niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Bociani symbol powiatu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2007, 18:41

Dwa bociany na granatowo-błękitno-zielonym tle. Taki znak, zdaniem konkursowego jury najlepiej oddaje charakter powiatu chełmskiego.

Zwycięskie logo okazało się bezkonkurencyjne spośród 16 nadesłanych na konkurs. Członkowie komisji konkursowej biorąc pod uwagę wartości projektowe, marketingowe i użytkowe przyznało mu 270 punktów na 300 możliwych. Autor projektu, lublinianin Kamil Zaleski, poza satysfakcją z wygranej może cieszyć się również nagroda pieniężną.
Kamil Zaleski jest studentem piątego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale malarstwa i grafiki. Stypendysta, uczestnik wystaw. W tym roku otrzymał wyróżnienie w konkursie grafika i rysunek roku 2005-2007 województwa lubelskiego organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków oddział w Lublinie. Zajmuje się malarstwem, grafiką projektową i serigrafią.
Zaprojektowane przez niego logo można odczytywać na kilku płaszczyznach. Motyw bocianów oraz zielony kolor sugerują, że atutem powiatu chełmskiego jest przyroda. Kolejna cecha to położenie na granicy Polski i Ukrainy. Kolor granatowy symbolizuje Unię Europejską, a błękitny właśnie Ukrainę. Nasz powiat jest swojego rodzaju pomostem między Europą wschodnią, centralną, a zachodnią.
Logo zaprojektowane przez Zaleskiego już zatwierdził zarząd powiatu. Aby znak zaczął obowiązywać pozostaje jeszcze tylko podjęcie uchwały przez radę powiatu. Decyzja zapadnie prawdopodobniej już na najbliższej sesji pod koniec czerwca.
- Gdy formalnościom stanie się zadość, zaczniemy wykorzystywać i propagować wybrane logo - mówi Kazimierz Stocki, chełmski starosta. - Będzie pojawiało się m.in. na materiałach informacyjnych i promocyjnych starostwa. Na pewno trochę to potrwa zanim zacznie się kojarzyć z powiatem, ale miejmy nadzieję, że z czasem tak właśnie się stanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!