piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Chcieli być pewni jutra

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2006, 18:04

Po raz pierwszy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej tak szeroko nagłośniła nabór kandydatów do pracy w swoich jednostkach. Zgłosiło się około 80 osób. Szansę na założenie strażackiego munduru mają zaledwie cztery.

Na pytanie o motywy ubiegania się o pracę w straży pożarnej jeden z kandydatów odpowiedział, że od dziecka chciał być strażakiem Wywołało to salwę śmiechu u pozostałych kandydatów. Już na poważnie przyznali się, że bardzo zależy im na pracy w służbie państwowej, gdzie nikt ich z dnia na dzień bez podania przyczyny nie zwolni, ani też nie będzie oszukiwał na wynagrodzeniu.
- Chodziło nam o to by wybrać najlepszych - mówi Piotr Ołówek, rzecznik prasowy komendanta miejskiego PSP w Chełmie. - Dlatego zadaliśmy sobie trud, by sprawdzianowi poddało się aż tylu mężczyzn.
Po zweryfikowaniu złożonych przez kandydatów dokumentów na placu boju pozostało ich tylko pół setki. Spełnili wymogi formalne - ukończyli szkoły średnie i mają prawa jazdy również na samochody ciężarowe, najlepiej z przyczepą. Cała pięćdziesiątka została poddana sprawdzianowi fizycznemu. Między innymi kandydaci na strażaków musieli podciągać się na drążku, wspinać się na 30-metrową, wolnostojącą drabinę, przebiec na czas 50, a następnie tysiąc metrów.
- Wyniki nie były oszałamiające - mówi Dariusz Krop z PSP. - Chociaż do sprawdzianów stanęli młodzi mężczyźni to na przykład w przypadku biegów lepszymi czasami mogą pochwalić się nasi strażacy w wieku trzydziestu i więcej lat.
Wczoraj wszyscy kandydaci, kiedy już uporali się z ostatnim sprawdzianem na bieżni usłyszeli, że komputer po przeanalizowaniu osiągniętych przez nich wyników wyselekcjonuje dziesięciu najlepszych. Tylko oni otrzymają wezwania na rozmowy kwalifikacyjne. Sześciu z nich niestety odpadnie.
- Liczę na to, że znajdę się przynajmniej wśród pierwszej dziesiątki - mówi Tomasz Gałczyński z Białopola - Tym bardziej mi na tym zależy, że niedługo kończy mi się umowa o pracę w Chełmskim PKS. Mam też nadzieję, że prowadzący nabór wezmą pod uwagę mój 10-letni staż w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz to, że posiadam wszelkie możliwe uprawnienia do prowadzenia pojazdów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!