Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 lutego 2011 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Biogazownia może nie powstać przez wójtów

0 27 A A
Wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba i wójt Rejowca Fabrycznego Tadeusz Górski
Wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba i wójt Rejowca Fabrycznego Tadeusz Górski

Już nie tylko były starosta chełmski, ale i Waldemar Szyszko, który pracował nad projektem budowy biogazowni, przekonuje, że 45 mln zł przepadło z winy dwóch wójtów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Cztery lata wspólnej pracy poszły na marne – mówi Waldemar Szyszko, prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Ekologiczna Energia i Paliwa w Lublinie. – Wójtowie gmin Rejowiec i Chełm zachowali się nieodpowiedzialnie. Wszystko wskazywało na to, że projekt budowy w tych gminach biogazowi zostanie przeforsowany, a ci nagle się wycofali.

Były starosta chełmski twierdzi, że wójtowie zrobili to tak nieudolnie, że nie pozostawili żadnego pola manewru. A podobno była szansa, aby oferowane przez Szwajcarów pieniądze spożytkować na inne cele.

Wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba po prostu wycofał się z projektu. Mimo to, kiedy rozmawiał z nami w styczniu wypowiadał się tak, jakby był wciąż stroną w całej sprawie ("Nic jeszcze nie jest stracone”, Dziennik Wschodni 27 stycznia 2011). Tymczasem informacja o jego rezygnacji dużo wcześniej trafiła do kierownictwa Władzy Wdrażającej Projekty Europejskie. Pismo w tej sprawie wysłał jeszcze 21 grudnia 2010 r. wójt Rejowca Fabrycznego.

Tadeusz Górski napisał wtedy też: "pod wielkim znakiem zapytania stoi również nasz udział w tym przedsięwzięciu. Gmina nie jest w stanie ponieść całości wszystkich kosztów związanych z opracowaniem wszelkiej dokumentacji projektu...” – Kiedy rozmawialiśmy nie wiedziałem, że wójt Górski poinformował WWPE o mojej rezygnacji – mówi teraz Kociuba. – To on był liderem projektu i zdałem się na niego. Gdyby wykazywał wolę kontynuowania współpracy z Szwajcarami, na pewno bym go nie opuścił.
Czyżby Górski zamierzał już wtedy zrejterować, a wycofanie Kociuby potraktował jako pretekst? Tak czy inaczej, wygląda na to, że szansa na 45-milionową inwestycję przepadła. – Rozmowy intencyjne ze Szwajcarami już się skończyły – mówi Szyszko. – Przyszedł czas na konkrety. Darczyńcy oczekiwali m.in. przedstawienia im aktów notarialnych działek, na których miałyby stanąć biogazownie. Wiem, że Górski do dziś takiego dokumentu nie ma. Nie przeszkodziło mu to pokazać darczyńcom działkę, która nie była własnością gminy. Na co wtedy liczył?

Górski nadal utrzymuje, że nic nie jest stracone. Twierdzi, że rozmawia z WWPE i utrzymuje kontakt ze Szwajcarami. Jego zdaniem, są oni skłonni zgodzić się na ograniczenie projektu. Jeśli jednak przepadnie szansa na choćby jeden zakład, to największymi przegranymi będą rolnicy. Planowana inwestycja miała im zapewnić ciągłe kontraktacje i możliwość stosowania wymaganego przez UE płodozmianu.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
edek / 25 lutego 2012 o 10:40
Jak taki mądry jestes to przeprowadz sie w poblize kturejs z tych biogazowni albo pojedz tam i porozmawiaj z ludzmi mieszkajacymi w poblizu dopiero wdedy walnij sobie z liscia w swoj zakluty leb!
Avatar
edek / 25 lutego 2012 o 10:36
[quote name='inż' timestamp='1298459188' post='441456']
Tylko w pysk lać za takie pier@#$%. Nie widział projektu, nie rozumie działania całego systemu oczyszczania, filtrów, odmulaczy itd. Za to usłuszał we wsi jak mówią że będzie śmierdziało. Taka polska mentalność - pseudo "zieloni" krzykacze to zawsze najwięksi znawcy tematu, biegli w dziedzinie, doktorzy inżynieri środowiska...
[/quote]
Avatar
zza buga / 25 lutego 2011 o 22:05
[quote name='x' timestamp='1298637401' post='442570']
Masz prawo mieć taki pogląd na tą sprawę ale ja też mam prawo mieć Twój pogląd w d..pie!
[/quote]

ja tak sobie dumaju szto ty zamiast gaławy mosz żope.
Avatar
Gość / 25 lutego 2011 o 15:06
Elitarne wychowanie na komercyjnym osiedlu z wpojonymi nawykami higieny.
Wszyscy dokładnie wiemy, wystarczy popatrzeć.
Avatar
y / 25 lutego 2011 o 14:25
[quote name='x' timestamp='1298484696' post='441667']
Dobrze robi-tak trzymaj!
Smrodu ci w Rejowcu dostatek
[/quote]
- i tyle komentarza na ten temat wystarczy
Avatar
ON.... / 25 lutego 2011 o 14:06
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]
A czemu to zrobiłaś ? bo ktoś tak powiedział ? czy byłaś i widziałaś biogazownie kiedyś ? Ja widziałem.
Mogę się założyć, że za lat 5, góra 10 ocenicie siebie, że nie mieliście racji, bo biogazownie będą wszedzie tylko nie w gminach takich jak Wasza.
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]
A czemu to zrobiłaś ? bo ktoś tak powiedział ? czy byłaś i widziałaś biogazownie kiedyś ? Ja widziałem.
Mogę się założyć, że za lat 5, góra 10 ocenicie siebie, że ... rozwiń
Avatar
x / 25 lutego 2011 o 13:36
Masz prawo mieć taki pogląd na tą sprawę ale ja też mam prawo mieć Twój pogląd w d..pie!
Avatar
pionek / 25 lutego 2011 o 13:21
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]

ty i ta twoja miejscowość to ciemnogród, jedyny wasz argument to NIE BO NIE, lamentujecie że wójt zamyka szkoły,że nie ma chodników ,drogi dziurawe,wyciągacie łapska po zasiłki,A Z CZEGO MA BYĆ KASA JAK NIE MA INWESTYCJI?
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]

ty i ta twoja miejscowość to ciemnogród, jedyny wasz argument to NIE BO NIE, lamentujecie że wójt zamyka szkoły,że nie ma chodników ,drogi dziurawe,wyciągacie ła... rozwiń
Avatar
raf / 24 lutego 2011 o 22:30
kurcze jak ja nie lubię takich deb***i co te forum tworzą, nie mają sprawdzonych wiadomości coś gdzieś wiedzą ze w trawie piszczy i pier... dniami i godzinami, ludzie weźcie się do roboty, poszukajcie sobie jakiejś pracy, i nie wierzcie gazetom i tym co piszą bo ostatnio dużo oj dużo kłamią, a pisać o czyms czego się nie sprawdzi - to tak jakby poświadczać nieprawdę i ludziom wodę z mózgu robić, no cóż chyba ze to tak politycznie tutaj ma być, tak panie redaktorze?
Avatar
gosc / 24 lutego 2011 o 22:09
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
Avatar
edek / 25 lutego 2012 o 10:40
Jak taki mądry jestes to przeprowadz sie w poblize kturejs z tych biogazowni albo pojedz tam i porozmawiaj z ludzmi mieszkajacymi w poblizu dopiero wdedy walnij sobie z liscia w swoj zakluty leb!
Avatar
edek / 25 lutego 2012 o 10:36
[quote name='inż' timestamp='1298459188' post='441456']
Tylko w pysk lać za takie pier@#$%. Nie widział projektu, nie rozumie działania całego systemu oczyszczania, filtrów, odmulaczy itd. Za to usłuszał we wsi jak mówią że będzie śmierdziało. Taka polska mentalność - pseudo "zieloni" krzykacze to zawsze najwięksi znawcy tematu, biegli w dziedzinie, doktorzy inżynieri środowiska...
[/quote]
Avatar
zza buga / 25 lutego 2011 o 22:05
[quote name='x' timestamp='1298637401' post='442570']
Masz prawo mieć taki pogląd na tą sprawę ale ja też mam prawo mieć Twój pogląd w d..pie!
[/quote]

ja tak sobie dumaju szto ty zamiast gaławy mosz żope.
Avatar
Gość / 25 lutego 2011 o 15:06
Elitarne wychowanie na komercyjnym osiedlu z wpojonymi nawykami higieny.
Wszyscy dokładnie wiemy, wystarczy popatrzeć.
Avatar
y / 25 lutego 2011 o 14:25
[quote name='x' timestamp='1298484696' post='441667']
Dobrze robi-tak trzymaj!
Smrodu ci w Rejowcu dostatek
[/quote]
- i tyle komentarza na ten temat wystarczy
Avatar
ON.... / 25 lutego 2011 o 14:06
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]
A czemu to zrobiłaś ? bo ktoś tak powiedział ? czy byłaś i widziałaś biogazownie kiedyś ? Ja widziałem.
Mogę się założyć, że za lat 5, góra 10 ocenicie siebie, że nie mieliście racji, bo biogazownie będą wszedzie tylko nie w gminach takich jak Wasza.
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]
A czemu to zrobiłaś ? bo ktoś tak powiedział ? czy byłaś i widziałaś biogazownie kiedyś ? Ja widziałem.
Mogę się założyć, że za lat 5, góra 10 ocenicie siebie, że ... rozwiń
Avatar
x / 25 lutego 2011 o 13:36
Masz prawo mieć taki pogląd na tą sprawę ale ja też mam prawo mieć Twój pogląd w d..pie!
Avatar
pionek / 25 lutego 2011 o 13:21
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]

ty i ta twoja miejscowość to ciemnogród, jedyny wasz argument to NIE BO NIE, lamentujecie że wójt zamyka szkoły,że nie ma chodników ,drogi dziurawe,wyciągacie łapska po zasiłki,A Z CZEGO MA BYĆ KASA JAK NIE MA INWESTYCJI?
[quote name='gosc' timestamp='1298581768' post='442316']
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
[/quote]

ty i ta twoja miejscowość to ciemnogród, jedyny wasz argument to NIE BO NIE, lamentujecie że wójt zamyka szkoły,że nie ma chodników ,drogi dziurawe,wyciągacie ła... rozwiń
Avatar
raf / 24 lutego 2011 o 22:30
kurcze jak ja nie lubię takich deb***i co te forum tworzą, nie mają sprawdzonych wiadomości coś gdzieś wiedzą ze w trawie piszczy i pier... dniami i godzinami, ludzie weźcie się do roboty, poszukajcie sobie jakiejś pracy, i nie wierzcie gazetom i tym co piszą bo ostatnio dużo oj dużo kłamią, a pisać o czyms czego się nie sprawdzi - to tak jakby poświadczać nieprawdę i ludziom wodę z mózgu robić, no cóż chyba ze to tak politycznie tutaj ma być, tak panie redaktorze?
Avatar
gosc / 24 lutego 2011 o 22:09
z mojej miejscowości sama podpisałam się na 212 miejscu pod petycją ze nie chcemy żadnego biogazu, chyba mamy prawo prawda? to my mieszkamy i my mamy jakieś prawo głosu, w całej miejscowości nie było nikogo za i jesteśmy wdzięczni wójtowi, że liczy się z naszym glosem.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 63 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 409 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!