Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 lipca 2011 r.
15:59
Edytuj ten wpis

Bank podarował renciście spod Chełma 100 tysięcy złotych

0 30 A A
Zbigniew Krężel i jego 100 tysięcy<br />
 (Joanna Sadowska)
Zbigniew Krężel i jego 100 tysięcy
(Joanna Sadowska)

Takich paczek nie dostaje się codziennie. Zbigniew Krężel, rencista z Syczyna, nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy rozpakował tą, którą wczoraj przyniósł mu listonosz. Wewnątrz znalazł prawdziwy majątek. A raczej coś, co kiedyś majątkiem było.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nadawcą paczki był Narodowy Bank Polski. Przesyłki z banków rzadko zwiastują coś dobrego. To zwykle rachunki, wezwania do zapłaty lub informacje, że na koncie znowu jest debet.

W przypadku pana Zbyszka było inaczej. W paczce znalazł bowiem... 100 tysięcy złotych. – Trzy razy musiałem listonoszowi kwitować tę przesyłkę – mówi pan Zbyszek. – Gdy ją rozpieczętowałem, serce aż mi podskoczyło z radości. Taka niespodzianka!

Zbigniew Krężel to wyjątkowy człowiek. Ciekawy świata i ludzi. Ta ciągła pasja poznawania sprawia, że pan Zbyszek chętnie podróżuje po całym kraju i uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach.

Jest stałym gościem organizowanych przez różne instytucje drzwi otwartych (np. w telewizji na Woronicza), czynnie bierze udział w manifestacjach (niejednokrotnie zdarzyło mu się protestować w imieniu różnych grup na warszawskim Krakowskim Przedmieściu), chętnie pozuje przy każdej okazji do fotografii ze sławnymi ludźmi. Tym razem postanowił nawiązać kontakt z Narodowym Bankiem Polskim.

– W czerwcu wysłałem do nich list – opowiada Krężel. – Napisałem, że kiepsko u mnie ze zdrowiem i pieniędzmi. Że z głodowej renty trudno wyżyć. Wspomniałem, że przy mojej trudnej sytuacji przydałyby się każde pieniądze. A oni przysłali mi prawdziwy majątek.

I cała historia byłaby jak z bajki, gdyby nie jeden drobny fakt. Darowanych stu tysięcy pan Zbyszek nie wyda ani na nowe mieszkanie (mieszka w niewielkim domku bez wygód), ani na luksusowe auto (jeździ autobusami PKS), ani na profesjonalne leczenie (ma zrujnowane zdrowie i nie stać go na leki).

Nie kupi sobie najnowszego sprzętu RTV (telewizor zepsuł się dawno temu), ani nie będzie jadał w ekskluzywnych restauracjach (teraz często nie starcza do pierwszego nawet, jeśli kupuje tylko jedzenie).

Wszystko dlatego, że podarowane przez NBP pieniądze, to tak naprawdę kostka brykietu powstała po, jak mówią bankowcy "profesjonalnym zniszczeniu banknotów o łącznej wartości 100 tys. zł.

W liście do pana Zbigniewa Leszek Zemke, zastępca dyrektora departamentu komunikacji i promocji NBP napisał: "Pragnę przekazać Panu brykiet ze zniszczonych i sprasowanych banknotów, jako wyjątkową pamiątkę od NBP. Brykiety są zamawiane przez bank w związku z organizacją dni otwartych NBP.(…) Niech ten skromny prezent sprawi Panu dużo radości.”

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jerzy / 26 lipca 2011 o 14:54
Nie wiem dlaczego NBP miałby rozdawać pieniądze tym wszystkim, którzy go o to poproszą.
W tym przypadku wybór należy do p. Zbigniewa. Jeżeli stale podróżuje po Polsce, co też kosztuje, to znaczy że podróże bardziej ceni niż zdrowie. Zatem niech może weźmie się do jakiejś roboty i nie wyciąga ręki o darowizny.
Avatar
jing / 26 lipca 2011 o 08:44
Ten materiał to jakiś humbuk.Dziś jest już sprostowanie gazety.
Avatar
Luki / 25 lipca 2011 o 11:09
Przecież ten Pan może się ubiegać o równowartość 10% tej sumy czyli 10000 złotych, ale już prawdziwych pieniędzy. Przecież tam powinno być wyraźnie napisane, że 10% tych zniszczonych pieniędzy które otrzymał należą mu się prawdziwe i w każdej chwili może tą cegiełkę wymienić w banku.
Avatar
Bolek i Lolek / 25 lipca 2011 o 09:38
Ja bym im odesłał g..wno w paczce z komentarzem:
Pragnę podarować państwu ten oto nawóz, jako źródło mego uznania, dla dynamicznego rozwoju banku. Niech będzie on symbolem wzrostu i sukcesów gospodarczych."
Avatar
Henio / 25 lipca 2011 o 09:19
[quote name='Gość' timestamp='1311356396' post='505279']
ma zrujnowane zdrowie i nie stać go na leki
ale
chętnie podróżuje po całym kraju i uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach
i
niejednokrotnie zdarzyło mu się protestować w imieniu różnych grup na warszawskim Krakowskim Przedmieściu
[/quote]
Jedna, dwie wycieczki mniej i będzie na leki.
Avatar
NBP / 25 lipca 2011 o 08:05
[quote name='agent' timestamp='1311540373' post='506098']
Jakiemu emerytowi? przecież piszą, że renciście (więc się nie napracował), a co sądzisz, że banki tak sobie rozdają pieniądze, jak ktoś o nie poprosi? to wszystkie nieroby by się do banków zleciały. Pieniądze moi drodzy to się zarabia.
[/quote]
WALESA obiecal kazdemu,to teraz bank rozdaje.Kazdy do konca roku dostanie po takiej kostce.Robia sobie z was JAJA,a wy to tak przezywacie.
Avatar
tubylec / 25 lipca 2011 o 07:56
[quote name='gada' timestamp='1311354290' post='505257']
banki są od zarabiania na pieniądzach, a nie od rozdawania zdeponowanych pieniędzy. Powinien zwrócić się do Gazet Wyborczej. Oni by mu wytłumaczyli, że mamy dobrobyt i strefa ubóstwa została przez Tuska, będącego gospodarczym silnikiem Polski , zlikwidowana
[/quote]

Rozdają forsę, rozdają. Wybranym. Rydzyka i jego kolesiów w sukienkach wspomagają całymi papierkami, nie zmielonymi.
Avatar
Burak / 24 lipca 2011 o 23:07
Na Allegro takie kostki kosztują 30zł. Ja sam kiedyś taką chciałem. Facet dostał gadżet reklamowy i to nie najtańszy ale zamiast powiedzieć "dzięki, całkiem fajne" zrobił focha i jeszcze do mediów z tym poszedł.
Przecież wyraźnie napisał że chce KASĘ!!! A ten chamski bank wysłał prezent...
... już widzę jaka była by tragedia jak by mu długopis za 3,50 wysłali albo breloczek...
Avatar
agent / 24 lipca 2011 o 22:46
[quote name='kiki' timestamp='1311353577' post='505248']
Hojny bank podarował emerytowi pieniądze, nawet d.py nie da się tym podetrzeć
[/quote] Jakiemu emerytowi? przecież piszą, że renciście (więc się nie napracował), a co sądzisz, że banki tak sobie rozdają pieniądze, jak ktoś o nie poprosi? to wszystkie nieroby by się do banków zleciały. Pieniądze moi drodzy to się zarabia.
Avatar
AhctpacEr / 24 lipca 2011 o 19:31
Okrutny żart ale czego się spodziewać od instytucji takiej jak bank? Czyste zło.
Avatar
Jerzy / 26 lipca 2011 o 14:54
Nie wiem dlaczego NBP miałby rozdawać pieniądze tym wszystkim, którzy go o to poproszą.
W tym przypadku wybór należy do p. Zbigniewa. Jeżeli stale podróżuje po Polsce, co też kosztuje, to znaczy że podróże bardziej ceni niż zdrowie. Zatem niech może weźmie się do jakiejś roboty i nie wyciąga ręki o darowizny.
Avatar
jing / 26 lipca 2011 o 08:44
Ten materiał to jakiś humbuk.Dziś jest już sprostowanie gazety.
Avatar
Luki / 25 lipca 2011 o 11:09
Przecież ten Pan może się ubiegać o równowartość 10% tej sumy czyli 10000 złotych, ale już prawdziwych pieniędzy. Przecież tam powinno być wyraźnie napisane, że 10% tych zniszczonych pieniędzy które otrzymał należą mu się prawdziwe i w każdej chwili może tą cegiełkę wymienić w banku.
Avatar
Bolek i Lolek / 25 lipca 2011 o 09:38
Ja bym im odesłał g..wno w paczce z komentarzem:
Pragnę podarować państwu ten oto nawóz, jako źródło mego uznania, dla dynamicznego rozwoju banku. Niech będzie on symbolem wzrostu i sukcesów gospodarczych."
Avatar
Henio / 25 lipca 2011 o 09:19
[quote name='Gość' timestamp='1311356396' post='505279']
ma zrujnowane zdrowie i nie stać go na leki
ale
chętnie podróżuje po całym kraju i uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach
i
niejednokrotnie zdarzyło mu się protestować w imieniu różnych grup na warszawskim Krakowskim Przedmieściu
[/quote]
Jedna, dwie wycieczki mniej i będzie na leki.
Avatar
NBP / 25 lipca 2011 o 08:05
[quote name='agent' timestamp='1311540373' post='506098']
Jakiemu emerytowi? przecież piszą, że renciście (więc się nie napracował), a co sądzisz, że banki tak sobie rozdają pieniądze, jak ktoś o nie poprosi? to wszystkie nieroby by się do banków zleciały. Pieniądze moi drodzy to się zarabia.
[/quote]
WALESA obiecal kazdemu,to teraz bank rozdaje.Kazdy do konca roku dostanie po takiej kostce.Robia sobie z was JAJA,a wy to tak przezywacie.
Avatar
tubylec / 25 lipca 2011 o 07:56
[quote name='gada' timestamp='1311354290' post='505257']
banki są od zarabiania na pieniądzach, a nie od rozdawania zdeponowanych pieniędzy. Powinien zwrócić się do Gazet Wyborczej. Oni by mu wytłumaczyli, że mamy dobrobyt i strefa ubóstwa została przez Tuska, będącego gospodarczym silnikiem Polski , zlikwidowana
[/quote]

Rozdają forsę, rozdają. Wybranym. Rydzyka i jego kolesiów w sukienkach wspomagają całymi papierkami, nie zmielonymi.
Avatar
Burak / 24 lipca 2011 o 23:07
Na Allegro takie kostki kosztują 30zł. Ja sam kiedyś taką chciałem. Facet dostał gadżet reklamowy i to nie najtańszy ale zamiast powiedzieć "dzięki, całkiem fajne" zrobił focha i jeszcze do mediów z tym poszedł.
Przecież wyraźnie napisał że chce KASĘ!!! A ten chamski bank wysłał prezent...
... już widzę jaka była by tragedia jak by mu długopis za 3,50 wysłali albo breloczek...
Avatar
agent / 24 lipca 2011 o 22:46
[quote name='kiki' timestamp='1311353577' post='505248']
Hojny bank podarował emerytowi pieniądze, nawet d.py nie da się tym podetrzeć
[/quote] Jakiemu emerytowi? przecież piszą, że renciście (więc się nie napracował), a co sądzisz, że banki tak sobie rozdają pieniądze, jak ktoś o nie poprosi? to wszystkie nieroby by się do banków zleciały. Pieniądze moi drodzy to się zarabia.
Avatar
AhctpacEr / 24 lipca 2011 o 19:31
Okrutny żart ale czego się spodziewać od instytucji takiej jak bank? Czyste zło.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 4

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 25 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 47 18

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę