piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Charytatywny koncert w chełmskiej Cameracie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2010, 16:20

Wjazd: 6 zł, a do tego maskotka, zabawka lub słodycze. Co w zamian? Muzyczna uczta podana przez młodzieżowe kapele z Chełma, Lublina, Poniatowej i Krakowa. Po co? Aby dzieciom w potrzebie sprawić radość.

Tym razem pomysł zorganizowania w Chełmie charytatywnego koncertu wyszedł z nieformalnego środowiska... kajakarzy. W tej grupie są ludzie nie tylko z Chełma, ale także z Lublina, Puław, Kielc, a nawet z Irlandii.

– Ten pomysł zrodził się spontanicznie – mówi Jacek Grabiński. – Kontaktując się bezpośrednio, bądź przez Internet wpadliśmy na pomysł, że powinniśmy wspólnie coś dobrego zrobić. Upatrzyliśmy sobie dom dziecka w Lubartowie i Szkołę Podstawową w Zawadówce.

Wybór oczywiście nie był przypadkowy. Jeden z "kajakarzy” dowiedział się, że w lubartowskiej placówce, w której przebywa młodzież ponadgimnazjalna, są takie niedostatki, że na przykład na miesiąc jedno mydło wydawane jest dwóm podopiecznym. Dlatego za zebrane pieniądze "kajakarze” zamierzają zakupić dla tamtejszych podopiecznych środki czystości i to z górnej, sklepowej półki. Słowem chcą sprawić młodzieży odrobinę luksusu.

Z kolei przyniesione na koncert maskotki, zabawki i słodycze mają trafić do dzieciaków z Zawodówki. – Jedna z naszych koleżanek jest tam nauczycielką i dobrze wie, jak trudno ludziom się tam żyje – dodaje pan Jacek. – Od kiedy upadł jedyny znaczący zakład pracy w tej miejscowości, mało kto ma tam stałą pracę. Dlatego każda pomoc się liczy.

Tę opinię potwierdza Bożena Miazgowska, polonistka, która uczy w szkole w Zawadówce. – Wiemy już o tym koncercie i cieszymy się, że kolejne osoby chcą naszym dzieciom pomóc – mówi Miazgowska. – Nasi uczniowie już wypatrują Mikołaja.

Ogłoszona przez kajakarzy akcja zbiórki pieniędzy już trwa. Za sprawą pracujących w Irlandii Polaków, włączyli się w nią już nawet Irlandczycy. Ponoć udało się tam uzbierać już wcale nie małą "kupkę” funtów. Ile pieniędzy uda się zebrać podczas koncertu, okaże się już jutro.

Za jedyne 6 zł i pluszaka lub jakiś słodki drobiazg, uczestnicy koncertu będą mogli w Cameracie Music (ul. Partyzantów 27) posłuchać i bawić się przy muzyce: Sound's Good z Poniatowej (roots, reggae, ska), lubelskiej Czarnej Mambie (roots reggae), lubelsko-chełmskim Massive Trip Selecta (roots, modern roots, uk dub) i krakowskiej Nibyland Sound System (roots reggae, ska, dub, dancehall). Koncert w sobotę (4 grudnia), o godz. 19.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
barczynski@dziennikwschodn
Jacek
Wiktor
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

barczynski@dziennikwschodn
barczynski@dziennikwschodn (6 grudnia 2010 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie informacje od organizatora, taki artykuł. W Zawadówce nie ma przedszkola. Sprawdziłem, że na Mikołaja-kajakarza czekały dzieci w tamtejszej niepublicznej podstawówce. Domu dziecka w Lubartowie nie sprawdziłem i rzeczywiście to był mój błąd. Z drugiej strony, jeśli Jacek Grabiński drogą mailową, a następnie w rozmowie telefonicznej wskazywał na DD w Lubartowie, jako drugiego beneficjenta akcji, to dlaczego miałem mu nie wierzyć? A zatem Panowie Organizatorzy, czy w tym przypadku nie należałoby szukać błędów po swojej stronie, niż zarzucać komuś, kto działał w dobrej wierze nierzetelność i brak profesjonalizmu?
Rozwiń
Jacek
Jacek (6 grudnia 2010 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Wiktor' timestamp='1291386702' post='398379']
Jaki artykuł taki autor widocznie jak wszystkie komentarze, w których to w przeciwieństwie do tych wypocin chociaż prawdę ludzie napisali!!!

ŻAL i WSTYD!!!
[/quote]
Rozwiń
Wiktor
Wiktor (3 grudnia 2010 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki artykuł taki autor widocznie jak wszystkie komentarze, w których to w przeciwieństwie do tych wypocin chociaż prawdę ludzie napisali!!!

ŻAL i WSTYD!!!
Rozwiń
Marcin
Marcin (3 grudnia 2010 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam sie z Toba Orion w 100%. Moze autor artykułu sam powinien zostac Mikołajem i zebrać oraz wręczyć prezenty dzieciom w tych placówkach co wspomniał...

Dla mnie jest to przykre, że można komuś (mam namyśli biednych dzieciaków, o których mowa w artykule) zepsuć taki dzień jak 6 grudnia...

Rozmawiałem z kilkoma osobami zaangażowanymi w akcję i jest im przykro, że takie rzeczy się dzieją, a artykuł niczym z "Faktu" wycięty-czyli tania, szybka sensacja, niesprawdzona oczywiście u źródeł!!!WSTYD!!!
Rozwiń
Orion
Orion (3 grudnia 2010 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W artykule jest mnóstwo błędów większość została opisana w komentarzach. Podstawowe to że mikołajki są organizowane w domu dziecka w Puławach i przedszkolu w Zawadówce. Mam teraz taki pomysł abyście zorganizowali mikołajki w tych placówkach które wymieniliście w artykule, bo tam dzieci będą na nas czekać!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!