sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Był bal, są pieniądze dla chełmskiego hospicjum

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2011, 16:16

Licytację poprowadził Kawaler Orderu Uśmiechu Marian Lackowski (na zdjęciu z lewej). Jak mówili ucze
Licytację poprowadził Kawaler Orderu Uśmiechu Marian Lackowski (na zdjęciu z lewej). Jak mówili ucze

Dokładnie 5150 złotych. Tyle udało się zebrać podczas balu charytatywnego na rzecz Hospicjum im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Te pieniądze na pewno bardzo się tam przydadzą.

Bal charytatywny został zorganizowany z inicjatywy chełmskiego starosty i prezesa Stowarzyszenia Hospicjum Domowego. To była pierwsza tego typu akcja na rzecz Hospicjum. Choć w sali, gdzie zorganizowano imprezę zmieściłoby się więcej uczestników ci, którzy przyszli, spisali się na wielką piątkę.

W programie balu znalazły się licytacje i konkursy. Wypadły świetnie.

– Goście udowodnili, że mają hojne serca – mówi Marian Lackowski, członek zarządu stowarzyszenia hospicjum domowego i Kawaler Orderu Uśmiechu. – O niektóre z licytowanych przedmiotów toczyła się naprawdę ostra walka. A na aukcję trafiły m.in. obrazy, wytwory rękodzieła, a nawet woda mineralna. Na wszystko znaleźli się chętni.

Dodatkowo jedna z pracownic domu przyjęć Róża, gdzie odbywała się impreza, przekazała na rzecz hospicjum m.in. łóżko do rehabilitacji, a Dariusz Pawłoś, przewodniczący zarządu warszawskiej Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie na kolejną aukcję przeznaczył złotą różę.

Podczas imprezy wystąpili m.in. Dariusz Tokarzewski z grupy VOX, Marlena Stangryciuk, laureatka II Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia i zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Żółtańcach pod kierownictwem Ryszarda Mielniczuka. Ale nie tylko. Goście bawili się tak dobrze, że kilku z nich zaprezentowało się podczas spontanicznych i nie planowych występów. Wśród nich znaleźli się m.in. pochodzący z Chełma zamojski bard Adam Piotrowski i… szef miejskiego ZOZ Lech Błazucki.

– Chodziło o dobrą zabawę, podczas której można zrobić coś dobrego – mówi Lech Błazucki.

– Szkoda, że więcej osób nie zdecydowało się w niej uczestniczyć, ale mam nadzieję, że to pierwsze, ale nie ostatnie takie przedsięwzięcie. Podczas imprezy apelowałem, aby uczestnicy balu zostali swoistymi ambasadorami idei wsparcia hospicjum. Tak aby na następnym balu było nas więcej, a tym samym udało się też zebrać więcej pieniędzy na ten szczytny cel.

Ze sprzedaży biletów, licytacji i konkursów przeprowadzonych podczas balu zebrano 5150 zł. – Ta kwota bardzo się przyda. Szczególnie, że hospicjum dotąd nie otrzymało tak dużej sumy na swoją działalność – mówi Lackowski.

Wszyscy liczą na to, że to nie ostatnia okazja wsparcia hospicjum.

– Balem rozpoczynamy nowy etap współpracy z chełmskim hospicjum – mówi starosta chełmski Paweł Ciechan. – Mam nadzieję, że do naszych inicjatyw chętnie przyłączą się mieszkańcy Chełma i powiatu, a planów na wsparcie Hospicjum mamy wiele. Dziękuję wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które tak chętnie zaangażowały się w organizację balu oraz nie szczędziły wysiłku i środków finansowych.

Jeszcze możesz pomóc

Kto ma wielkie serce może okazać je także w najbliższą niedzielę, tym razem w Wojsławicach. Tego dnia w budynku synagogi zostanie zorganizowany benefis Jolanty Jarosz. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na rzecz chorej dwulatki Niny Nizio. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest m.in. chełmskie hospicjum.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!