Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 stycznia 2016 r.
16:01

Awantury o zmianę nazwy ulicy, lewica broni Stefana Okrzei

7 23 A A
Ulica Okrzei w Krasnymstawie (fot. Szater)
Ulica Okrzei w Krasnymstawie (fot. Szater)

W poniedziałek skończyły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy ulicy Okrzei na Aleje Świętego Jana Pawła II oraz fragmentu ulicy Czystej na Żołnierzy Wyklętych. Pod koniec lutego, w sprawie budzącej duże emocje, zadecydują radni.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żeby opowiedzieć się „za” lub „przeciw” proponowanym zmianom należało wypełnić dostępny na stronie internetowej miasta oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca UM krótki wniosek oraz złożyć go w Urzędzie Miasta. Do udziału w konsultacjach uprawnione były osoby zameldowane w mieście i posiadające czynne prawo wyborcze.

– Wielu mieszkańców składając wniosek głośno wyrażało swoje opinie – mówi jeden z urzędników krasnostawskiego magistratu. – Chwilami dochodziło niemal do awantur.

– Nie mamy z tą inicjatywą nic wspólnego – podkreśla Hanna Mazurkiewicz, burmistrz Krasnegostawu. – Pod wnioskiem w sprawie zmiany nazwy ulic podpisało się Środowisko Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, dwie miejscowe parafie oraz kilku przedsiębiorców. My zobligowani przepisami musieliśmy zorganizować konsultacje społeczne.

Przez czas trwania konsultacji do Urzędu Miasta dochodziły listy i e-maile. Naukowcy, politycy, osoby prywatne i przedstawiciele różnych instytucji z całej Polski zabierali głos w tej sprawie. Na różnego rodzaju portalach internetowych trwały dyskusje a ostatnio stanowisko zajęła Polska Partia Pracy oraz lubelski okręg Partii Razem.

„Pomysł ten (zmiany nazwy ul. Okrzei na Świętego Jana Pawła II – od red.) bardzo nas dziwi, a argumentacja przedstawiona przez inicjatorów tego przedsięwzięcia wręcz oburza – napisał Szymon Martys z Polskiej Partii Pracy. – Działacza robotniczego, socjalistycznego i niepodległościowego członka Polskiej Partii Socjalistycznej i jej Organizacji Bojowej, ofiarę Rewolucji 1905 r., osobę walczącą o wolną i sprawiedliwą społecznie Polskę, sprowadza się wyłącznie do postaci „hołubionej przez PRL”. Wpisuje się to w antylewicową politykę historyczną rugującą ze świadomości społecznej wszystkie tradycje obce jej „bogoojczyźnianiej” wersji”.

W podobnym tonie jest stanowisko Partii Razem. Zdaniem autorów „Polityka historyczna uprawiana w ostatnich 25 latach przez niemal wszystkie rządy III Rzeczpospolitej w niepokojący sposób pomija postacie, które były oddane nie tylko idei niepodległości Polski, ale również walce o prawa ludzi pracy. Lubelski okręg partii Razem nie zgadza się na zapominanie o bohaterach-patriotach polskiej lewicy i apeluje do władz Krasnegostawu o pozostawienie Stefana Okrzei patronem ulicy”.

Tymczasem, bez względu na wynik konsultacji, ostateczną decyzję w sprawie wnioskowanych zmian nazw ulic podejmą radni. Najbliższa sesja planowana jest w końcu lutego.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:28
DD Od razu widać że pisze tutaj naprawdę znawca historii i przedewszystkim socjalismu i Okrzeji. Dołącz do niego Marksa i Engelsa oraz Różę Luksemburg, ta też została zabita....Natomiast z prawnego punktu widzenia to Okrzeja powinien dostać KS za zamach na pułkownika barona Karla Nolkena....Nie działał dla siebie zmobilizował czerwone brygady by powitały "bramami" bolszewików Dzierżyńskiego i Kuna...a Stalinowi dało nitkę nadzieji ze w tej parszywej burżuazyjnej Polsce znajdzie swoją V kolumnę. Wstyd o takim czymś dyskutować, mając do wyboru postać Jana Pawła II. Obciach nad obciachy.
DD Od razu widać że pisze tutaj naprawdę znawca historii i przedewszystkim socjalismu i Okrzeji. Dołącz do niego Marksa i Engelsa oraz Różę Luksemburg, ta też została zabita....Natomiast z prawnego punktu widzenia to Okrzeja powinien dostać KS za zamach na pułkownika barona Karla Nolkena....Nie działał dla siebie zmobilizował czerwone brygady by powitały "bramami" bolszewików Dzierżyńskiego i Kuna...a Stalinowi dało nitkę nadzieji ze w tej parszywej burżuazyjnej Polsce znajdzie swoją V kolumnę. Wstyd o takim czymś dyskutować, mając... rozwiń
Avatar
DD / 1 lutego 2016 o 11:23

Co Ty wypisujesz o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oligarchia. Nigdy Polska , nigdy Krasnystaw i okolice naprawdę się nie rozwinie, bez uzdrowienia moralnego. Osuszenia tego moralnego bagna pociotków, kolesi czy towarzyszy. Co do intencji przeciwników zmiany nazwy ulicy, nie mam najmniejszych watpliwości ze są to wypirdki starego systemu, i taki typowy dla tych stron "bolszewizm cichodajny".


Co Ty wypisujesz o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oligarchia. Nigdy Polska , nigdy Krasnystaw i okolice naprawdę się nie rozwinie, bez uzdrowienia moralnego. Osuszenia tego moralnego bagna pociotków, kolesi czy towarzyszy. Co do intencji przeciwników zmiany nazwy ulicy, nie mam najmniejszych watpliwości ze są to wypirdki starego systemu, i taki typowy dla tych stron "bolszewizm cichodajny".

Widzę, że nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz. KPP nie jest w Polsce zakazana, istnieje zresztą w pełni legalna partia odwołująca się bezpośrednio do tej tradycji. Zakazane jest tylko odwoływanie się do "totalitarnych praktyk komunizmu", nie komunizmu jako takiego, a próby zakazu symboliki komunistycznej uchylił w Polsce Trybunał Konstytucyjny. Już pomijam nie tylko braki w wiedzy prawnej, ale i historycznej. Gdzie KPP, a gdzie Okrzeja?

To twoje idealizowanie dekomunizacji np. we wschodnich Niemczech czy Czechach też jest dość zabawne, zważywszy na to, że Die Linke oraz Komunistyczna Partia Czech i Moraw to stałe (i silne) elementy sceny politycznej w tych krajach.

Reszty tego bełkotu osoby widzącej komunizm wszędzie i we wszystkim szkoda komentować. Tu raczej specjalista z psychiatrii się powinien wypowiedzieć.

zesz. KPP nie jest w Polsce zakazana, istnieje zresztą w pełni legalna partia odwołująca się bezpośrednio do tej tradycji. Zakazane jest tylko odwoływanie się do "totalitarnych praktyk komunizmu", nie komunizmu jako takiego, a próby zakazu symboliki komunistycznej uchylił w Polsce Trybunał Konstytucyjny. Już pomijam nie tylko braki w wiedzy prawnej, ale i historycznej. Gdzie KPP, a gdzie Okrzeja?

To twoje idealizowanie dekomunizacji np. we wschodnich Niemczech czy Czechach też jest dość zabawne, zważywszy na to, że Die Linke oraz Kom... rozwiń

Avatar
Polonus / 1 lutego 2016 o 07:55

Niestety nie tylko na Krasnymstawie się skończy (sądzę, że tam radni jednak wykażą się zdrowym rozsądkiem i nawet centroprawicowe komitety Krasnostawianie i Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej w większości zagłosują przeciwko zmianie nazwy ulicy Okrzei), ale już pojawiają się głosy, że PiS-owscy wojewodowie chcą w całej Polsce znowu "dekomunizować", na Lubelszczyźnie może to dotyczyć szeregu gmin i miast np. Puław, Kurowa czy Abramowa.

Czekam kiedy prawicowo-klerykalna dzicz weźmie się np. za tablicę poświęconą Róży Luksemburg w Zamościu (gdzie się urodziła). Mogłoby to być atrakcja turystyczna choćby dla Niemców gdzie jest to postać lubiana i szanowana, ale w Polsce to miejsce skazane na zapomnienie. Przykre.

Jak się prawicowcy rozpędzą to pewnie też ulicę 1 Maja będą chcieli w Lublinie zmienić, zlikwidować tablicę poświęconą Andrzejowi Strugowi czy Tymczasowemu Rządowi Ludowemu Rzeczpospolitej Polskiej w Lublinie (a co - jak mogli dekomunizować Okrzeję to czemu nie Daszyńskiego), tablicę poświęconą PPR w Kraśniku (tylko niech nie zapomną, że jest na prywatnym budynku), pomnik partyzanta w tym samym mieście i wiele innych podobnych, a może jak się już bardzo rozochocą to i zaczną wykopywać lewicowców z cmentarza na Lipowej w Lublinie.

Na szczęście, mimo ostatniego wyborczego przechyłu na prawo, pamięć historyczna Polaków nie jest tak jednorodna jak chcieliby tego ludzie z PiS, KORWIN-u czy Ruchu Narodowego.


Co Ty wypisujesz o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oligarchia. Nigdy Polska , nigdy Krasnystaw i okolice naprawdę się nie rozwinie, bez uzdrowienia moralnego. Osuszenia tego moralnego bagna pociotków, kolesi czy towarzyszy. Co do intencji przeciwników zmiany nazwy ulicy, nie mam najmniejszych watpliwości ze są to wypirdki starego systemu, i taki typowy dla tych stron "bolszewizm cichodajny".

o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oli... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 13:37
Errata do poprzedniego komentarza. Miało być oczywiście Andrzej Strug, a nie Tadeusz (ewentualnie Tadeusz Gałecki).
Avatar
DD / 31 stycznia 2016 o 13:08

Niestety nie tylko na Krasnymstawie się skończy (sądzę, że tam radni jednak wykażą się zdrowym rozsądkiem i nawet centroprawicowe komitety Krasnostawianie i Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej w większości zagłosują przeciwko zmianie nazwy ulicy Okrzei), ale już pojawiają się głosy, że PiS-owscy wojewodowie chcą w całej Polsce znowu "dekomunizować", na Lubelszczyźnie może to dotyczyć szeregu gmin i miast np. Puław, Kurowa czy Abramowa.

Czekam kiedy prawicowo-klerykalna dzicz weźmie się np. za tablicę poświęconą Róży Luksemburg w Zamościu (gdzie się urodziła). Mogłoby to być atrakcja turystyczna choćby dla Niemców gdzie jest to postać lubiana i szanowana, ale w Polsce to miejsce skazane na zapomnienie. Przykre.

Jak się prawicowcy rozpędzą to pewnie też ulicę 1 Maja będą chcieli w Lublinie zmienić, zlikwidować tablicę poświęconą Andrzejowi Strugowi czy Tymczasowemu Rządowi Ludowemu Rzeczpospolitej Polskiej w Lublinie (a co - jak mogli dekomunizować Okrzeję to czemu nie Daszyńskiego), tablicę poświęconą PPR w Kraśniku (tylko niech nie zapomną, że jest na prywatnym budynku), pomnik partyzanta w tym samym mieście i wiele innych podobnych, a może jak się już bardzo rozochocą to i zaczną wykopywać lewicowców z cmentarza na Lipowej w Lublinie.

Na szczęście, mimo ostatniego wyborczego przechyłu na prawo, pamięć historyczna Polaków nie jest tak jednorodna jak chcieliby tego ludzie z PiS, KORWIN-u czy Ruchu Narodowego.

Niestety nie tylko na Krasnymstawie się skończy (sądzę, że tam radni jednak wykażą się zdrowym rozsądkiem i nawet centroprawicowe komitety Krasnostawianie i Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej w większości zagłosują przeciwko zmianie nazwy ulicy Okrzei), ale już pojawiają się głosy, że PiS-owscy wojewodowie chcą w całej Polsce znowu "dekomunizować", na Lubelszczyźnie może to dotyczyć szeregu gmin i miast np. Puław, Kurowa czy Abramowa.

Czekam kiedy prawicowo-klerykalna dzicz weźmie się np. za tablicę poświęconą Róży Luksemburg w Za... rozwiń

Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:47

Warto dodać, że stanowisko w tej sprawie przyjęły też lubelskie struktury Polskiej Partii Socjalistycznej. A poza środowiskami politycznymi jak wspomniane Polska Partia Pracy i Razem, także różne organizacje społeczne, naukowcy i osoby prywatne. Wygłupy tych "represjonowanych" zostały dosadnie skomentowane, miejmy nadzieje, że teraz radni staną na wysokości zadania i nazwy ulicy Okrzei nie zmienią.


Byłby to afront dla każdego uczciwego Polaka, który czuje się Polakiem, a nie marionetko "czerwonych pająków" których celem jest tylko jego własny żłób. Obciachem jest ze to tyle lat przetrwało, ale jak widać u "pociotków" nigdy z postępem nie idzie. Jest takie staropolskie przysłowie..."Czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny" To jak ulał pasuje do tego biednego regionu, chociaż macie najżyźniejsze gleby, chociaż kiedyś byliscie kwiatem gospodarczym rodu Sobieskich. Ale fakt, z chmielu i buraków pozostały wam (przepraszam ) tylko nazwa i "chmielaki".


Byłby to afront dla każdego uczciwego Polaka, który czuje się Polakiem, a nie marionetko "czerwonych pająków" których celem jest tylko jego własny żłób. Obciachem jest ze to tyle lat przetrwało, ale jak widać u "pociotków" nigdy z postępem nie idzie. Jest takie staropolskie przysłowie..."Czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny" To jak ulał pasuje do tego biednego regionu, chociaż macie najżyźniejsze gleby, chociaż kiedyś byliscie kwiatem gospodarczym rodu Sobieskich. Ale fakt, z chmielu i buraków pozostały wam ... rozwiń

Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:41

komentarze posiłkujące się metodyką żydowsko masońską wpisują się w faszystowsko komunistyczna narrację kół wspieranych obcym kapitałem z Berlina i Moskwy! Krasnostawscy "Polacy" raczej chyba siedzą gdzieś w Izraelu i oczerniają patriotyczne próby odizolowania antypolskiej zgrai występującej przeciw naszemu Papieżowi, który uzdrowił cały Kościół i wsparł dążenia narodów do miłości w Jezusie Chrystusie! Niewyedukowanie w czasie komunizmu odbija się na całokształcie perwersyjnego umniejszania świętości wyborów dokonywanych przez największe autorytety moralne naszego regionu! Czasy PO odeszły bezpowrotnie do lamusa z płynami żrącymi. Teraz mamy wolna od jarzma Polskę, o której chwale będą dbali najlepsi synowie narodu. Sól tej ziemi i krew z polskich żył! Bez względu co zrobicie i jeszcze przeciw patriotom wymyślicie, to i tak stoicie na straconych pozycjach. Jest jeszcze dla was ratunek, ale pod warunkiem pokazania, że potraficie się zmienić i pójść ta właściwą, wyznaczona przez inteligentny rozum drogę ..


Nie denerwuj się, ja nie jestem z Israela, i wychowałem się w powiecie krasnymstawskim, miałem wujka co cudem ocalał bedąc więźniem UB i już będąc w celi "przed wieprzem". Za AK dostał o tych "okrzejowców" KS zamienione na dożywocie , z Wronek wyszedł po smierci Stalina...Jeżeli ta czerwona hołota myśli że Polacy zapomnieli im to, to się bardzo mylą. Potrzebujemy tylko czasu by te rodzime burki palcem przed Kosciołem wskazać. Cierpliwości, owszem czas ucieka moze katów już nie damy rady ukarać, ale zamkniemy dostęp do dalszego łajdactwa "ich resortowym dzieciom".


Nie denerwuj się, ja nie jestem z Israela, i wychowałem się w powiecie krasnymstawskim, miałem wujka co cudem ocalał bedąc więźniem UB i już będąc w celi "przed wieprzem". Za AK dostał o tych "okrzejowców" KS zamienione na dożywocie , z Wronek wyszedł po smierci Stalina...Jeżeli ta czerwona hołota myśli że Polacy zapomnieli im to, to się bardzo mylą. Potrzebujemy tylko czasu by te rodzime burki palcem przed Kosciołem wskazać. Cierpliwości, owszem czas ucieka moze katów już nie damy rady ukarać, ale zamkniemy dostęp do d... rozwiń

Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:34

Ciekawostka. Siedziba Krasnostawskiego Środowiska Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym mieści się na ul.... Okrzei (ul. Okrzei 1, 22-100 Krasnystaw). To fanatycy i raczej do nich nic nie trafi, ale mimo wszystko proponuje również tam wysyłać korespondencję z protestami przeciwko ich bzdurnym pomysłom.


Nie ważne czyja to incjatywa, ale najważniejsze że trafna, bo co to za wizytówka Krasnegostawu ulica Okrzeji, Róży Luksemburg czy Bieruta? Przrcież to ta sama zaraza....zróbcie Stalina, to szatan jadąc przez Polskę od razu będzie wiedział gdzie się zatrzymać,....a potem płaczcie ze Bóg i ludzie zapomnieli o tym regionie.


Nie ważne czyja to incjatywa, ale najważniejsze że trafna, bo co to za wizytówka Krasnegostawu ulica Okrzeji, Róży Luksemburg czy Bieruta? Przrcież to ta sama zaraza....zróbcie Stalina, to szatan jadąc przez Polskę od razu będzie wiedział gdzie się zatrzymać,....a potem płaczcie ze Bóg i ludzie zapomnieli o tym regionie.

rozwiń
Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:30

Jak się nie potrafi nic konkretnego to robi się cokolwiek... w tym przypadku zmieniania historii ciąg dalszy... Zastanawiam się kiedy ludzie odważą się wystąpić do sądu z pozwem skierowanym do "inicjatorów" o zwrot kosztów związanych ze zmianą nazw ulic... 

Niestety każdy kto przeciwstawia się takim głupim pomysłom to "komuch, aparatczyk, kolaborant" itp ... więc większość macha reką na tych przygłupów przy władzy... Takie czasy!!

Proponuję Panu zmienić lekki. Właśnie takich "obywateli" potrzebuje ta władza. Pasać więcej takich baranów, to będziemy Iranem Europy! 


Nie wycieraj sobie baranami gęby, bo Polska za POpapranego towarzystwa została zdeklasowana do politycznego "Piętaszka", a za czerwonej hołoty straciliśmy bezpowrotnie szansę dogonienia zachodu. Ich prywatyzacja to tak się ma jak cały okres PRL. W 19 lat IIRP zrobiono w Polsce wiecej niż w całym tym okresie od 1945 do dzisiaj....Wspomnę tylko GOP, COP, Gdynia, wybudowanie 20 tys km dróg 4 tys km. koleji. Dlaczego wtedy można było a dzisiaj nie? Bo nie rządzili nami ludzie pomyleni, sfrustrowani i bojaźliwi, ale rzadzili ludzie INTELIGENTNI! Słomę z butów w skarpetkę schowasz, ale czy to uczyni już z ciebie intelektualistę? Mam swoje zdanie. Jeżeli nadal będziecie gloryfikować komunę i to zacofanie to przyznam rację PO sekretarzowi co przy mikrofonie powiedział że Polska to "h...d...i kamieni kupa". tylko zmienię nazwę to nie Polska, tylko okolice Krasnegostawu, gdzie "kumosie" z PSLu zdradz ą kazdego za garść kłaków. Tak jak to uczynili przy głosowaniu o Gender, In vitro, aborcji i eutanazji, czy par zboczeńców uznanych za rodzinę. Jak Wam nie jest wstyd ? Jan Paweł II mówił wam wyraźnie..."Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale". Na co liczyć macie ze "obcy" bedą was szanowali?

wycieraj sobie baranami gęby, bo Polska za POpapranego towarzystwa została zdeklasowana do politycznego "Piętaszka", a za czerwonej hołoty straciliśmy bezpowrotnie szansę dogonienia zachodu. Ich prywatyzacja to tak się ma jak cały okres PRL. W 19 lat IIRP zrobiono w Polsce wiecej niż w całym tym okresie od 1945 do dzisiaj....Wspomnę tylko GOP, COP, Gdynia, wybudowanie 20 tys km dróg 4 tys km. koleji. Dlaczego wtedy można było a dzisiaj nie? Bo nie rządzili nami ludzie pomyleni, sfrustrowani i bojaźliwi, ale rzadzili ludzie INTELIGENTNI! Słom... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:02
Jak nic nie pomaga to można zgłosić do TV np program „To jest temat” w TVP nfo lub innego programu www tvp.info/823729/twoje-info Redakcja serwisu internetowego tvp.info infoportal@tvp.pl; twoje@tvp.info
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 16:28
DD Od razu widać że pisze tutaj naprawdę znawca historii i przedewszystkim socjalismu i Okrzeji. Dołącz do niego Marksa i Engelsa oraz Różę Luksemburg, ta też została zabita....Natomiast z prawnego punktu widzenia to Okrzeja powinien dostać KS za zamach na pułkownika barona Karla Nolkena....Nie działał dla siebie zmobilizował czerwone brygady by powitały "bramami" bolszewików Dzierżyńskiego i Kuna...a Stalinowi dało nitkę nadzieji ze w tej parszywej burżuazyjnej Polsce znajdzie swoją V kolumnę. Wstyd o takim czymś dyskutować, mając do wyboru postać Jana Pawła II. Obciach nad obciachy.
DD Od razu widać że pisze tutaj naprawdę znawca historii i przedewszystkim socjalismu i Okrzeji. Dołącz do niego Marksa i Engelsa oraz Różę Luksemburg, ta też została zabita....Natomiast z prawnego punktu widzenia to Okrzeja powinien dostać KS za zamach na pułkownika barona Karla Nolkena....Nie działał dla siebie zmobilizował czerwone brygady by powitały "bramami" bolszewików Dzierżyńskiego i Kuna...a Stalinowi dało nitkę nadzieji ze w tej parszywej burżuazyjnej Polsce znajdzie swoją V kolumnę. Wstyd o takim czymś dyskutować, mając... rozwiń
Avatar
DD / 1 lutego 2016 o 11:23

Co Ty wypisujesz o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oligarchia. Nigdy Polska , nigdy Krasnystaw i okolice naprawdę się nie rozwinie, bez uzdrowienia moralnego. Osuszenia tego moralnego bagna pociotków, kolesi czy towarzyszy. Co do intencji przeciwników zmiany nazwy ulicy, nie mam najmniejszych watpliwości ze są to wypirdki starego systemu, i taki typowy dla tych stron "bolszewizm cichodajny".


Co Ty wypisujesz o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oligarchia. Nigdy Polska , nigdy Krasnystaw i okolice naprawdę się nie rozwinie, bez uzdrowienia moralnego. Osuszenia tego moralnego bagna pociotków, kolesi czy towarzyszy. Co do intencji przeciwników zmiany nazwy ulicy, nie mam najmniejszych watpliwości ze są to wypirdki starego systemu, i taki typowy dla tych stron "bolszewizm cichodajny".

Widzę, że nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz. KPP nie jest w Polsce zakazana, istnieje zresztą w pełni legalna partia odwołująca się bezpośrednio do tej tradycji. Zakazane jest tylko odwoływanie się do "totalitarnych praktyk komunizmu", nie komunizmu jako takiego, a próby zakazu symboliki komunistycznej uchylił w Polsce Trybunał Konstytucyjny. Już pomijam nie tylko braki w wiedzy prawnej, ale i historycznej. Gdzie KPP, a gdzie Okrzeja?

To twoje idealizowanie dekomunizacji np. we wschodnich Niemczech czy Czechach też jest dość zabawne, zważywszy na to, że Die Linke oraz Komunistyczna Partia Czech i Moraw to stałe (i silne) elementy sceny politycznej w tych krajach.

Reszty tego bełkotu osoby widzącej komunizm wszędzie i we wszystkim szkoda komentować. Tu raczej specjalista z psychiatrii się powinien wypowiedzieć.

zesz. KPP nie jest w Polsce zakazana, istnieje zresztą w pełni legalna partia odwołująca się bezpośrednio do tej tradycji. Zakazane jest tylko odwoływanie się do "totalitarnych praktyk komunizmu", nie komunizmu jako takiego, a próby zakazu symboliki komunistycznej uchylił w Polsce Trybunał Konstytucyjny. Już pomijam nie tylko braki w wiedzy prawnej, ale i historycznej. Gdzie KPP, a gdzie Okrzeja?

To twoje idealizowanie dekomunizacji np. we wschodnich Niemczech czy Czechach też jest dość zabawne, zważywszy na to, że Die Linke oraz Kom... rozwiń

Avatar
Polonus / 1 lutego 2016 o 07:55

Niestety nie tylko na Krasnymstawie się skończy (sądzę, że tam radni jednak wykażą się zdrowym rozsądkiem i nawet centroprawicowe komitety Krasnostawianie i Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej w większości zagłosują przeciwko zmianie nazwy ulicy Okrzei), ale już pojawiają się głosy, że PiS-owscy wojewodowie chcą w całej Polsce znowu "dekomunizować", na Lubelszczyźnie może to dotyczyć szeregu gmin i miast np. Puław, Kurowa czy Abramowa.

Czekam kiedy prawicowo-klerykalna dzicz weźmie się np. za tablicę poświęconą Róży Luksemburg w Zamościu (gdzie się urodziła). Mogłoby to być atrakcja turystyczna choćby dla Niemców gdzie jest to postać lubiana i szanowana, ale w Polsce to miejsce skazane na zapomnienie. Przykre.

Jak się prawicowcy rozpędzą to pewnie też ulicę 1 Maja będą chcieli w Lublinie zmienić, zlikwidować tablicę poświęconą Andrzejowi Strugowi czy Tymczasowemu Rządowi Ludowemu Rzeczpospolitej Polskiej w Lublinie (a co - jak mogli dekomunizować Okrzeję to czemu nie Daszyńskiego), tablicę poświęconą PPR w Kraśniku (tylko niech nie zapomną, że jest na prywatnym budynku), pomnik partyzanta w tym samym mieście i wiele innych podobnych, a może jak się już bardzo rozochocą to i zaczną wykopywać lewicowców z cmentarza na Lipowej w Lublinie.

Na szczęście, mimo ostatniego wyborczego przechyłu na prawo, pamięć historyczna Polaków nie jest tak jednorodna jak chcieliby tego ludzie z PiS, KORWIN-u czy Ruchu Narodowego.


Co Ty wypisujesz o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oligarchia. Nigdy Polska , nigdy Krasnystaw i okolice naprawdę się nie rozwinie, bez uzdrowienia moralnego. Osuszenia tego moralnego bagna pociotków, kolesi czy towarzyszy. Co do intencji przeciwników zmiany nazwy ulicy, nie mam najmniejszych watpliwości ze są to wypirdki starego systemu, i taki typowy dla tych stron "bolszewizm cichodajny".

o "dekomunizacji"? Czy nie jest w Polsce KPP zabroniona jako zbrodnicza wobec narodu Polskiego? Dlaczego w Krasnymstawie jako relik to przetrwało? To własnie jest naszą Polską tragedią, nigdzie w postkomunistycznych państwach na to narody się nie zgodziły. Wszędzie zrobiono lustrację i ukarano drani, w Niemczech odsunięto takich na 10 lat od zajmowania publicznych stanowisk, w Rumuni czy Bułgarii karano wiezieniem, a w Polsce zrobiono "grubę krechę" i teraz mamy to co mamy. Resortowe dzieci zajmują po rodzicach stanowiska niczym czerwona oli... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 13:37
Errata do poprzedniego komentarza. Miało być oczywiście Andrzej Strug, a nie Tadeusz (ewentualnie Tadeusz Gałecki).
Avatar
DD / 31 stycznia 2016 o 13:08

Niestety nie tylko na Krasnymstawie się skończy (sądzę, że tam radni jednak wykażą się zdrowym rozsądkiem i nawet centroprawicowe komitety Krasnostawianie i Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej w większości zagłosują przeciwko zmianie nazwy ulicy Okrzei), ale już pojawiają się głosy, że PiS-owscy wojewodowie chcą w całej Polsce znowu "dekomunizować", na Lubelszczyźnie może to dotyczyć szeregu gmin i miast np. Puław, Kurowa czy Abramowa.

Czekam kiedy prawicowo-klerykalna dzicz weźmie się np. za tablicę poświęconą Róży Luksemburg w Zamościu (gdzie się urodziła). Mogłoby to być atrakcja turystyczna choćby dla Niemców gdzie jest to postać lubiana i szanowana, ale w Polsce to miejsce skazane na zapomnienie. Przykre.

Jak się prawicowcy rozpędzą to pewnie też ulicę 1 Maja będą chcieli w Lublinie zmienić, zlikwidować tablicę poświęconą Andrzejowi Strugowi czy Tymczasowemu Rządowi Ludowemu Rzeczpospolitej Polskiej w Lublinie (a co - jak mogli dekomunizować Okrzeję to czemu nie Daszyńskiego), tablicę poświęconą PPR w Kraśniku (tylko niech nie zapomną, że jest na prywatnym budynku), pomnik partyzanta w tym samym mieście i wiele innych podobnych, a może jak się już bardzo rozochocą to i zaczną wykopywać lewicowców z cmentarza na Lipowej w Lublinie.

Na szczęście, mimo ostatniego wyborczego przechyłu na prawo, pamięć historyczna Polaków nie jest tak jednorodna jak chcieliby tego ludzie z PiS, KORWIN-u czy Ruchu Narodowego.

Niestety nie tylko na Krasnymstawie się skończy (sądzę, że tam radni jednak wykażą się zdrowym rozsądkiem i nawet centroprawicowe komitety Krasnostawianie i Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej w większości zagłosują przeciwko zmianie nazwy ulicy Okrzei), ale już pojawiają się głosy, że PiS-owscy wojewodowie chcą w całej Polsce znowu "dekomunizować", na Lubelszczyźnie może to dotyczyć szeregu gmin i miast np. Puław, Kurowa czy Abramowa.

Czekam kiedy prawicowo-klerykalna dzicz weźmie się np. za tablicę poświęconą Róży Luksemburg w Za... rozwiń

Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:47

Warto dodać, że stanowisko w tej sprawie przyjęły też lubelskie struktury Polskiej Partii Socjalistycznej. A poza środowiskami politycznymi jak wspomniane Polska Partia Pracy i Razem, także różne organizacje społeczne, naukowcy i osoby prywatne. Wygłupy tych "represjonowanych" zostały dosadnie skomentowane, miejmy nadzieje, że teraz radni staną na wysokości zadania i nazwy ulicy Okrzei nie zmienią.


Byłby to afront dla każdego uczciwego Polaka, który czuje się Polakiem, a nie marionetko "czerwonych pająków" których celem jest tylko jego własny żłób. Obciachem jest ze to tyle lat przetrwało, ale jak widać u "pociotków" nigdy z postępem nie idzie. Jest takie staropolskie przysłowie..."Czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny" To jak ulał pasuje do tego biednego regionu, chociaż macie najżyźniejsze gleby, chociaż kiedyś byliscie kwiatem gospodarczym rodu Sobieskich. Ale fakt, z chmielu i buraków pozostały wam (przepraszam ) tylko nazwa i "chmielaki".


Byłby to afront dla każdego uczciwego Polaka, który czuje się Polakiem, a nie marionetko "czerwonych pająków" których celem jest tylko jego własny żłób. Obciachem jest ze to tyle lat przetrwało, ale jak widać u "pociotków" nigdy z postępem nie idzie. Jest takie staropolskie przysłowie..."Czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny" To jak ulał pasuje do tego biednego regionu, chociaż macie najżyźniejsze gleby, chociaż kiedyś byliscie kwiatem gospodarczym rodu Sobieskich. Ale fakt, z chmielu i buraków pozostały wam ... rozwiń

Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:41

komentarze posiłkujące się metodyką żydowsko masońską wpisują się w faszystowsko komunistyczna narrację kół wspieranych obcym kapitałem z Berlina i Moskwy! Krasnostawscy "Polacy" raczej chyba siedzą gdzieś w Izraelu i oczerniają patriotyczne próby odizolowania antypolskiej zgrai występującej przeciw naszemu Papieżowi, który uzdrowił cały Kościół i wsparł dążenia narodów do miłości w Jezusie Chrystusie! Niewyedukowanie w czasie komunizmu odbija się na całokształcie perwersyjnego umniejszania świętości wyborów dokonywanych przez największe autorytety moralne naszego regionu! Czasy PO odeszły bezpowrotnie do lamusa z płynami żrącymi. Teraz mamy wolna od jarzma Polskę, o której chwale będą dbali najlepsi synowie narodu. Sól tej ziemi i krew z polskich żył! Bez względu co zrobicie i jeszcze przeciw patriotom wymyślicie, to i tak stoicie na straconych pozycjach. Jest jeszcze dla was ratunek, ale pod warunkiem pokazania, że potraficie się zmienić i pójść ta właściwą, wyznaczona przez inteligentny rozum drogę ..


Nie denerwuj się, ja nie jestem z Israela, i wychowałem się w powiecie krasnymstawskim, miałem wujka co cudem ocalał bedąc więźniem UB i już będąc w celi "przed wieprzem". Za AK dostał o tych "okrzejowców" KS zamienione na dożywocie , z Wronek wyszedł po smierci Stalina...Jeżeli ta czerwona hołota myśli że Polacy zapomnieli im to, to się bardzo mylą. Potrzebujemy tylko czasu by te rodzime burki palcem przed Kosciołem wskazać. Cierpliwości, owszem czas ucieka moze katów już nie damy rady ukarać, ale zamkniemy dostęp do dalszego łajdactwa "ich resortowym dzieciom".


Nie denerwuj się, ja nie jestem z Israela, i wychowałem się w powiecie krasnymstawskim, miałem wujka co cudem ocalał bedąc więźniem UB i już będąc w celi "przed wieprzem". Za AK dostał o tych "okrzejowców" KS zamienione na dożywocie , z Wronek wyszedł po smierci Stalina...Jeżeli ta czerwona hołota myśli że Polacy zapomnieli im to, to się bardzo mylą. Potrzebujemy tylko czasu by te rodzime burki palcem przed Kosciołem wskazać. Cierpliwości, owszem czas ucieka moze katów już nie damy rady ukarać, ale zamkniemy dostęp do d... rozwiń

Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:34

Ciekawostka. Siedziba Krasnostawskiego Środowiska Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym mieści się na ul.... Okrzei (ul. Okrzei 1, 22-100 Krasnystaw). To fanatycy i raczej do nich nic nie trafi, ale mimo wszystko proponuje również tam wysyłać korespondencję z protestami przeciwko ich bzdurnym pomysłom.


Nie ważne czyja to incjatywa, ale najważniejsze że trafna, bo co to za wizytówka Krasnegostawu ulica Okrzeji, Róży Luksemburg czy Bieruta? Przrcież to ta sama zaraza....zróbcie Stalina, to szatan jadąc przez Polskę od razu będzie wiedział gdzie się zatrzymać,....a potem płaczcie ze Bóg i ludzie zapomnieli o tym regionie.


Nie ważne czyja to incjatywa, ale najważniejsze że trafna, bo co to za wizytówka Krasnegostawu ulica Okrzeji, Róży Luksemburg czy Bieruta? Przrcież to ta sama zaraza....zróbcie Stalina, to szatan jadąc przez Polskę od razu będzie wiedział gdzie się zatrzymać,....a potem płaczcie ze Bóg i ludzie zapomnieli o tym regionie.

rozwiń
Avatar
Polonus / 31 stycznia 2016 o 12:30

Jak się nie potrafi nic konkretnego to robi się cokolwiek... w tym przypadku zmieniania historii ciąg dalszy... Zastanawiam się kiedy ludzie odważą się wystąpić do sądu z pozwem skierowanym do "inicjatorów" o zwrot kosztów związanych ze zmianą nazw ulic... 

Niestety każdy kto przeciwstawia się takim głupim pomysłom to "komuch, aparatczyk, kolaborant" itp ... więc większość macha reką na tych przygłupów przy władzy... Takie czasy!!

Proponuję Panu zmienić lekki. Właśnie takich "obywateli" potrzebuje ta władza. Pasać więcej takich baranów, to będziemy Iranem Europy! 


Nie wycieraj sobie baranami gęby, bo Polska za POpapranego towarzystwa została zdeklasowana do politycznego "Piętaszka", a za czerwonej hołoty straciliśmy bezpowrotnie szansę dogonienia zachodu. Ich prywatyzacja to tak się ma jak cały okres PRL. W 19 lat IIRP zrobiono w Polsce wiecej niż w całym tym okresie od 1945 do dzisiaj....Wspomnę tylko GOP, COP, Gdynia, wybudowanie 20 tys km dróg 4 tys km. koleji. Dlaczego wtedy można było a dzisiaj nie? Bo nie rządzili nami ludzie pomyleni, sfrustrowani i bojaźliwi, ale rzadzili ludzie INTELIGENTNI! Słomę z butów w skarpetkę schowasz, ale czy to uczyni już z ciebie intelektualistę? Mam swoje zdanie. Jeżeli nadal będziecie gloryfikować komunę i to zacofanie to przyznam rację PO sekretarzowi co przy mikrofonie powiedział że Polska to "h...d...i kamieni kupa". tylko zmienię nazwę to nie Polska, tylko okolice Krasnegostawu, gdzie "kumosie" z PSLu zdradz ą kazdego za garść kłaków. Tak jak to uczynili przy głosowaniu o Gender, In vitro, aborcji i eutanazji, czy par zboczeńców uznanych za rodzinę. Jak Wam nie jest wstyd ? Jan Paweł II mówił wam wyraźnie..."Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale". Na co liczyć macie ze "obcy" bedą was szanowali?

wycieraj sobie baranami gęby, bo Polska za POpapranego towarzystwa została zdeklasowana do politycznego "Piętaszka", a za czerwonej hołoty straciliśmy bezpowrotnie szansę dogonienia zachodu. Ich prywatyzacja to tak się ma jak cały okres PRL. W 19 lat IIRP zrobiono w Polsce wiecej niż w całym tym okresie od 1945 do dzisiaj....Wspomnę tylko GOP, COP, Gdynia, wybudowanie 20 tys km dróg 4 tys km. koleji. Dlaczego wtedy można było a dzisiaj nie? Bo nie rządzili nami ludzie pomyleni, sfrustrowani i bojaźliwi, ale rzadzili ludzie INTELIGENTNI! Słom... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:02
Jak nic nie pomaga to można zgłosić do TV np program „To jest temat” w TVP nfo lub innego programu www tvp.info/823729/twoje-info Redakcja serwisu internetowego tvp.info infoportal@tvp.pl; twoje@tvp.info
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra