piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Ankieta prawdy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 marca 2005, 20:14

Straż Miejska w porozumieniu z policją i radnymi opracowała ankietę, która miała odpowiedzieć na pytanie czy Krasnystaw jest bezpiecznym miastem. Wzięło w niej udział 866 osób. Aż 40 procent ankietowanych udzieliło negatywnej odpowiedzi.

Choć większość ankietowanych nie spotkała się osobiście z jakimkolwiek zagrożeniem, ich zdaniem, głównym problemem są rozboje i wybryki chuligańskie, dewastacja mienia, pobicia i kradzieże. Wskazali też na patologie społeczne m.in. narkomanię i alkoholizm.
Z ankiety wynika, że najbardziej niebezpiecznym miejscem jest centrum miasta oraz park miejski i pasaż przy ul. Okrzei. Właśnie tam najczęściej dochodzi do kradzieży, wyłudzeń i pobić. Z kolei uczniowie wskazali cmentarz i dworzec PKS, a także tereny wokół szkoły. O tym, że tam jest niebezpiecznie, przekonało się zaledwie kilkudziesięciu z nich, ale ich doświadczenia miały wpływ na opinię innych.
Zarówno dorośli jak i uczniowie uważają, że na poprawę bezpieczeństwa może wpłynąć zwiększenie liczby patroli policji i Straży Miejskiej, przy czym prawie połowa twierdzi, że funkcjonariuszy pełniących patrolową służbę w dzień jest wystarczająco dużo. Podobnie jest z monitoringiem. Ponad 60 proc. uważa, że zamontowanie kamer jest wskazane, a równocześnie tylko sześć procent jest za ich wprowadzeniem. Zdaniem dorosłych należałoby również pomyśleć o zagospodarowaniu dzieciom czasu wolnego.
Teraz wyniki ankiety są analizowane. Mają pomóc samorządowcom w podejmowaniu konkretnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w mieście.
(szer)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!