czwartek, 25 maja 2017 r.

Chełm

Areszt dla dziennikarza

Dodano: 2 września 2002, 21:02
Autor: (bar)

Konrad R., dziennikarz lokalnego tygodnika i działacz „Samoobrony”, ma zostać tymczasowo aresztowany i doprowadzony na następną rozprawę – takie postanowienie wydał wczoraj chełmski sąd.

W sądzie tym przeciwko niemu toczy się sprawa karna. W związku z tym, że oskarżony już po raz trzeci nie stawił się na rozprawę, sąd w wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu i doprowadzeniu na rozprawę z aresztu w najbliższym terminie.
Już podczas poprzedniej rozprawy sąd zadecydował o doprowadzeniu dziennikarza. Szef kompanii konwojowej Komendy Miejskiej Policji w Chełmie poinformował jednak, że pomimo usilnych starań nie udało się ustalić miejsca pobytu oskarżonego, ani też nawiązać z nim telefonicznego kontaktu. W tej sytuacji zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu.
Konrad R. został oskarżony przez Ryszarda Z. z Rejowca Fabrycznego, członka Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. W procesie karnym dziennikarz odpowiada za to, że na łamach swojego tygodnika postawił poszkodowanemu „nie udowodnione i nie poparte dowodami zarzuty”, które w odczuciu Ryszarda Z. miały narazić go na utratę zaufania opinii publicznej. Sprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24