niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Aquapark w Chełmie: Otwarcie w listopadzie, wcześniej promocja


Chełmski aquapark doczekał się już technicznego odbioru (fot. Jacek Barczyński)
Chełmski aquapark doczekał się już technicznego odbioru (fot. Jacek Barczyński)

Chełmski Park Wodny jest już gotowy. Inwestor ma w garści decyzję nadzoru budowlanego o przekazaniu obiektu do użytku.

– Ta decyzja uprawomocni się już w przyszłym tygodniu – mówi Zbigniew Mazurek, prezes pełniącej rolę inwestora spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. – Na terenie obiektu trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe. Na miejsce są dostarczane i instalowane ostatnie elementy wyposażenia. Wokół aquaparku sadzone są też drzewa.

Mazurek przyznaje, że spółka nie ma dużych pieniędzy na promocję kąpieliska. Niemniej przygotowuje szereg przedsięwzięć, które mają temu służyć. Między innymi chce nakręcić kilka spotów z udziałem chełmian. Filmy będą pokazywane w miejscowych kinach przed filmowymi projekcjami oraz w szkołach. Zostaną też zamieszczone na portalach społecznościowych.

– To mają być kilkudziesięciosekundowe spoty – tłumaczy Mazurek. – Razem wzięte zilustrują wszystkie możliwości naszego aquaparku. Mają też stanowić dowód na to, że obiekt jest otwarty zarówno dla matek z małymi dziećmi, jaki i usportowionej młodzieży, całych rodzin, seniorów czy osób niepełnosprawnych. Baseny są wyposażone w odpowiednie urządzenia, które z powodzeniem pozwolą ludziom z dysfunkcjami w pełni i bezpiecznie z nich korzystać.

Aktorami w spotach mają być mieszkańcy Chełma i okolic. Zainteresowanych nie brakuje. Casting potrwa do 17 października, aby pod koniec przyszłego tygodnia można było rozpocząć zdjęcia.

Swój filmik mają nakręcić także architekci, którzy opracowali projekt chełmskiego aquaparku. Dzięki sprzętowi w wymyślnej i wysoce zaawansowanej technologii ma powstać obraz, który następnie będzie mógł być wykorzystywany w szkołach podczas lekcji informatyki.

Kampania promocyjna chełmskiego aquaparku ruszy przed jego listopadowym otwarciem. Dokładna data nie jest jeszcze znana. – Poza spotami we wszystkich okolicznych miastach pojawią się efektowne bilbordy – mówi prezes Mazurek. – Wyślemy tam też dziewczyny, które będą rozdawały przechodniom foldery prezentujące nasz aquapark. Takie foldery za pośrednictwem urzędów gmin mają także trafić do szkół w regionie.

W związku z zainteresowaniem Chełmskim Parkiem Wodnym na Ukrainie przy trasie z Dorohuska do Chełma już stanął odpowiedni bilbord w języku ukraińskim. Mazurek wraz ze współpracownikami zastanawia się także nad innymi formami zachęcenia naszych sąsiadów zza Buga do odwiedzania aquaparku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 października 2016 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ile dni po terminie oddano obiekt do użytku? Gdzie są pieniądze z kar umownych które powinna zapłacić SKANSKA? Przecież to klikadziesiąt tysięcy za każdy dzień?! A może ktoś "przymknął oko" za ułamek tej kwoty przekazany pod stołem?
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2016 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no teraz będzie gdzie wydać 500+
Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2016 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"mieć w garści" oznacza coś innego niż pan redaktor ma na myśli...
Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2016 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Barczyński nie zapomni pan napisać za pół roku ile miasto dokłada do tej inwestycji.
Rozwiń
M.
M. (15 października 2016 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co jest? Tylko jeden czepialski maruda? 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!