sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Budują bulwar spacerowy nad rzeką Uherką w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2011, 20:35

Ruszyły prace przy budowie bulwaru spacerowego nad rzeką Uherką w Chełmie (Urząd Miasta Chełm)
Ruszyły prace przy budowie bulwaru spacerowego nad rzeką Uherką w Chełmie (Urząd Miasta Chełm)

Na wrzesień planowane jest otwarcie długiego traktu spacerowego nad Uherką. Cała trasa obejmie
3,5 kilometra. Teren wokół bulwaru będzie kompleksowo zagospodarowany, pojawią się miejsca
do grillowania, nowe drzewa, a wszystko będzie oświetlone.

– Prace przy budowie bulwaru ruszyły dwa tygodnie temu, wszystko powinno być gotowe do końca września. Taki jest termin wykonania ścieżki i wszystkich elementów z nią związanych – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma.

Bulwar będzie miał 3,5 kilometra długości. Rozpocznie się przy parku miejskim, gdzie połączy się z rowerowymi trasami przy al. Armii Krajowej i ul. Lubelskiej. Ścieżka będzie biegła przez cały park, aż do ulicy Kąpieliskowej, tam most przeniesie bulwar na drugą stronę rzeki.

– Dalej, wzdłuż zachodniej strony Uherki, poprowadzi promenada spacerowo-rowerowa. Szeroki na cztery i pół metra trakt będzie przebiegać częściowo przy samej rzeczce, jednak będą miejsca, gdzie oddali się od niej o kilkadziesiąt metrów – zaznacza Kurczewicz. – W pobliżu al. 15 Sierpnia bulwar przetnie ponownie rzekę, pojawi się tam kolejny most, potem biegnąc wzdłuż jej wschodnich brzegów dotrze aż do granic miasta – do ulicy Metalowej. Tam połączy się z planowaną do realizacji ścieżką prowadzącą aż do zalewu w Żółtańcach.


Przy wjazdach na ścieżkę z obu stron mają stanąć urządzenia, które będą rejestrować ilu rowerzystów wjeżdża na trakt. Wzdłuż całej trasy będzie też kilkanaście placów rekreacyjno-sportowych o różnych wymiarach i kształcie: od kilkudziesięciometrowych rozłożystych placów, do kilkunastometrowych półokrągłych skwerów wypoczynkowych.

– Na większości z nich staną ławki, stoliki i kosze na śmieci, a rowerzyści do dyspozycji będą mieli ponad 30 stojaków na rowery. W kilku miejscach pojawią się stoły do tenisa stołowego oraz do gry w szachy – dodaje Kurczewicz.

W każdym z tych miejsc do rekreacji mają także stanąć stojaki do grillowania.

– Przebieg bulwaru nie został wybrany przypadkowo. Każdy z placów zlokalizowany zostanie w miejscach z dobrą widocznością na panoramę Chełma i dominujące nad miastem wzgórze. Uatrakcyjnieniem całej trasy będą również rzeźby związane z symbolem miasta – białym niedźwiedziem – ustawione przy placach i ścieżce – mówi urzędnik.

Wzdłuż trasy ma być nasadzonych ponad 400 drzew i krzewów, to m.in. brzozy, dęby i klony czy dożywające do 2000 lat metasekwoje chińskie. Bulwar będzie cały oświetlony, pojawi się również monitoring.

Chełm - wiadomości, artykuły, forum

Moje Miasto Chełm | 

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gosc
chełmianin
gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc
gosc (7 czerwca 2011 o 01:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wam to najlepiej nic nie robić, robi się źle, nie robi się jeszcze gorzej, tak bardzo przeszkadza wam ścieżka rowerowa w Chełmie, robią ulice tez źle, no ale co tu wiele mówić społeczeństwo chełmskie miało czas zubożeć, biedactwa, a najgorsze takie nieroby przed komp.
Rozwiń
chełmianin
chełmianin (1 czerwca 2011 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe jak długo drodzy chełmianie uszanują to co zostanie dla nich wybudowane. Prawdopodobnie "kochana młodzież" szybko rozprawi się z zamontowaną infrastrukturą. Szkoda.....
Rozwiń
gość
gość (31 maja 2011 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgłoś te pretensje w władz gminy chełm;)
Rozwiń
Gość
Gość (31 maja 2011 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dwie sprawy, co jako wędkarz mam zrobić , zapłaciłem 200 zł. i na Małych Żółtańcach nie ma gdzie usiąść z wędka bo teraz wałem biegnie ścieżka rowerowa??????Jakim prawem zmusza sie mnie do siedzenia na ulicy?????? A teraz z koszy śmieci wylewają sie a co bedzie potem???? Druga sprawa czy naprawę miasto nie ma na co wydawać pieniędzy tylko na 3,5 kilometra scieżki rowerowej, przyjemność z jazdy rowerem, terenowym nomen omen jest z jazdy po terenie a nie po ulicy. I te lampy już 3 sowieci noc nikogo nie ma na Zółtańcach a ;lampy zasilane wiatrem i panelem słonecznym oswietlaja rybom wodę. Gratuluję, poczekamy do zimy. A chodniki na Lubelskiej i Rejowieckiej pamietają rok 1945.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!