poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Chełm

Blady strach przez tablicę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2006, 21:06

Nie pomagały prośby i groźby. Część właścicieli ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Białym uparcie nie chciała zatrudnić ratowników. Wreszcie wójt gminy Włodawa znalazł sposób na opornych.

Tadeusz Sawicki postanowił ustawić na głównej plaży Jeziora Białego tablicę. Miały się na niej znaleźć nazwy i adresy tych ośrodków, które zatrudniają ratowników. Wspólnie z ratownikami WOPR stwierdził, że możliwość takiej darmowej reklamy bardziej przekona opornych niż inne argumenty. - Chodziło o promowanie ośrodków, które dbają o bezpieczeństwo wypoczywających - wyjaśnia Sawicki.
Szybko okazało się, że... tablica nie będzie potrzebna. Wieść
o pomyśle wójta rozeszła się wśród właścicieli lotem błyskawicy. W ciągu jednego dnia wszyscy, którzy ociągali się z zatrudnieniem ratowników, zmienili zdanie.
- Nie mogę uwierzyć, że to wszystko tak dobrze się skończyło - mówi Sawicki. - Efekt naszych działań jest taki, że część ośrodków na własną rękę zatrudniła ratowników. Reszta dokłada się
do nas i wspólnie pokrywamy koszty. W taki m.in. sposób mamy zabezpieczony półkilometrowy odcinek od ośrodka "Rusałka” aż do "Instalu”.
Żaden z kierowników ośrodków, którzy nagle postanowili zadbać o bezpieczeństwo gości, nie chciał z nami rozmawiać. Bardziej rozmowni są ci, których do zatrudnienia ratowników namawiać nie trzeba.
- To oczywiste, że ratownicy są niezbędni - mówi Ewa Jakubik, właścicielka Ośrodka Wypoczynkowego 3D-Piano. - Zatrudniam ich, mimo że mój ośrodek nie ma dostępu do jeziora. Chcę, aby wczasowicze mogli korzystać bezpiecznie z plaży.
A co z tablicą? - Chyba będę musiał umieścić tam podziękowanie
dla wszystkich ośrodków - mówi Sawicki. - Nieważne, czym kierowały się zmieniając zdanie i godząc na zatrudnienie ratowników. Ważne, że się udało i wczasowicze mogą się bezpiecznie kąpać w jeziorze.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!