sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Budżet obywatelski w Chełmie. Ruszają konsultacje społeczne

Dodano: 16 września 2015, 12:18

Prezydent miasta ogłosiła terminarz społecznych konsultacji dotyczących budżetu obywatelskiego. W trakcie spotkań zostaną przedstawione wszystkie zgłoszone przez mieszkańców zadania, zarówno te zaopiniowane pozytywnie, jak i negatywnie. Uczestnicy spotkań mogą liczyć na uzasadnienia poszczególnych decyzji.

Podczas spotkań z mieszkańcami zostanie też ogłoszona lista zadań dla poszczególnych rejonów – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Omówione również zostaną procedury głosowania i wyboru przedsięwzięć w ramach budżetu obywatelskiego.

Spotkania z mieszkańcami zostały zaplanowane od 14 do 17 września. Ich kolejność ma być zgodna z numerami czterech okręgów, na które podzielono miasto. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 17.30. Pierwsze 14 września w Urzędzie Miasta, a kolejne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Synów Pułku, ZSO nr 8 przy ul. Połanieckiej 10 i ostatnie w ZSO nr 1 przy ul. Wołyńskiej 1.

Samo głosowanie na wybrane zadania w ramach budżetu obywatelskiego odbędzie się od 21 do 26 września w sali konferencyjnej UM (parter) w godzinach od 9 do 18. Polegać będzie na postawieniu znaku „X” przy wybranych zadaniach na karcie do głosowania. Głosujący może wybrać maksymalnie trzy jego zdaniem najważniejsze przedsięwzięcia. Głos będzie ważny również wtedy, kiedy głosujący wybierze dwa lub tylko jedno ze wszystkich zadań.

Jeśli natomiast głosujący nie zaznaczy żadnego zadania lub więcej niż trzy, jego głos zostanie potraktowany jako nieważny. Prawo do udziału w głosowaniu przysługuje każdemu zamieszkałemu na stałe chełmianinowi. Jedyny warunek to ukończone 16 lat.

Spośród wniosków zgłoszonych przez mieszkańców do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego komisja pozytywnie zweryfikowała, a prezydent miasta zatwierdziła 72 propozycje zadań. Grubo ponad połowa z nich dotyczy remontów, przebudowy oraz budowy dróg, chodników, zatok i miejsc parkingowych.

Z analizy zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego wynika też, że mieszkańcom zależy również na odpowiednim oświetleniu ulic i osiedli. Zgłosili sześć takich zadań. Po kilka wniosków sprowadza się do budowy kolejnych odcinków kanalizacji burzowej oraz modernizacji istniejących i urządzania nowych placów zabaw. Od głosujących zależy też, czy w mieście powstaną nowe siłownie pod chmurką.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 września 2015 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Społeczne konsultacje projektu budżetu obywatelskiego w Chełmie zapewne znowu przebiegną zgodnie z oczekiwaniami Pani Prezydent, a radni osiedlowi ogłoszą sukces. A potem nastąpi faza realizacji owych projektów i okaże się tak jak w tym roku - okręg nr 4 , remont chodnika na ul.Zachodniej, od Stokrotki do Placu Jana Pawła II- że mieszkańcom obiecano gruszki na wierzbie.
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2015 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Spotkania z mieszkańcami zostały zaplanowane od 14 do 17 września". A informacja z dnia 16-09 jak najbardziej na czasie. I znowu będzie konsultacje były tylko nikt nie "raczył przyjść, bo nie wiedział"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!