środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Budżet Włodawy na 2015 rok. Remonty ulic, komputery, schetynówka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2015, 10:45
Autor: IAS24

W tym roku będzie kontynuować realizację projektu, dzięki któremu bezpłatne komputery z dostępem do internetu otrzyma około 70 rodzin. W budżecie na ten cel jest zapisanych 500 tysięcy złotych. Jakie jeszcze wydatki uchwaliła rada?

Miasto chce zakończyć rok z nadwyżką budżetową. Przyjęty wczoraj tegoroczny plan finansowy zakłada ponad 1 milion 100 tysięcy złotych nadwyżki. Pieniądze będą przeznaczone na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

- Nasze zadłużenie kształtuje się na poziomie ponad 50 procent. Chcemy je zmniejszyć, by mieć większe możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych - mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Na inwestycje miasto chce w tym roku wydać około 2 milionów 700 tysięcy złotych, z czego 1,5 miliona to pieniądze zarezerwowane na realizację "schetynówki".

- Wprawdzie nasz projekt nie został zaakceptowany do realizacji, ale zabrakło nam zaledwie jednego punktu. To oznacza, że jesteśmy jednym z samorządów, które mają największe szanse na otrzymanie dotacji z oszczędności po rozstrzygnięciu przetargów na inwestycje, które już mają pewne dofinansowanie - tłumaczy burmistrz Muszyński.

Jeśli wniosek o przyznanie dotacji dla włodawskiego samorządu zostanie przyjęty miasto położy nową nawierzchnię aż na 17 ulicach: Kołłątaja, Staszica, Elizy Orzeszkowej, Północnej, Koszarowej, Furmańskiej, Kopernika, Kotlarskiej, Kupały, Ziemowita, Estery, Saskiej, Mielczarskiego, Lipowej, Klonowej, Słonecznej i Szkolnej.

Kolejnych 600 tysięcy złotych w tegorocznym budżecie zostało zapisanych na realizację zadań w ramach Włodawskiego Obszaru Funkcjonalnego. To wspólna inicjatywa 11 samorządów, które razem mają większe szanse na pozyskanie unijnych dotacji na 25 ważnych dla nich inwestycji.

Miasto Włodawa, które jest liderem projektu, chce m.in. przebudować "Czworobok". Na razie, w ramach WOF, trzeba przygotować dokumentacje planowanych inwestycji, które będą potrzebne do złożenia wniosków o przyznanie dotacji z nowej, unijnej perspektywy finansowej.

Za tak skonstruowanym planem finansowym podczas piątkowej sesji opowiedziało się 12 radnych, jeden był przeciw, a 2 wstrzymało się od głosowania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: budżet Włodawa
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!