrolować będą również prędkość jazdy i trzeźwość kierowców.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!