czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Jeszcze na dobre nie rozpoczął się sezon, a już letnicy wypoczywający nad Jeziorem Białym i Glinkami skarżą się na nocne hałasy. Zakaz puszczania głośnej muzyki po wyznaczonych godzinach jest nagminnie łamany.

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Włodawa na terenie obszaru rekreacyjnego jezior Białe-Glinki wieczorki taneczne, dyskoteki czy koncerty na estradach, w namiotach bądź pod gołym niebem nie mogą być organizowane w godzinach od 23 do 7. Natomiast od soboty do poniedziałku cisza obowiązuje już tylko przez sześć godzin – od 1 do 7. Żadnych ograniczeń nie ma jedynie w lokalach zabezpieczonych przed wydobywaniem się hałasu na zewnątrz i posiadających ochronę.
– Trudno przed każdym lokalem postawić policjanta z przyrządem do mierzenia poziomu hałasu – mówi Wiesław Dziurdziak, oficer prasowy komendanta powiatowego policji we Włodawie. – Uważamy, że walka z tym zjawiskiem to w większym stopniu problem gospodarzy gminy niż nasz. Niemniej, w ubiegłym sezonie skierowaliśmy do sądu siedem wniosków o ukaranie osób, którym udowodniono naruszanie uchwały Rady Gminy o strefie i czasie ciszy.
Na wszystkie te osoby sąd nałożył kary grzywny w wysokości od 1,2 tys. do 1,5 tys. zł. Jedna z nich została w ten sposób ukarana dwukrotnie.
Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach Wiesław Dziurdziak nie podejrzewa, by powyższe kary w dostateczny sposób odstraszały właścicieli lokali. Muzyka jest znakomitym sposobem na przyciągnięcie klienta, a przecież im wszystkim przede wszystkim o to chodzi. Ewentualna grzywna wpisywana jest zatem w ryzyko i koszty prowadzenia interesu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!