niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Będzie likwidacja Zarządu Dróg Powiatowych w Chełmie? Będą zwolnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 grudnia 2011, 17:31

 (JOANNA SADOWSKA)
(JOANNA SADOWSKA)

Mniejsze wydatki, znaczne oszczędności, a do tego skuteczniejsze działanie. Takie korzyści ma przynieść likwidacja Zarządu Dróg Powiatowych w Chełmie. Wady pomysłu? Te zauważą przede wszystkim dotychczasowi pracownicy ZDP. Nie wiadomo ilu z nich zachowa posady.

O tym, że likwidacja ZDP przyniesie wiele korzyści są przekonani inicjatorzy pomysłu. To dziesięciu radnych powiatowych, którzy podpisali się pod projektem. Ostatecznie jednak to cała rada będzie musiała zdecydować, czy godzi się na zlikwidowanie jednostki. Głosować nad projektem będzie już 15 grudnia. Wynik głosowania w zasadzie jest przesądzony, bo radni G-9, którzy wraz ze starostą Pawłem Ciechanem podpisali się pod projektem mają w radzie większość.

Kto miałby przejąć zadania zarządu po jego likwidacji?

– Zamierzamy utworzyć wydział infrastruktury – mówi Henryk Gołębiowski, sekretarz powiatu. – W jego skład wchodziłaby sekcja bieżącego utrzymania dróg.

Co to oznacza dla pracowników? Przy takiej reorganizacji nie sposób uniknąć zmian kadrowych. W wydziale i podlegającej mu sekcji pracę ma znaleźć docelowo 15 osób. W ZDP pracuje ich 21. Już wiadomo, że wypowiedzenia dostaną wszyscy. Część z nich prawdopodobnie dostanie propozycję pracy w wydziale. Trzeba jednak pamiętać, że tam przewiduje się jedynie pięć stanowisk urzędniczych.

Sekretarz powiatu dodaje, że zatrudnienie w wydziale będzie się też wiązało z dostosowaniem płac do tych obowiązujących w starostwie. Co jeszcze? Wszystko wskazuje na to, że nowym wydziałem raczej nie będzie kierował obecny szef ZDP Zdzisław Szwed. – Nie przewiduję, aby był dyrektorem wydziału – przyznaje starosta i dodaje, że na tym stanowisku widziałby fachowca. Kogo, o tym jeszcze nie mówi.

Jak tłumaczą w powiecie, pomysł zastąpienia ZDP wydziałem infrastruktury nie jest nowatorski. Takie rozwiązania zastosowano m.in. w powiatach świdnickim i lubartowskim. I tam właśnie nasi urzędnicy podglądali, jak spisuje się taki układ. Wyszło na to, że bardzo dobrze.

– Dawno byłem przekonany o potrzebie likwidacji zarządu dróg, jednak nie można było podejmować pochopnych decyzji, szczególnie, że ZDP był w trakcie prowadzenia dwóch poważnych inwestycji – mówi Ciechan.

Szacuje się, że dzięki powstaniu wydziału w miejsce ZDP będzie można zyskać nawet pół miliona złotych rocznie. A do tego efektywniejsze zarządzanie, lepszą mobilność i w konsekwencji skuteczniejsze działanie drogowców. Nowy wydział miałby zacząć funkcjonować z początkiem kwietnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gis
ZDP Ch
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gis
gis (8 grudnia 2011 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapraszam na bezpłatne szkolenia:
www.gis-szkolenia.pl

warto skorzystać! zapraszam
Rozwiń
ZDP Ch
ZDP Ch (8 grudnia 2011 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny Panie "~Gość~" chyba pomyliłeś powiaty lub drogi. Pomyśl zanim napiszesz donos. W powiecie chełmskim na drogach powiatowych od połowy listopada nie wykonujemy remontów cząstkowych dróg.
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2011 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1323195008' post='566776']
własnie wczoraj łatali drogę , wysypali do kałuży trochę czegoś asfalto podobnego i poszli, szkoda żę nie przyszli dzisiaj zobaczyć co narobili, to sie nadaje do PROKURATORA.
[/quote]
chyba czytają bo dzisiaj przyjechali i dokleili trochę na sucho ale i tak tandetnie, nie potrafią zrobić nic porządnie, pozdrawiam.
Rozwiń
rysiek
rysiek (7 grudnia 2011 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"żeby nie było niczego"
Rozwiń
Walec
Walec (7 grudnia 2011 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Redaktor powinien zweryfikować swoją wiedzę przed opublikowaniem artykułu.
W powiecie lubartowskim istnieje Zarząd Dróg Powiatowych, a nie Wydział Infrastruktury, co więcej funkcjonuje bardzo dobrze, zatrudnia ponad 30 osób i posiada szerokie zaplecze sprzętowe (nie to co w chełmskim, gdzie bieda aż piszczy).
W całym województwie istnieją Zarządy Dróg, wyjątkiem jest powiat świdnicki ze względu na niewielką ilość dróg, którymi zarządza - ok 190km.
W powiecie chełmskim dróg powiatowych jest ponad 700 km, jestem ciekaw jak taki wydział sobie poradzi z taką ilością dróg, których stan jest wynikiem wieloletnich zaniedbań - NIEDOINWESTOWANIA. Jasnym jest, że za drogami muszą iść pieniądze. Są to ogromne kwoty i nie sposób jest wykonać dobrze pracę za psie budżety jakimi dysponuje nasz region.
Co do likwidacji ZDP w naszym powiecie to nowa władza patrzy na zwolnione "stołki" dla swoich ludzi, a nie na fikcyjne oszczędności, których nie będzie, a wręcz przeciwnie. Roboty które dziś wykonuje ekipa ZDP, zlecone zewnętrznym firmom będą zimną wodą dla "tęgich" głów, które popierają się niewiadomymi "analizami".
Moim zdaniem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!