Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 września 2013 r.
16:08
Edytuj ten wpis

Centrum Kultury Filmowej „Zorza” przywitało w sobotę pierwszych widzów

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 14 A A
 (UM Chełm)
(UM Chełm)

Po wielomiesięcznych pracach budowlanych Centrum Kultury Filmowej „Zorza” przywitało w sobotę pierwszych widzów. Nowy obiekt zrobił na wszystkich pozytywne wrażenie. Dosłownie tłumy szturmowały kasę, aby kupić karnety na maraton filmowy podczas Nocy Kultury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W końcu mamy prawdziwe kino. Elewacja jak z fabryki snów, eleganckie wnętrze, wygodne fotele i sprzęt, który pozwala się rozkoszować dźwiękiem, obrazem, dosłownie być w filmie, nie tylko oglądać – mówi 19-letnia Agnieszka, fanka kina, która w sobotę była na maratonie w Zorzy.

CKF „Zorza” to efekt czasu, pracy i pieniędzy włożonych w adaptację podniszczonego budynku w spełniające najnowsze standardy kino. – Chociaż było kilku przeciwników tej inwestycji to sądzę, iż warto było ją zrealizować. Efekt jest naprawdę ciekawy. Udało nam się połączyć przedwojenną historię budynku, stylizację lat 70. ubiegłego wieku z nowoczesnym wystrojem i technologią – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma.

„Zorza” to najstarsze działające w mieście kino. Mieści się w wybudowanym w okresie międzywojennym budynku kino-teatru, w którym pierwszy swój koncert dawała światowej sławy skrzypaczka Ida Haendel. Budynek, który w swojej historii mieścił kilka kin o różnych nazwach w latach 70. XX wieku został znacznie przebudowany. Powstała wówczas zupełnie odmienna od pierwotnej bryła.

Dwa lata temu władze zdecydowały się na przebudowę i utworzenie Centrum Kultury Filmowej. Przeobrażenie przeszło niemal całe wnętrze obiektu. Od piwnic, poprzez obszerny hol z nawiązującą do tematyki filmowej kawiarnią, do piętra z mogącą pomieścić 186 osób klimatyzowaną salą projekcyjną.

Nie zabrakło też oryginalnej iluminacji elewacji budynku z szerokim neonem w kształcie kliszy filmowej.

Jednak czymś co najbardziej wyróżnia kino jest zastosowana tam technologia. W chełmskiej Zorzy zamontowano najnowszy sprzęt nagłośnieniowy i projekcyjny z technologią 4K. Jest to jedno z zaledwie kilku kin w Polsce, które oferuje seanse w niezwykłej jakości obrazu.

W planach jest dalsza rozbudowa obiektu. Na stylizowaną i kameralną salę kinową wykorzystana ma być dawna kotłownia znajdująca się w piwnicach przedwojennego budynku.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2013 o 11:06

.

Avatar
Lasagna / 3 września 2013 o 18:11

Produkujcie więcej biletów !!!!!!  
;_;           ;_;

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 19:45

kto wozi ten wozi ....chociaż można zaobserwować , że od kiedy walą po400 za bloka to dużo mrówek się wycofało - chyba zostaną niedługo hurtownicy z układami :) więc znów nieliczne grono bogatych będzie nawet w tej branży....

Avatar
oko / 2 września 2013 o 18:45

I tak większośc tu wozi faję i spiryt, więc po co komu zakład pracy? Kto tam będzie pracował? Urzędasy?

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 12:33

zmienia bo są unijne pieniążki są a poza tym co mi po wyglądzie miasta ja pracy nie ma

według fiszowej i tych dwóch po bokach to powinieneś się cieszyć bo będziesz miał gdzie popływać żeby nie myśleć co do garnka włożyć, albo na ścieżkę rowerową wyskoczysz może do kina pójdziesz żeby zobaczyć jak ludzie żyją albo do biblioteki żeby poczytać mądre książki , najlepiej dramaty żeby się pocieszyć że inni mają gorzej. zawsze to lepiej biedę klepać w ładnym mieście niż brzydkim :) tak mają posrane w głowach ci na "górze" oderwani całkowicie od rzeczywistości że nie zrozumieją że ludzie nie mają pracy, kasy i perspektyw na przyszłość ale co się dziwić fiszowa zarabia ze 14 tysięcy jej mąż około 4,5 tys, górny ma omkoło 5 tys emerytury i około 12 tys za prezydentowanie mościprezydent ma podobnie , oprócz tego dodatki, nagrody, 13-tki, wczasy,urlopy , nienormowany czas pracy,więc może się w głowach porobić!!! dla nich nie do pomyślenia żeby mieć 1200zł i utzrymać żonę i dwójkę dzieci bo oni by zdechli za takie pieniądze.jak zarabiają takie pieniądze to jeszcze tylko żeby się pobawić gdzieś by się przydało, a znając życie to do aquaparku będą mieli wejściówki opłacone z pracy więc szkoda słów czas na czyny - i pamietaj przy wyborach , trzeba pójść i dobrze obstawić !!!

według fiszowej i tych dwóch po bokach to powinieneś się cieszyć bo będziesz miał gdzie popływać żeby nie myśleć co do garnka włożyć, albo na ścieżkę rowerową wyskoczysz może do kina pójdziesz żeby zobaczyć jak ludzie żyją albo do biblioteki żeby poczytać mądre książki , najlepiej dramaty żeby się pocieszyć że inni mają gorzej. zawsze to lepiej biedę klepać w ładnym mieście niż brzydkim :) tak mają posrane w głowach ci na "górze" oderwani całkowicie od rzeczywistości że nie zrozumieją że ludzie nie mają pracy, kasy i perspek... rozwiń

Avatar
nick / 2 września 2013 o 12:17

zmienia bo są unijne pieniążki są a poza tym co mi po wyglądzie miasta ja pracy nie ma

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 12:12

Sądzę, że odkąd jest Pani Fisz to w naszym mieście bardzo dużo się zmieniło. Wystarczy popatrzeć na starówkę, drogi też są robione. Pewnie nie z tyle co jest potrzeb, ale na to zawsze nie było kasy. Zresztą chciałabym zobaczyć nasze miasto dziś gdyby te ostatnie lata rządziła inna opcja. Pamiętam, że nic tu się nie działo, więc nie narzekajcie.

na Panią to trzeba mieć pochodzenie i wygląd więc wybacz :) a tak serio to zmienia się ale nie te rzeczy które powinny , inwestycje sa nie trafione pod względem priorytetów .Owszem nie neguje fajnie byłoby mieć rozrywkę w mieście z prawdeziwego zdarzenia ale to rzecz drugorzędna - są rzeczy dużo ważniejsze i do cholery dlaczego wszystko co w Chełmie jest robione odrazu nadaje się do poprawki??? jak dla mnie to na istniejące możliwości finansowania inwestycji ze środków UE to niestety można powiedzieć że nie robi Fiszowa nic !!! i niech już przestanie pierniczyć o tym aqua parku bo tak się nad tym rozwodzi jakby to miasto robiło coś w tej materii, a tak naprawdę to firmy opłacone przez miasto robią a oni powinni tylko zdobyć środki i dopilnować budowy a i tak nie dopilnują więc to jest tylko robota pod publiczkę, pod wybory a nie z myślą o mieszkańcach - oby nam się lepiej żyło - mogliby powiedzieć rządzący :)

na Panią to trzeba mieć pochodzenie i wygląd więc wybacz :) a tak serio to zmienia się ale nie te rzeczy które powinny , inwestycje sa nie trafione pod względem priorytetów .Owszem nie neguje fajnie byłoby mieć rozrywkę w mieście z prawdeziwego zdarzenia ale to rzecz drugorzędna - są rzeczy dużo ważniejsze i do cholery dlaczego wszystko co w Chełmie jest robione odrazu nadaje się do poprawki??? jak dla mnie to na istniejące możliwości finansowania inwestycji ze środków UE to niestety można powiedzieć że nie robi Fiszowa nic ... rozwiń

Avatar
krzys / 2 września 2013 o 09:03
Buahahaha dobre. Dowodem na to ze nic sie nie dzieje jest to ze urzedas przychodz i ma czas na pisanie takich komentarzy;-) duzo sie dzieje... Neon na zorzy, mcdonald sie buduje. Swiatowo sie robi.

Sądzę, że odkąd jest Pani Fisz to w naszym mieście bardzo dużo się zmieniło. Wystarczy popatrzeć na starówkę, drogi też są robione. Pewnie nie z tyle co jest potrzeb, ale na to zawsze nie było kasy. Zresztą chciałabym zobaczyć nasze miasto dziś gdyby te ostatnie lata rządziła inna opcja. Pamiętam, że nic tu się nie działo, więc nie narzekajcie.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2013 o 08:57

Sądzę, że odkąd jest Pani Fisz to w naszym mieście bardzo dużo się zmieniło. Wystarczy popatrzeć na starówkę, drogi też są robione. Pewnie nie z tyle co jest potrzeb, ale na to zawsze nie było kasy. Zresztą chciałabym zobaczyć nasze miasto dziś gdyby te ostatnie lata rządziła inna opcja. Pamiętam, że nic tu się nie działo, więc nie narzekajcie.

Avatar
on / 2 września 2013 o 08:37
Taa jasne pani fisz to biedna juz druga kadencje nic nie robi bo ja ciagle cos blokuje jak nie po to pis jak nie pis to pogoda. Jak nie pogoda. Ona ciagle tylko by chciala. Ciagle tylko planuje. Moze by przeznaczyc czesc budzetu na wykup korepetycji u prof zajaca by nauczyc p. Fisz dzialac a nie gadac. Bo szkoda kolejnych zmarnowanych lat.

To koalicja PO i PiS zablokowała budowę nowych sklepów wilkopowierzchniowych w tym i na Rejowieckiej . Tak więc Grabczukowi i Mazuek zawdzięczamy to opóźnienie. Centra handlowe wybudowano w Zamościu.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2013 o 11:06

.

Avatar
Lasagna / 3 września 2013 o 18:11

Produkujcie więcej biletów !!!!!!  
;_;           ;_;

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 19:45

kto wozi ten wozi ....chociaż można zaobserwować , że od kiedy walą po400 za bloka to dużo mrówek się wycofało - chyba zostaną niedługo hurtownicy z układami :) więc znów nieliczne grono bogatych będzie nawet w tej branży....

Avatar
oko / 2 września 2013 o 18:45

I tak większośc tu wozi faję i spiryt, więc po co komu zakład pracy? Kto tam będzie pracował? Urzędasy?

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 12:33

zmienia bo są unijne pieniążki są a poza tym co mi po wyglądzie miasta ja pracy nie ma

według fiszowej i tych dwóch po bokach to powinieneś się cieszyć bo będziesz miał gdzie popływać żeby nie myśleć co do garnka włożyć, albo na ścieżkę rowerową wyskoczysz może do kina pójdziesz żeby zobaczyć jak ludzie żyją albo do biblioteki żeby poczytać mądre książki , najlepiej dramaty żeby się pocieszyć że inni mają gorzej. zawsze to lepiej biedę klepać w ładnym mieście niż brzydkim :) tak mają posrane w głowach ci na "górze" oderwani całkowicie od rzeczywistości że nie zrozumieją że ludzie nie mają pracy, kasy i perspektyw na przyszłość ale co się dziwić fiszowa zarabia ze 14 tysięcy jej mąż około 4,5 tys, górny ma omkoło 5 tys emerytury i około 12 tys za prezydentowanie mościprezydent ma podobnie , oprócz tego dodatki, nagrody, 13-tki, wczasy,urlopy , nienormowany czas pracy,więc może się w głowach porobić!!! dla nich nie do pomyślenia żeby mieć 1200zł i utzrymać żonę i dwójkę dzieci bo oni by zdechli za takie pieniądze.jak zarabiają takie pieniądze to jeszcze tylko żeby się pobawić gdzieś by się przydało, a znając życie to do aquaparku będą mieli wejściówki opłacone z pracy więc szkoda słów czas na czyny - i pamietaj przy wyborach , trzeba pójść i dobrze obstawić !!!

według fiszowej i tych dwóch po bokach to powinieneś się cieszyć bo będziesz miał gdzie popływać żeby nie myśleć co do garnka włożyć, albo na ścieżkę rowerową wyskoczysz może do kina pójdziesz żeby zobaczyć jak ludzie żyją albo do biblioteki żeby poczytać mądre książki , najlepiej dramaty żeby się pocieszyć że inni mają gorzej. zawsze to lepiej biedę klepać w ładnym mieście niż brzydkim :) tak mają posrane w głowach ci na "górze" oderwani całkowicie od rzeczywistości że nie zrozumieją że ludzie nie mają pracy, kasy i perspek... rozwiń

Avatar
nick / 2 września 2013 o 12:17

zmienia bo są unijne pieniążki są a poza tym co mi po wyglądzie miasta ja pracy nie ma

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 12:12

Sądzę, że odkąd jest Pani Fisz to w naszym mieście bardzo dużo się zmieniło. Wystarczy popatrzeć na starówkę, drogi też są robione. Pewnie nie z tyle co jest potrzeb, ale na to zawsze nie było kasy. Zresztą chciałabym zobaczyć nasze miasto dziś gdyby te ostatnie lata rządziła inna opcja. Pamiętam, że nic tu się nie działo, więc nie narzekajcie.

na Panią to trzeba mieć pochodzenie i wygląd więc wybacz :) a tak serio to zmienia się ale nie te rzeczy które powinny , inwestycje sa nie trafione pod względem priorytetów .Owszem nie neguje fajnie byłoby mieć rozrywkę w mieście z prawdeziwego zdarzenia ale to rzecz drugorzędna - są rzeczy dużo ważniejsze i do cholery dlaczego wszystko co w Chełmie jest robione odrazu nadaje się do poprawki??? jak dla mnie to na istniejące możliwości finansowania inwestycji ze środków UE to niestety można powiedzieć że nie robi Fiszowa nic !!! i niech już przestanie pierniczyć o tym aqua parku bo tak się nad tym rozwodzi jakby to miasto robiło coś w tej materii, a tak naprawdę to firmy opłacone przez miasto robią a oni powinni tylko zdobyć środki i dopilnować budowy a i tak nie dopilnują więc to jest tylko robota pod publiczkę, pod wybory a nie z myślą o mieszkańcach - oby nam się lepiej żyło - mogliby powiedzieć rządzący :)

na Panią to trzeba mieć pochodzenie i wygląd więc wybacz :) a tak serio to zmienia się ale nie te rzeczy które powinny , inwestycje sa nie trafione pod względem priorytetów .Owszem nie neguje fajnie byłoby mieć rozrywkę w mieście z prawdeziwego zdarzenia ale to rzecz drugorzędna - są rzeczy dużo ważniejsze i do cholery dlaczego wszystko co w Chełmie jest robione odrazu nadaje się do poprawki??? jak dla mnie to na istniejące możliwości finansowania inwestycji ze środków UE to niestety można powiedzieć że nie robi Fiszowa nic ... rozwiń

Avatar
krzys / 2 września 2013 o 09:03
Buahahaha dobre. Dowodem na to ze nic sie nie dzieje jest to ze urzedas przychodz i ma czas na pisanie takich komentarzy;-) duzo sie dzieje... Neon na zorzy, mcdonald sie buduje. Swiatowo sie robi.

Sądzę, że odkąd jest Pani Fisz to w naszym mieście bardzo dużo się zmieniło. Wystarczy popatrzeć na starówkę, drogi też są robione. Pewnie nie z tyle co jest potrzeb, ale na to zawsze nie było kasy. Zresztą chciałabym zobaczyć nasze miasto dziś gdyby te ostatnie lata rządziła inna opcja. Pamiętam, że nic tu się nie działo, więc nie narzekajcie.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2013 o 08:57

Sądzę, że odkąd jest Pani Fisz to w naszym mieście bardzo dużo się zmieniło. Wystarczy popatrzeć na starówkę, drogi też są robione. Pewnie nie z tyle co jest potrzeb, ale na to zawsze nie było kasy. Zresztą chciałabym zobaczyć nasze miasto dziś gdyby te ostatnie lata rządziła inna opcja. Pamiętam, że nic tu się nie działo, więc nie narzekajcie.

Avatar
on / 2 września 2013 o 08:37
Taa jasne pani fisz to biedna juz druga kadencje nic nie robi bo ja ciagle cos blokuje jak nie po to pis jak nie pis to pogoda. Jak nie pogoda. Ona ciagle tylko by chciala. Ciagle tylko planuje. Moze by przeznaczyc czesc budzetu na wykup korepetycji u prof zajaca by nauczyc p. Fisz dzialac a nie gadac. Bo szkoda kolejnych zmarnowanych lat.

To koalicja PO i PiS zablokowała budowę nowych sklepów wilkopowierzchniowych w tym i na Rejowieckiej . Tak więc Grabczukowi i Mazuek zawdzięczamy to opóźnienie. Centra handlowe wybudowano w Zamościu.

rozwiń