Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

24 lutego 2015 r.
11:45
Edytuj ten wpis

Chcieli prawie 2 tys. zł za dyżur. Lekarzom pogotowia szantaż się nie udał

109 21 A A

Z szesnastu lekarzy, którzy deklarowali, że jeśli nie dostaną podwyżek, to zwolnią się z pracy, żaden nie złożył wypowiedzenia. Za 24-godzinny dyżur ratownicy chcieli blisko 2 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa wygórowanych żądań lekarzy z chełmskiego pogotowia odbiła się szerokim echem w mediach w całej Polsce. Za godzinę pracy dostają dziś od 46 do 53 zł. Chcieli jednak zarabiać więcej: 80-85 zł. Oznacza to, że za 24-godzinny dyżur dostawaliby co najmniej 1920 zł. To znacznie więcej niż przeciętna miesięczna pensja w Chełmie.

Finansowe roszczenia i lista zarzutów do kierownictwa Stacji Ratownictwa Medycznego znalazły się w piśmie adresowanym do Tomasza Kazimierczaka, dyrektora placówki. Dwa tygodnie temu lekarze zagrozili, że jeśli ich oczekiwania płacowe nie zostaną spełnione, to będą pracować tylko do 23 lutego.
- W poniedziałek w końcu doszliśmy do porozumienia. Lekarze będą pracować na dotychczasowych zasadach - mówi dyrektor Kazimierczak. - Dostałem też zapewnienie, że nie będą składać wypowiedzeń. A do rozmów na temat wysokości stawek godzinowych możemy wrócić dopiero po zmianie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Kazimierczak był przygotowany na to, że część lekarzy zdecyduje się rozwiązać umowy. Braki kadrowe zamierzał uzupełnić osobami, które odpowiedziały na ogłoszenie o pracę w chełmskich pogotowiu.

Dyrektor odpiera też zarzuty o "urągające ludzkiej godności warunki socjalne” w siedzibie straży pożarnej, gdzie stacjonuje jedna ze specjalistycznych karetek. Wbrew oczekiwaniom lekarzy, nie zamierza przenosić zespołu z ul. Wyszyńskiego do bazy przy ul. Rejowieckiej. Jak tłumaczy, karetki po to zostały rozrzucone po mieście, aby czas dojazdu do potrzebujących był jak najkrótszy.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lek. / 25 lutego 2015 o 15:02

Szkoda gadac, lepiej narzekać, a nikt nie powie, w inny sposób, ze to inne zawody sa słabo płatne. Nikt z Was nie ma szacunku do siebie, a nie mówiąc juz o innych, żadna z Was nie pójdzie po swoje i nie upomni sie o swoje u przelozonego, bo tak trzeba i tylko podkuli ogon, jak każą Wam przyjść w sobotę do pracy, bez dodatku za nadgodziny! Gadac aby w internecie potraficie. A mi to jedzie ile zarobia, a niech maja nawet 150 zł za godz. Ciężko na to pracowali. Dla mnie się liczy ile ja zarovie i dlaczego tak malo, ano dlatego ze jak chce podwyżkę to znajdzie się taka lajza która zrobi ta sama prace dostając 5 zł za godz. Wracając do sedna stul pysk i idź po swoja podwyżkę, bo jak mówisz ze zarabiasz 1000 zł na miesiąc to jesteś lajza z podkulonym ogonem, albo uczelnie wyższa to tylko zza okna autobusu widziales!

 Brawo Kolego za rzeczową,inteligentną opinię,życzę Ci godnych zarobków i fajnej pracy i wszelkiej pomyślności 

 Brawo Kolego za rzeczową,inteligentną opinię,życzę Ci godnych zarobków i fajnej pracy i wszelkiej pomyślności 

rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 08:31

Śmiesznie, że w poważnej gazecie dziennikarz nie odróżnia lekarza od ratownika. Dobrze, że nie zamieszał w to jeszcze policjanta i strażaka ;)

Co robi ratownik wiadomo! A co robi lekarz widac w Tv i można w prasie poczytać!

Avatar
polak / 25 lutego 2015 o 08:01

co ty hydraulik liczyć nie umiesz? 12x2000=24 tys. a nie 13 tys.ale nie chodzi o to oni na dyżurach chcieli sie płatnie wyspać a dodatkowe pieniądze o wiele większe jeszcze zarabiać po tych męczących dyżurach w pogotowiu

Szkoda gadac, lepiej narzekać, a nikt nie powie, w inny sposób, ze to inne zawody sa słabo płatne. Nikt z Was nie ma szacunku do siebie, a nie mówiąc juz o innych, żadna z Was nie pójdzie po swoje i nie upomni sie o swoje u przelozonego, bo tak trzeba i tylko podkuli ogon, jak każą Wam przyjść w sobotę do pracy, bez dodatku za nadgodziny! Gadac aby w internecie potraficie. A mi to jedzie ile zarobia, a niech maja nawet 150 zł za godz. Ciężko na to pracowali. Dla mnie się liczy ile ja zarovie i dlaczego tak malo, ano dlatego ze jak chce podwyżkę to znajdzie się taka lajza która zrobi ta sama prace dostając 5 zł za godz. Wracając do sedna stul pysk i idź po swoja podwyżkę, bo jak mówisz ze zarabiasz 1000 zł na miesiąc to jesteś lajza z podkulonym ogonem, albo uczelnie wyższa to tylko zza okna autobusu widziales!
Szkoda gadac, lepiej narzekać, a nikt nie powie, w inny sposób, ze to inne zawody sa słabo płatne. Nikt z Was nie ma szacunku do siebie, a nie mówiąc juz o innych, żadna z Was nie pójdzie po swoje i nie upomni sie o swoje u przelozonego, bo tak trzeba i tylko podkuli ogon, jak każą Wam przyjść w sobotę do pracy, bez dodatku za nadgodziny! Gadac aby w internecie potraficie. A mi to jedzie ile zarobia, a niech maja nawet 150 zł za godz. Ciężko na to pracowali. Dla mnie się liczy ile ja zarovie i dlaczego tak malo, ano dlatego ze... rozwiń
Avatar
malwina / 24 lutego 2015 o 22:07
Nikt Wam nie bronił iść na medycyne. Żal du*e ściska.
Avatar
grzeisek / 24 lutego 2015 o 22:02

Lekarze- najbardziej przeceniona grupa społeczna. Jak można w taki sposób doceniać tylko jedną grupę zawodową służby zdrowia. Przecież ci ludzie zarabiają takie pieniądze że głowa puchnie a nadal narzekają. Jak czytam o ich problemach to nie szlak trafia bo 2000 za dyżur to kasa jakiej wiele osób nie zarabia na miesiąc a pamietać trzeba ze w czasie takiego dyżuru najczesciej jeszcze przyjmują w poradni. Migą sobie podać rękę z księżulkami- biedulki 

Avatar
:-) / 24 lutego 2015 o 19:01

Dyrektor jest bardzo przebiegły:) Dogadali się z lekarzami na pośrednią stawkę a siedzą cicho, żeby nie zachęcać innego personelu do protestu. Zresztą taki protest i tak by nic nie dał bo np ratowników jest mnóstwo hahahahaah

Avatar
Łukasz / 24 lutego 2015 o 18:42

Przecież nie pracuje taki lekarz tylko w Pogotowiu. Policz jeszcze etat szpitalny i tamtejsze dyżury. Mając etat płaci mini ZUS, a z podatku uciec bardzo prosto.

W związku z powyższym przy łącznym dochodzie jaki osiągają uważasz, że wolno im rządać takich stawek za Twoje wyliczone 24h?

Megalomani, precz z nimi z karetek!

Przecież nie pracuje taki lekarz tylko w Pogotowiu. Policz jeszcze etat szpitalny i tamtejsze dyżury. Mając etat płaci mini ZUS, a z podatku uciec bardzo prosto.

W związku z powyższym przy łącznym dochodzie jaki osiągają uważasz, że wolno im rządać takich stawek za Twoje wyliczone 24h?

rozwiń

Avatar
Zuza / 24 lutego 2015 o 17:21

Etat to 168 godzin w miesiącu. Dla tutaj przywoływanych lekarzy odpowiada to 7 dyżurom 24 godzinnym. Anastezjolog podczas 7 dyżurów zarobi 13 440 zł. Ale zarobi to jako samozatrudniający się(na kontrakcie), musi zatem odprowadzić składki zusowskie(a także różne obowiązkowe ubezpieczenia dla zawodów medycznych, które tutaj pomijam). Netto powinno mu zostać 9 384 zł. Trzeba wziąść jednak poprawkę na to, że prowadząc firmę nie dostanie wynagrodzenia urlopowego, zatem kwotę zarobiioną w ciągu 11 miesięcy trzeba podzielić na 12 miesięcy- wychodzi 8 620 zł za etat netto na miesiąc. Jeżeli podzielimy to przez 7 dyzurów to wychodzi, że jeden 24-godzinny dyżur jest przynosi netto 1 228 zł. Nadal jest to dużo, ale 1/3 mniej niż w tytule.

Etat to 168 godzin w miesiącu. Dla tutaj przywoływanych lekarzy odpowiada to 7 dyżurom 24 godzinnym. Anastezjolog podczas 7 dyżurów zarobi 13 440 zł. Ale zarobi to jako samozatrudniający się(na kontrakcie), musi zatem odprowadzić składki zusowskie(a także różne obowiązkowe ubezpieczenia dla zawodów medycznych, które tutaj pomijam). Netto powinno mu zostać 9 384 zł. Trzeba wziąść jednak poprawkę na to, że prowadząc firmę nie dostanie wynagrodzenia urlopowego, zatem kwotę zarobiioną w ciągu 11 miesięcy trzeba podzielić na 12 miesięcy- wycho... rozwiń

Avatar
czytelnik / 24 lutego 2015 o 16:31

nie zwolnili się, to trzeba ich zwolnić,cwaniaczki niech szukają sobie pracy, zachłanne konowały,w d...ch im się przewraca,ludzie pracują za 1 tys.miesięcznie i to ciężko ,nawet mając wyższe wykrztałcenie.

czytaj ze zrozumieniem ratownicy w sensie lekarze ratujący życie, mowa w artykule jest o lekarzach a nie o ratownikach, osobiście jestem ratownikiem i w województwie lubelskim nie znam żadnego ratownika medycznego, który tyle by zarabiał za godzinę.

czytaj ze zrozumieniem ratownicy w sensie lekarze ratujący życie, mowa w artykule jest o lekarzach a nie o ratownikach, osobiście jestem ratownikiem i w województwie lubelskim nie znam żadnego ratownika medycznego, który tyle by zarabiał za godzinę.

rozwiń
Avatar
gość / 24 lutego 2015 o 16:09

Halo halo! Ale jesteście naiwni. Info dla was: lekarzom szantaż się nie udał. Rzeczywistość: dyrektor poszedł na kompromis i dał podwyżkę. Nie taką jaką chcieli ale zawsze coś. 

Avatar
lek. / 25 lutego 2015 o 15:02

Szkoda gadac, lepiej narzekać, a nikt nie powie, w inny sposób, ze to inne zawody sa słabo płatne. Nikt z Was nie ma szacunku do siebie, a nie mówiąc juz o innych, żadna z Was nie pójdzie po swoje i nie upomni sie o swoje u przelozonego, bo tak trzeba i tylko podkuli ogon, jak każą Wam przyjść w sobotę do pracy, bez dodatku za nadgodziny! Gadac aby w internecie potraficie. A mi to jedzie ile zarobia, a niech maja nawet 150 zł za godz. Ciężko na to pracowali. Dla mnie się liczy ile ja zarovie i dlaczego tak malo, ano dlatego ze jak chce podwyżkę to znajdzie się taka lajza która zrobi ta sama prace dostając 5 zł za godz. Wracając do sedna stul pysk i idź po swoja podwyżkę, bo jak mówisz ze zarabiasz 1000 zł na miesiąc to jesteś lajza z podkulonym ogonem, albo uczelnie wyższa to tylko zza okna autobusu widziales!

 Brawo Kolego za rzeczową,inteligentną opinię,życzę Ci godnych zarobków i fajnej pracy i wszelkiej pomyślności 

 Brawo Kolego za rzeczową,inteligentną opinię,życzę Ci godnych zarobków i fajnej pracy i wszelkiej pomyślności 

rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 08:31

Śmiesznie, że w poważnej gazecie dziennikarz nie odróżnia lekarza od ratownika. Dobrze, że nie zamieszał w to jeszcze policjanta i strażaka ;)

Co robi ratownik wiadomo! A co robi lekarz widac w Tv i można w prasie poczytać!

Avatar
polak / 25 lutego 2015 o 08:01

co ty hydraulik liczyć nie umiesz? 12x2000=24 tys. a nie 13 tys.ale nie chodzi o to oni na dyżurach chcieli sie płatnie wyspać a dodatkowe pieniądze o wiele większe jeszcze zarabiać po tych męczących dyżurach w pogotowiu

Szkoda gadac, lepiej narzekać, a nikt nie powie, w inny sposób, ze to inne zawody sa słabo płatne. Nikt z Was nie ma szacunku do siebie, a nie mówiąc juz o innych, żadna z Was nie pójdzie po swoje i nie upomni sie o swoje u przelozonego, bo tak trzeba i tylko podkuli ogon, jak każą Wam przyjść w sobotę do pracy, bez dodatku za nadgodziny! Gadac aby w internecie potraficie. A mi to jedzie ile zarobia, a niech maja nawet 150 zł za godz. Ciężko na to pracowali. Dla mnie się liczy ile ja zarovie i dlaczego tak malo, ano dlatego ze jak chce podwyżkę to znajdzie się taka lajza która zrobi ta sama prace dostając 5 zł za godz. Wracając do sedna stul pysk i idź po swoja podwyżkę, bo jak mówisz ze zarabiasz 1000 zł na miesiąc to jesteś lajza z podkulonym ogonem, albo uczelnie wyższa to tylko zza okna autobusu widziales!
Szkoda gadac, lepiej narzekać, a nikt nie powie, w inny sposób, ze to inne zawody sa słabo płatne. Nikt z Was nie ma szacunku do siebie, a nie mówiąc juz o innych, żadna z Was nie pójdzie po swoje i nie upomni sie o swoje u przelozonego, bo tak trzeba i tylko podkuli ogon, jak każą Wam przyjść w sobotę do pracy, bez dodatku za nadgodziny! Gadac aby w internecie potraficie. A mi to jedzie ile zarobia, a niech maja nawet 150 zł za godz. Ciężko na to pracowali. Dla mnie się liczy ile ja zarovie i dlaczego tak malo, ano dlatego ze... rozwiń
Avatar
malwina / 24 lutego 2015 o 22:07
Nikt Wam nie bronił iść na medycyne. Żal du*e ściska.
Avatar
grzeisek / 24 lutego 2015 o 22:02

Lekarze- najbardziej przeceniona grupa społeczna. Jak można w taki sposób doceniać tylko jedną grupę zawodową służby zdrowia. Przecież ci ludzie zarabiają takie pieniądze że głowa puchnie a nadal narzekają. Jak czytam o ich problemach to nie szlak trafia bo 2000 za dyżur to kasa jakiej wiele osób nie zarabia na miesiąc a pamietać trzeba ze w czasie takiego dyżuru najczesciej jeszcze przyjmują w poradni. Migą sobie podać rękę z księżulkami- biedulki 

Avatar
:-) / 24 lutego 2015 o 19:01

Dyrektor jest bardzo przebiegły:) Dogadali się z lekarzami na pośrednią stawkę a siedzą cicho, żeby nie zachęcać innego personelu do protestu. Zresztą taki protest i tak by nic nie dał bo np ratowników jest mnóstwo hahahahaah

Avatar
Łukasz / 24 lutego 2015 o 18:42

Przecież nie pracuje taki lekarz tylko w Pogotowiu. Policz jeszcze etat szpitalny i tamtejsze dyżury. Mając etat płaci mini ZUS, a z podatku uciec bardzo prosto.

W związku z powyższym przy łącznym dochodzie jaki osiągają uważasz, że wolno im rządać takich stawek za Twoje wyliczone 24h?

Megalomani, precz z nimi z karetek!

Przecież nie pracuje taki lekarz tylko w Pogotowiu. Policz jeszcze etat szpitalny i tamtejsze dyżury. Mając etat płaci mini ZUS, a z podatku uciec bardzo prosto.

W związku z powyższym przy łącznym dochodzie jaki osiągają uważasz, że wolno im rządać takich stawek za Twoje wyliczone 24h?

rozwiń

Avatar
Zuza / 24 lutego 2015 o 17:21

Etat to 168 godzin w miesiącu. Dla tutaj przywoływanych lekarzy odpowiada to 7 dyżurom 24 godzinnym. Anastezjolog podczas 7 dyżurów zarobi 13 440 zł. Ale zarobi to jako samozatrudniający się(na kontrakcie), musi zatem odprowadzić składki zusowskie(a także różne obowiązkowe ubezpieczenia dla zawodów medycznych, które tutaj pomijam). Netto powinno mu zostać 9 384 zł. Trzeba wziąść jednak poprawkę na to, że prowadząc firmę nie dostanie wynagrodzenia urlopowego, zatem kwotę zarobiioną w ciągu 11 miesięcy trzeba podzielić na 12 miesięcy- wychodzi 8 620 zł za etat netto na miesiąc. Jeżeli podzielimy to przez 7 dyzurów to wychodzi, że jeden 24-godzinny dyżur jest przynosi netto 1 228 zł. Nadal jest to dużo, ale 1/3 mniej niż w tytule.

Etat to 168 godzin w miesiącu. Dla tutaj przywoływanych lekarzy odpowiada to 7 dyżurom 24 godzinnym. Anastezjolog podczas 7 dyżurów zarobi 13 440 zł. Ale zarobi to jako samozatrudniający się(na kontrakcie), musi zatem odprowadzić składki zusowskie(a także różne obowiązkowe ubezpieczenia dla zawodów medycznych, które tutaj pomijam). Netto powinno mu zostać 9 384 zł. Trzeba wziąść jednak poprawkę na to, że prowadząc firmę nie dostanie wynagrodzenia urlopowego, zatem kwotę zarobiioną w ciągu 11 miesięcy trzeba podzielić na 12 miesięcy- wycho... rozwiń

Avatar
czytelnik / 24 lutego 2015 o 16:31

nie zwolnili się, to trzeba ich zwolnić,cwaniaczki niech szukają sobie pracy, zachłanne konowały,w d...ch im się przewraca,ludzie pracują za 1 tys.miesięcznie i to ciężko ,nawet mając wyższe wykrztałcenie.

czytaj ze zrozumieniem ratownicy w sensie lekarze ratujący życie, mowa w artykule jest o lekarzach a nie o ratownikach, osobiście jestem ratownikiem i w województwie lubelskim nie znam żadnego ratownika medycznego, który tyle by zarabiał za godzinę.

czytaj ze zrozumieniem ratownicy w sensie lekarze ratujący życie, mowa w artykule jest o lekarzach a nie o ratownikach, osobiście jestem ratownikiem i w województwie lubelskim nie znam żadnego ratownika medycznego, który tyle by zarabiał za godzinę.

rozwiń
Avatar
gość / 24 lutego 2015 o 16:09

Halo halo! Ale jesteście naiwni. Info dla was: lekarzom szantaż się nie udał. Rzeczywistość: dyrektor poszedł na kompromis i dał podwyżkę. Nie taką jaką chcieli ale zawsze coś. 

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 1 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 4 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!