niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Brud na każdym rogu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2005, 22:38

Wybrałem się z żoną i naszym psem na pierwszy wiosenny
spacer wokół Chełma.
I co zastaliśmy? Hałdy śmieci i bałagan. W jednej chwili cały wiosenny czar prysł.

Taką refleksją podzielił się z nami jeden z naszych Czytelników. Swoje doświadczenia wyniósł jedynie z krótkiego spaceru na tyłach szpitala, dawnej cegielni i osiedla Malowane. Tymczasem okazuje się, że podobnie jest również w pozostałych częściach miasta, o czym sami naocznie przekonaliśmy się. Zwały rozwiewanych przez wiatr śmieci znajdowały się nawet w zakamarkach pl. Łuczkowskiego czy przy ul. Szkolnej.
Nasz informator ma za złe Straży Miejskiej, że zamiast egzekwować utrzymanie porządku i karać brudasów woli chociażby czatować na źle parkujących kierowców. Z kolei strażnicy twierdzą, że gotowi są przymuszać właścicieli działek czy posesji do porządku, ale pod warunkiem, że są oni w jakikolwiek sposób uchwytni.
– Bywa, że jedna zaśmiecona parcela ma kilkunastu potencjalnych spadkobierców, z których ponad połowa przebywa za granicą, inni przebywają gdzieś w kraju, a pozostali na przykład dożywają swoich dni w domach opieki społecznej – mówi Marek Kołtun, komendant Straży Miejskiej. – W takich sytuacjach po prostu nie ma sposobu na wyegzekwowanie dbałości o nieruchomość.
Można odnieść wrażenie, że sąsiedzi takich nieruchomości na swój sposób takie sytuacje wykorzystują. W efekcie ziemie niczyje przekształcają się w dzikie wysypiska śmieci, składowiska niepotrzebnych już materiałów budowlanych, czy wszelkiego rodzaju innych rupieci. W okamgnieniu tak „zagospodarowane” tereny utrwalają się w krajobrazie, stanowiąc dowód na nasze niechlujstwo, ale i nieskuteczność służb powołanych po to, by takim zjawiskom przeciwdziałać. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!