niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Chełm

Bandyci staną przed sądem

Dodano: 24 czerwca 2002, 21:44
Autor: (szer)

Do Sądu Rejonowego we Włodawie wpłynął akt oskarżenia przeciwko trzem młodym mężczyznom, którzy w kwietniu tego roku dokonali napadu na miejscową aptekę. Grozi im kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziennik o napadzie pisał w dzień po jego dokonaniu. 2 kwietnia br. około godz. 18 trzech zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do apteki „Rondo”. Grożąc bronią zażądali od właściciela apteki wydania pieniędzy. Właściciel bronił się rzucając
w napastników szklanymi opakowaniami z lekami. Jednak będący
w przewadze bandyci dopadli aptekarza. Bili go i dusili. Mężczyzna stracił przytomność. Nadejście jego żony spłoszyło rabusiów. Bandyci zostali ujęci kilkanaście minut po napadzie. Jeden z nich ma 19 lat. Pozostali są uczniami trzeciej klasy technikum. Wszyscy mieszkają we Włodawie.
Policja ustaliła, że pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był najstarszy
z trójki oskarżonych. Razem dokonali rozpoznania terenu, ustalili gdzie znajdują się pieniądze i wytyczyli drogę ucieczki. Następnie zaopatrzeni
w kominiarki, atrapę pistoletu i pojemnik z gazem udali się w kierunku apteki. Prokurator oskarża ich
o usiłowanie dokonania włamania do sklepu, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności i o usiłowanie dokonania rozboju. Ten ostatni czyn zagrożony jest karą od 2 do 12 lat więzienia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24