czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Budżet Chełma: grunty pod nowe drogi i remont mostu na Uherce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2015, 12:45
Autor: bar

Radni uchwalili budżet Chełma na 2015 rok. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 16, a 7 radnych wstrzymało się od głosu.

Praktycznie obyło się bez merytorycznej dyskusji nad projektem uchwały budżetowej. Był na to czas podczas poprzedzającego sesję posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów. Jej członkowie nie tyle jednak podważali całościową konstrukcję budżetu, co wyrażali wątpliwości bądź zadawali pytania w odniesieniu do konkretnych, czasami marginalnych zapisów.

W efekcie koalicjanci z "Postaw na Chełm” i PSL przeforsowali rozwiązania przedłożone przez Agatę Fisz, prezydent miasta.

W uchwale budżetowej miejskie dochody zostały ustalone na poziomie ponad 266 mln zł, z czego dochody bieżące to blisko 254 mln zł, a majątkowe to 12,27 mln zł. Z samego wydawania zezwoleń na sprzedaż alkoholu gospodarze miasta chcą uzyskać 1,1 mln zł, a kolejnych 10 mln zł w ramach opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W tym przypadku przychód ma pokryć związane z tym zadaniem wydatki.

W dokumencie zarezerwowano 2 mln zł na wykup gruntów pod nowe drogi, jest 500 tys. zł na remont jednego z mostów na Uherce. Po raz pierwszy miasto gotowe jest także finansować inwestycje wskazane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

W budżecie między innymi milion złotych przeznaczono na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych. Dziesięciokrotnie mniejsza kwota ma wystarczyć na zadania związane z przeciwdziałaniem narkomanii.

Podobnie jak w latach ubiegłych od głosowania nad budżetem wstrzymali się wszyscy radni z klubu PO. - Od budżetu zależy przyszły rozwój naszego miasta - powiedział w imieniu klubu Dariusz Grabczuk. - Nasze obawy budzi zadłużenie Chełma. Ponadto wydatki bieżące stanowią około 93 proc., a majątkowe sięgają 6 proc. To nie są wskaźniki napawające optymizmem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm Agata Fisz Dariusz Grabczuk
miki
???????
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

miki
miki (5 stycznia 2015 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

milion na pijaków? tzn na co konkretnie? jak ktoś głupi to niech pije ale leczy się za swoje. Tylu nawalonych meneli pod marketami - strach zostawić samochód na parkingu.

Rozwiń
???????
??????? (4 stycznia 2015 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ale zazdrościsz urody; czyżby tylko tego?

Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2015 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A kiedy remont wiaduktu na Alei Przyjaźni? Tylko patrzeć jak go zamknie nadzór budowlany i będziemy w czarnej du...pie. I co na Pani Prezydent? Uroda to nie wszystko :P

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!