niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Budżet Chełma zatwierdzony, można ruszać z pracą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2010, 13:27
Autor: sad

To już oficjalna wiadomość. Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej zatwierdziło budżet miasta na ten rok. Choć wszyscy powinni być zadowoleni, to prezydent po raz kolejny wykorzystała okazję, aby wypomnieć opozycji, że dokument początkowo miał wady prawne.

Chodziło o brak upoważnień dla prezydenta do zaciągania zobowiązań. Tę kwestię co prawda radni poprawili wprowadzając zmiany do budżetu, ale prezydent w dalszym ciągu daje do zrozumienia, że szybko o tym nie zapomni.

– RIO potwierdziło, że najpoważniejszą wadą prawną budżetu był brak upoważnień dla prezydenta, co pokazuje, że nie zawsze ma rację ten kto ma większość – mówi prezydent Agata Fisz.

Izba otrzymała do oceny chełmski budżet 1 lutego. "Ponieważ Kolegium RIO, badając uchwałę budżetową, miało uzasadnione wątpliwości, co do zgodności z prawem niektórych zapisów uchwały, na posiedzenie kolegium w dniu 17 lutego zaproszono przedstawicieli Chełma w celu przedstawienia stanowisk i złożenia wyjaśnień w sprawie badanej uchwały – napisał w piśmie Marek Poniatowski, prezes RIO w Lublinie. – W międzyczasie, tj. 9 lutego, na kolejnej sesji Rada Miasta Chełm podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie Chełma na 2010 rok. Mocą tej uchwały wprowadzono zmiany (...), co w konsekwencji sprawiło, że zostały wyeliminowane z niej wady prawne”.

– Teraz trzeba próbować nadrobić stracony czas – mówi Fisz. – Ogłaszamy przetargi na inwestycje, aby jak najszybciej podpisywać umowy z wykonawcami. Źle się stało, że opozycja zdjęła pieniądze z bieżącego utrzymania dróg, bo ich stan po tej zimie jest fatalny. Już się zastanawiamy w jaki sposób zwiększyć nakłady na łatanie dziur w ulicach. Uchwalony budżet będzie prawdopodobnie, tak jak w latach ubiegłych, na każdej sesji korygowany, to wynika m.in. z pojawiających się potrzeb.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!