Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 listopada 2010 r.
9:41
Edytuj ten wpis

Atak zimy w Chełmie: Zasypane drogi, spóźnione autobusy

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 8 A A

Większość chełmian dziś w ogóle zrezygnowała z jazdy samochodem. Zasypane są parkingi, chodniki i ulice. – To katastrofa – mówią kierowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oblężenie przeżywają korporacje taksówkowe. – Mamy mnóstwo wezwań – mówi dyspozytorka Radio Taxi Fino. – Rano nie byliśmy w stanie zrealizować połowy zamówień, bo zabrakło taksówek.

Miejskie ulice są pod śniegiem. Kierowcy skarżą się, że nie widać na nich piaskarek. – Kto zmienił opony na zimowe, jeszcze sobie radzi – mówi Tomasz Błaziak, szef chełmskiej drogówki.

Najwięcej problemów przysparzają kierowcom podjazdy pod wzniesienia. Wielu musi rezygnować i wycofywać. Wtedy robią się na ulicach krótktrwałe korki. – Ale kierowcy i tak jeżdżą ostrożnie – mówi Błaziak. – Nie zanotowaliśmy żadnego wypadku ani kolizji. Choc wiem, ze te ostatnie się zdarzają. Mimo to kierowcy nie decydują się, aby je zgłaszać.

Autobusy chełmskiego PKS wyjechały na trasy, jednak pasażerowie musza liczyć się z opóźnieniami, nawet godzinnymi. – Drogi poza miastem są w strasznym stanie. Gminy nie robią z tym kompletnie nic – narzeka dyspozytor chełmskiego PKS. – Najgorzej jest w okolicach Uhra i Kumowa.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Joanna / 3 grudnia 2010 o 12:53
To chyba są jakieś kpiny, a nie odśnieżanie ! Gdzie te pługi i piaskarki ? Odśnieżone są, ale TYLKO ulice przy I Armii i Armii krajowej, mniejsze ulice , niestety nie za bardzo, natomiast chodniki to obraz nędzy i rozpaczy ! Idzie się jak po góreczkach, ślisko , bo płużki nie wyczyściły chodników , więc chodzenie po czymś takim jest makabryczne ! I znów, jak co roku, zresztą, nasze służby nie stanęły na wysokości zadania i nie przygotowały się należycie. Posypywanie solą nie na wiele się zdaje, co najwyżej niszczy buty, a jak było ślisko, tak jest nadal. Zwały śniegu uniemożliwiają normalne chodzenie, wysepki między pasami nie są odśnieżone ! Czy nasza p. prezydent i rada miejska CHODZĄ po czymś takim ? Chyba nie, bo do tej pory coś by zdziałali . Woła to o pomstę do nieba (jeśli takowe jeszcze istnieje) .
To chyba są jakieś kpiny, a nie odśnieżanie ! Gdzie te pługi i piaskarki ? Odśnieżone są, ale TYLKO ulice przy I Armii i Armii krajowej, mniejsze ulice , niestety nie za bardzo, natomiast chodniki to obraz nędzy i rozpaczy ! Idzie się jak po góreczkach, ślisko , bo płużki nie wyczyściły chodników , więc chodzenie po czymś takim jest makabryczne ! I znów, jak co roku, zresztą, nasze służby nie stanęły na wysokości zadania i nie przygotowały się należycie. Posyp... rozwiń
Avatar
wars / 29 listopada 2010 o 19:52
[quote name='czytelniczka' timestamp='1291043248' post='394142']
a chełm jak zwykle zaspał z odśnieżaniem ,ale przecież nikogo w magistracie to nie obchodzi
[/quote]
zamiast siedzieć przed komputerkiem i narzekać bierz łopatę i odśnieżaj
Avatar
zima / 29 listopada 2010 o 19:46
Ja odśnieżałam tylko 3 razy i zrezygnowałam. To syzyfowa praca-jutro powtórka.
Nie odśnieżaj tak ostro bo przepłacisz zdrowiem.Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 29 listopada 2010 o 18:42
[quote name='czytelniczka' timestamp='1291043248' post='394142']
a chełm jak zwykle zaspał z odśnieżaniem ,ale przecież nikogo w magistracie to nie obchodzi
[/quote]
szanowna czytelniczko ja dzisiaj 5 razy od 6.00 do 15.oo odśnieżałem pod garażem i zaspa po pas, pozdrawiam.
Avatar
czytelniczka / 29 listopada 2010 o 16:07
a chełm jak zwykle zaspał z odśnieżaniem ,ale przecież nikogo w magistracie to nie obchodzi
Avatar
Ereyk / 29 listopada 2010 o 14:45
Łoj, emeryt dzidek G.pewnie w domu siedzi...
Avatar
bambosh / 29 listopada 2010 o 14:07
[quote name='Lukasz >driver>' timestamp='1291023789' post='393742']
"Kto zmienił opony na zimowe, jeszcze sobie radzi"
...no coz, idiotow w naszym kochanym kraju nie brakuje i jezdza na letnich!
Czesto bywam w Szwecji i z tego co wiem, tam jest obowiazek jazdy
na oponach zimowych od 31 pazdziernika do 01 kwietnia.
I nikt laski nie robi.....
[/quote]
Mądry jesteś,że aż szok! A może byś tak wziął mapę Świata(lub Europy) i zobaczył,że Szwecja jest bliżej Bieguna Polarnego... Właśnie dzięki takim jak Ty głupolom w rządzie musimy jeździć samochodami przez cały rok na światłach mijania-bo sugerowali się krajami Europy Północnej! Obiecywano nam-przy wprowadzaniu tego przepisu drogowego-że dzięki włączaniu świateł mijania będzie zdecydowanie mniej wypadków na drogach... A wyszło tak,że włączone światła mijania mają niewiele wspólnego z wypadkami...
[quote name='Lukasz >driver>' timestamp='1291023789' post='393742']
"Kto zmienił opony na zimowe, jeszcze sobie radzi"
...no coz, idiotow w naszym kochanym kraju nie brakuje i jezdza na letnich!
Czesto bywam w Szwecji i z tego co wiem, tam jest obowiazek jazdy
na oponach zimowych od 31 pazdziernika do 01 kwietnia.
I nikt laski nie robi.....
[/quote]
Mądry jesteś,że aż szok! A może byś tak wziął mapę Świata(lub Europy) i zobaczył,że Szwecja jest bliżej ... rozwiń
Avatar
Lukasz >driver> / 29 listopada 2010 o 10:43
"Kto zmienił opony na zimowe, jeszcze sobie radzi"
...no coz, idiotow w naszym kochanym kraju nie brakuje i jezdza na letnich!
Czesto bywam w Szwecji i z tego co wiem, tam jest obowiazek jazdy
na oponach zimowych od 31 pazdziernika do 01 kwietnia.
I nikt laski nie robi.....
Avatar
Joanna / 3 grudnia 2010 o 12:53
To chyba są jakieś kpiny, a nie odśnieżanie ! Gdzie te pługi i piaskarki ? Odśnieżone są, ale TYLKO ulice przy I Armii i Armii krajowej, mniejsze ulice , niestety nie za bardzo, natomiast chodniki to obraz nędzy i rozpaczy ! Idzie się jak po góreczkach, ślisko , bo płużki nie wyczyściły chodników , więc chodzenie po czymś takim jest makabryczne ! I znów, jak co roku, zresztą, nasze służby nie stanęły na wysokości zadania i nie przygotowały się należycie. Posypywanie solą nie na wiele się zdaje, co najwyżej niszczy buty, a jak było ślisko, tak jest nadal. Zwały śniegu uniemożliwiają normalne chodzenie, wysepki między pasami nie są odśnieżone ! Czy nasza p. prezydent i rada miejska CHODZĄ po czymś takim ? Chyba nie, bo do tej pory coś by zdziałali . Woła to o pomstę do nieba (jeśli takowe jeszcze istnieje) .
To chyba są jakieś kpiny, a nie odśnieżanie ! Gdzie te pługi i piaskarki ? Odśnieżone są, ale TYLKO ulice przy I Armii i Armii krajowej, mniejsze ulice , niestety nie za bardzo, natomiast chodniki to obraz nędzy i rozpaczy ! Idzie się jak po góreczkach, ślisko , bo płużki nie wyczyściły chodników , więc chodzenie po czymś takim jest makabryczne ! I znów, jak co roku, zresztą, nasze służby nie stanęły na wysokości zadania i nie przygotowały się należycie. Posyp... rozwiń
Avatar
wars / 29 listopada 2010 o 19:52
[quote name='czytelniczka' timestamp='1291043248' post='394142']
a chełm jak zwykle zaspał z odśnieżaniem ,ale przecież nikogo w magistracie to nie obchodzi
[/quote]
zamiast siedzieć przed komputerkiem i narzekać bierz łopatę i odśnieżaj
Avatar
zima / 29 listopada 2010 o 19:46
Ja odśnieżałam tylko 3 razy i zrezygnowałam. To syzyfowa praca-jutro powtórka.
Nie odśnieżaj tak ostro bo przepłacisz zdrowiem.Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 29 listopada 2010 o 18:42
[quote name='czytelniczka' timestamp='1291043248' post='394142']
a chełm jak zwykle zaspał z odśnieżaniem ,ale przecież nikogo w magistracie to nie obchodzi
[/quote]
szanowna czytelniczko ja dzisiaj 5 razy od 6.00 do 15.oo odśnieżałem pod garażem i zaspa po pas, pozdrawiam.
Avatar
czytelniczka / 29 listopada 2010 o 16:07
a chełm jak zwykle zaspał z odśnieżaniem ,ale przecież nikogo w magistracie to nie obchodzi
Avatar
Ereyk / 29 listopada 2010 o 14:45
Łoj, emeryt dzidek G.pewnie w domu siedzi...
Avatar
bambosh / 29 listopada 2010 o 14:07
[quote name='Lukasz >driver>' timestamp='1291023789' post='393742']
"Kto zmienił opony na zimowe, jeszcze sobie radzi"
...no coz, idiotow w naszym kochanym kraju nie brakuje i jezdza na letnich!
Czesto bywam w Szwecji i z tego co wiem, tam jest obowiazek jazdy
na oponach zimowych od 31 pazdziernika do 01 kwietnia.
I nikt laski nie robi.....
[/quote]
Mądry jesteś,że aż szok! A może byś tak wziął mapę Świata(lub Europy) i zobaczył,że Szwecja jest bliżej Bieguna Polarnego... Właśnie dzięki takim jak Ty głupolom w rządzie musimy jeździć samochodami przez cały rok na światłach mijania-bo sugerowali się krajami Europy Północnej! Obiecywano nam-przy wprowadzaniu tego przepisu drogowego-że dzięki włączaniu świateł mijania będzie zdecydowanie mniej wypadków na drogach... A wyszło tak,że włączone światła mijania mają niewiele wspólnego z wypadkami...
[quote name='Lukasz >driver>' timestamp='1291023789' post='393742']
"Kto zmienił opony na zimowe, jeszcze sobie radzi"
...no coz, idiotow w naszym kochanym kraju nie brakuje i jezdza na letnich!
Czesto bywam w Szwecji i z tego co wiem, tam jest obowiazek jazdy
na oponach zimowych od 31 pazdziernika do 01 kwietnia.
I nikt laski nie robi.....
[/quote]
Mądry jesteś,że aż szok! A może byś tak wziął mapę Świata(lub Europy) i zobaczył,że Szwecja jest bliżej ... rozwiń
Avatar
Lukasz >driver> / 29 listopada 2010 o 10:43
"Kto zmienił opony na zimowe, jeszcze sobie radzi"
...no coz, idiotow w naszym kochanym kraju nie brakuje i jezdza na letnich!
Czesto bywam w Szwecji i z tego co wiem, tam jest obowiazek jazdy
na oponach zimowych od 31 pazdziernika do 01 kwietnia.
I nikt laski nie robi.....
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 216 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!