niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Będą nowe ulice i chodniki w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2012, 18:39
Autor: Paweł Puzio

O 16 nowych zadań powiększy się przyszłoroczna lista miejskich inwestycji. Będą nowe ulice, chodniki i oświetlenie – zapowiada ratusz

Oprócz budowy aquaparku, kina, biblioteki, oczyszczalni ścieków, placów zabaw, prac drogowych na kilkunastu chełmskich ulicach i innych planowanych wcześniej zadań, w przyszłorocznym budżecie pojawią się inne inwestycje. Tak postanowiły władze Chełma.

– Zdecydowaliśmy o rozszerzeniu listy zadań o budowę i remonty kilku ulic i chodników. Takie postulaty najczęściej pojawiały się podczas spotkań we wszystkich dzielnicach miasta – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz.

W 2013 r. ma się rozpocząć budowa ul. Marii Hempel (oś. Rejowiecka). Koszt prac to za 150 tys. zł. Niewiele mniej, bo 120 tys. zł, kosztować ma budowa wjazdu i miejsc parkingowych na ul. Stefana Czarnieckiego.

Dodatkowe dwie inwestycje zyska wschodnia część miasta. Kontynuowana ma być modernizacja ul. Żeromskiego, a konkretnie budowa chodnika na odcinku tej drogi. Nowa kostka pojawi się też na chodniku wzdłuż ul. Mościckiego (na odcinku od ul. Hrubieszowskiej do ul. Lotniczej). Na obydwie inwestycje miasto chce wydać około 200 tys. zł. Nowe chodniki pojawią się również w innych dzielnicach Chełma – w ogródku Jordanowskim przy ul. Kredowej (100 tys. zł), na ul. Zamojskiej (90 tys. zł), ul. Obłońskiej (80 tys. zł), ul. Nowy świat (70 tys. zł) i w okolicach Młodzieżowego Domu Kultury (10 tys. zł). 15 tys. złotych przeznaczono natomiast na dokumentację techniczną na budowę chodników przy ul. Kińczyka.

16 nowych zadań kosztować ma w sumie około 1.1 miliona złotych. Środki na ten cel pochodzić będą głównie z oszczędności, jakie powstaną po rozstrzygnięciu przetargu na projekt centrum wodnego. Oferty, jakie wpłynęły na wykonanie dokumentacji aquaparku, są o kilkaset tysięcy mniejsze niż pierwotnie zakładano.

Wzrośnie natomiast przyszłoroczny deficyt miasta z 1 do 2 milionów złotych. Jednak, jak zapewniają urzędnicy, to tylko proceduralna zmiana wynikająca z przesunięcia z 2012 roku na 2013 rok kwoty 720 tysięcy złotych na modernizację Chełmskiego Domu Kultury.

O tym czy zaplanowane wcześniej i ujęte w autopoprawce inwestycje znajdą się w przyszłorocznym budżecie zadecyduje Rada Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się 18 grudnia.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zbyszek
Gość
newbe
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zbyszek
Zbyszek (15 grudnia 2012 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2012 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#FF0000][size=6]a na osiedlu ZACHÓD jak zwykle wielkie hhhhhhhhhhh, gratulacje dla rady osiedla i jej nowego szefa, tyle samo może co ten stary [/size][/color]
Rozwiń
newbe
newbe (14 grudnia 2012 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowa kostka na Mościckiego?? Czy ktoś tam myśli? Tą drogę trzeba wyremontować a nie chodniczek. Same chodniczki, powalone miasto powinno zmienić nazwę z Chełm na Chodniczek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!