czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Budowa obwodnicy Hrubieszowa. Będzie opóźnienie? "Nic się nie dzieje"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2013, 18:20
Autor: Paweł Puzio

 (obwodnica-hrubieszow.pl)
(obwodnica-hrubieszow.pl)

Mieszkańcy są zaniepokojeni postępami budowy obwodnicy miasta. Boja się, że kolejny wykonawca zrezygnuje, a termin oddania drogi znacząco się opóźni.

Grupa mieszkańców Hrubieszowa przysłała do redakcji list, w którym wyraża zaniepokojenie stanem budowy obwodnicy Hrubieszowa. – Na budowie obwodnicy nic się nie dzieje. Jedna firma wciąż rozstawia rusztowania, druga przesypuje piach z miejsca na miejsce. Nie widać żadnych efektów ich pracy. Obawiamy się, że główny wykonawca "Dromet” z Częstochowy skończy tak samo, jak HAK Construction (w ubiegłym roku nastąpiła zmiana lidera kontraktu – przyp. red). Wychodzi na to, że nad budową obwodnicy nikt nie ma nadzoru – czytamy w liście podpisanym przez mieszkańców tego miasta.

Przypomnijmy, że umowę na budowę obwodnicy Hrubieszowa, podpisano w lipcu 2011 roku. Inwestycję na zlecenie lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad realizowało konsorcjum trzech firm: HAK Construction z Katowic (lider), Dromet z Częstochowy i Cardo Mosty z Katowic (partnerzy). Po wycofaniu się HAK Construction liderem został Dromet.

– Dromet prowadzi teraz prace, na jakie pozwala pogoda. Jednocześnie wykonawca gromadzi surowce, które będą niezbędne na wiosnę – uspokaja Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA Lublin. Chodzi min. o piach niezbędny do budowy licznych nasypów na tej trasie.

W ramach inwestycji powstanie obwodnica o długości 9,3 km prowadząca po południowo wschodniej stronie miasta. Trasa dwukrotnie będzie przechodzić nad linią kolejową a także przetnie dolinę rzeki Huczwa. Powstanie 29 obiektów inżynierskich – cztery mosty i siedem wiaduktów, 18 przejść dla zwierząt oraz pięć jednopoziomowych skrzyżowań z drogami lokalnymi. Powstaną także drogi dojazdowe obsługujące ruch lokalny o łącznej długości 7,4 km.

Koszt tej budowy skalkulowano na blisko 147,5 mln zł, a cała inwestycja, wraz z kosztami przygotowania dokumentacji, wykupu gruntów oraz nadzoru, na nieco ponad 179 mln zł. Zgodnie z umową inwestycja ma być zakończona do czerwca tego roku.

– Termin zależy jednak od warunków pogodowych. Wykonawca musi się zmierzyć min. z budową mostu przez rzekę Huczwa, co na wiosnę, w związku z roztopami, może być sporym wyzwaniem. Zapewniam jednak, że inwestycja w tym roku będzie ukończona i jest pod naszym szczególnym nadzorem – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Obwodnica usprawni przejazd do przejścia granicznego w Zosinie, które w przyszłości ma obsługiwać także ruch ciężarowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Tir
ojtamhehe
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tir
Tir (30 lipca 2014 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I gdzie ta obwodnica???! jest lipiec 2014...

Rozwiń
ojtamhehe
ojtamhehe (11 sierpnia 2013 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

podaj argumenty za obwodnicą chełma .......

Miasto o na pewno większym ruchu drogowym niż w Hrubieszowie. Obwodnica mogłaby prowadzić do Dorohuska, tak samo jak u Was do Zosina, więc też jest konieczność. Drogi tragedia, ul. Rejowiecka cała wyjeżdżona i nie jest to jakaś jednopasmówka.

Ale jedno przyznam rację, nie wiem po co spina, że w Chełmie potrzebna obwodnica, mamy do kitu rząd i musimy się pogodzić, że nic w Chełmie mieć nie będziemy. Budujcie obwodnice i cieszcie się, że Wasze miasto się rozwija, bo u nas to jest tragedia ....

Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2013 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w Chełmie obwodnica jest bardziej potrzebna

podaj argumenty za obwodnicą chełma .......

Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2013 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

skoro w hrubieszowie jest duże natężenie ruchu pojazdów z dużym udziałem ciężarowych , mają hałas to trzeba było zrealizować obwodnicę - proste.

Rozwiń
asd
asd (3 lipca 2013 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jasne!i rujnują wszystkie drogi po kolei po to żeby wybudować cos co tak naprawdę nie jest potrzebne!jedna wielka masakra!!!!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!