czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Aquapark w Chełmie wyjrzał zza płotu

Dodano: 15 lipca 2015, 07:08

Aquapark w Chełmie (Fot. Jacek Barczyński)
Aquapark w Chełmie (Fot. Jacek Barczyński)

Przedstawiciele firmy Skanska przejmując w marcu plac budowy aquaparku obiecywali, że już w lipcu pierwsze konstrukcje tej budowli wyrosną ponad płot. Słowa dotrzymali. Widać już pierwszą kondygnację pomieszczeń przeznaczonych do gry w squasha.

Od marca ekipy firmy Skanska i zaangażowani przez nią podwykonawcy zdążyli uporać się z przyłączami. W rozległym wykopie zakończono też już palowanie gruntu. Ostatecznie zainstalowano tam blisko 900 pali, każdy długości 10 m. Było to konieczne z uwagi na nienośne podłoże.

– Po palowaniu skoncentrowaliśmy się na wylewaniu betonowej płyty fundamentowej o powierzchni 3,5 tys. mkw. – mówi Marcin Majewicz, kierownik robót. – Na pierwszy ogień poszła płyta pod częścią budynku przeznaczoną na sale do squasha. Umożliwiło to stawianie żelbetowych konstrukcji. Część basenowa jest jeszcze zbrojona.

Zanim robotnicy zabrali się za płytę fundamentową, musieli najpierw usunąć dobrze zachowany fundament dawnej cerkwi. Podkreślają, że beton, z którego został wykonany był bardzo dobrej jakości. Przed rozbiórką historyczne fundamenty na polecenie konserwatora zabytków zostały skrupulatnie zbadane i udokumentowane przez archeologów.

Wczoraj na placu budowy aquaparku uwijało się około 40 robotników. Zdaniem Majewicza prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i bez niespodzianek. Chełmski Park Wodny ma być gotowy za 16 miesięcy. Sztandarowa inwestycja władz miasta pochłonie 33,1 mln zł. Powstanie trzykondygnacyjna hala z basenami, saunami, wannami z hydromasażem, zjeżdżalniami, siłownią, boiskiem do squasha, kręgielnią i restauracją.

– Budowa aquaparku w Chełmie to ważny projekt dla miasta, ale też dla nas – mówił Piotr Ordon, dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie. – Zapewniam, że uporamy się ze wszystkim w terminie i zgodnie ze sztuką budowlaną. Na swoim koncie mamy już kilkanaście podobnych obiektów.

Inwestorem aquaparku jest miejska spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. Rolę inwestora zastępczego powierzyła Zamojskiej Dyrekcji Inwestycji „ZDI” sp. z.oo.

(fot. Jacek Barczyński)
(fot. Jacek Barczyński)
Gość
Gość
Pamiętliwy
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lipca 2015 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie punk orientacyjny...po maku
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2015 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i będzie do czego dokładać latami, nie jestem przeciwny takim budowlom ale jestem przeciwny aby miasto takie budowle utrzymywało.
Rozwiń
Pamiętliwy
Pamiętliwy (17 lipca 2015 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No i są wiecznie narzekający! :) Nic nie ma to źle, coś się dzieje to też źle... Zaorać może ten Chełm w pizdu i spokój będzie...

Słynna Sierakowska za wszelką cenę chciała Chełm zaorać po wprowadzeniu reformy administracyjnej w 1999r.

Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2015 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i są wiecznie narzekający! :) Nic nie ma to źle, coś się dzieje to też źle... Zaorać może ten Chełm w pizdu i spokój będzie...
Rozwiń
ciekawy
ciekawy (15 lipca 2015 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Leżę Na plaży w Chorwacmi , 35 st woda pewnie ze 29 i mam wasz aquapark w glebokim powazaniu

W zimie też?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!