Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

9 lipca 2012 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Chełm będzie mieć jedno z najnowocześniejszych kin w Polsce

0 16 A A
W nowym kinie obejrzeć będzie można filmy o najwyższej jakości obrazu (januszek / sxc)
W nowym kinie obejrzeć będzie można filmy o najwyższej jakości obrazu (januszek / sxc)

W nowym kinie obejrzeć będzie można filmy o najwyższej jakości obrazu. Chodzi o projekcję 4K, uważaną za technologię przyszłości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Połączenie rozdzielczości 4K, w której widać każdy szczegół, a obraz jest krystalicznie czysty z trójwymiarem, przynosi niezwykłe efekty, jakich nie sposób uzyskać w zwykłym kinie. To zupełnie inna jakość. Najnowsze filmy kręcone są specjalnie w tej technice – przekonuje Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

– Rozdzielczość obrazu wynosi około 4 tysiące pikseli na 2 tysiące. Gdy w standardowym kinie, na przykład w większości multipleksów, około 2 tysięcy pikseli na tysiąc. Porównując, nie da się porównać. To rozdzielczość dużo wyższa niż Full HD – wyjaśnia Paździor-Król. Ogłoszony właśnie przetarg na wyposażenie kina obejmuje instalację urządzeń wyświetlających filmy w takiej jakości.

Przymiarki do stworzenia Centrum Kultury Filmowej trwają już od pewnego czasu. Najpierw miasto musiało odzyskać budynek przy ul. Strażackiej. Właśnie tam ma powstać jedno z najnowocześniejszych kin w całym kraju.

Kiedy to nastąpi? Według planów, kino 3D w jakości 4K najpierw, już jesienią tego roku, wystartuje w Kinie "Kultura”. Następnie, po gruntownej modernizacji budynku zostanie przeniesione na ul. Strażacką. To z kolei nastąpi dopiero w przyszłym roku.
Biuro architektoniczne, które wygrało przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy "Zorzy”, powinno skończyć pracę w najbliższych dniach. Później miasto będzie musiało ogłosić kolejny przetarg – na wykonawcę.

– Część pieniędzy na ten cel mamy już zabezpieczonych w tegorocznym budżecie. Jednak, aby jak najszybciej przystąpić do prac budowlanych w "Zorzy” zamierzamy wykorzystać środki zaoszczędzone na przetargu dotyczącym modernizacji Chełmskiego Domu Kultury. Uchwała w tej sprawie stanie na najbliższej sesji – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma.

Dokładny koszt budowy Centrum Kultury Filmowej "Zorza” znany będzie dopiero po zakończeniu prac projektowych i rozstrzygnięciu przetargu na prace budowlane. Niezależnie od kosztów, władze Chełma chcą doprowadzić inwestycję do końca.

– Są miasta, w których kina działają sporadycznie, są też takie, które wydały na jego budowę miliony. My zrobimy to znacznie taniej, oszczędnie, ale z dobrym efektem. Będziemy miastem z kinem 3D i jednym z kilku ośrodków w kraju oferujących widzom technologię 4K. Oprócz tego "Zorza” będzie prezentować się zupełnie inaczej i mam nadzieję, że będzie jednym z najładniejszych kin w tej części Polski – zapewnia Agata Fisz.

Współpraca: UM Chełm

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 16 lipca 2012 o 12:29
A ja powoli myślę o powrocie na ziemię Chełmską (nie do samego Chełma, pochodzę z okolic) z Warszawy, która mi po kilku latach obrzydła okrutnie. Może nie zarobię w Chełmie tyle co tutaj, jednak bardziej podoba mi się Chełm od stolicy naszego pieknego kraju. Chciałbym by biuro projektowe pozostawiło część elewacji z napisem ZORZA, może jestem sentymentalny jednak nie wyobrażam sobie kina bez akcentu z jego przeszłości, który -przyznaję- od zawsze mi się podobał. Cieszy mnie, że kino ma byc nowoczesne, może dzieki temu zabiegowi pojawi się więcej kinomaniaków w Chełmie (nie mówię o wycieczkach szkolnych na "dzieła" mistrza Wajdy), licze na kilka, kilkanaście miejsc pracy i przede wszystkim sporo nowości. Chciałbym aby była możliwośc rezerwacji bilteów on-line tak jak w Multikinie czy CinemaCity, możliwość płacenia kartą itd. Życzę wszystkim by tokino było kinem z prawdziwego zdarzenia i miało zawsze pełną salę.
A ja powoli myślę o powrocie na ziemię Chełmską (nie do samego Chełma, pochodzę z okolic) z Warszawy, która mi po kilku latach obrzydła okrutnie. Może nie zarobię w Chełmie tyle co tutaj, jednak bardziej podoba mi się Chełm od stolicy naszego pieknego kraju. Chciałbym by biuro projektowe pozostawiło część elewacji z napisem ZORZA, może jestem sentymentalny jednak nie wyobrażam sobie kina bez akcentu z jego przeszłości, który -przyznaję- od zawsze mi się podobał. Cieszy mnie, że kino ma byc nowoczesne, może dzieki temu zabiegowi pojawi się wi... rozwiń
Avatar
bw / 13 lipca 2012 o 17:46
[quote name='Mateusz' timestamp='1342191184' post='649211']
Jestem zadowolony że takie kino w Chełmie powstanie, W powyższych postach widzę jednak w większości negatywne spojrzenie na temat, nie wspomnę już o błędach ortograficznych. Jak nie potraficie pisać, to może są jakieś inne zajęcia.
Pozdrawiam
[/quote]

Panie Mateuszu, ja będę zadowlony jak powstanie. Pan już jest zadowolony i ja to doskonale rozumiem.
Avatar
Gość / 13 lipca 2012 o 16:53
[quote name='Gość' timestamp='1341944346' post='647519']
W tym hełmie to wszysko jest najwoczesniejsze tyle że tak jak w Wąchocku.
[/quote]
Jak nie umiesz pisać, to znajdź sobie inne zajęcie.
Avatar
Mateusz / 13 lipca 2012 o 16:53
Jestem zadowolony że takie kino w Chełmie powstanie, W powyższych postach widzę jednak w większości negatywne spojrzenie na temat, nie wspomnę już o błędach ortograficznych. Jak nie potraficie pisać, to może są jakieś inne zajęcia.
Pozdrawiam
Avatar
bw / 13 lipca 2012 o 09:26
[quote name='Gość' timestamp='1342017177' post='647858']
Imm schowaj się w cień,wypij piwko i pomyśl czy miałeś dobry dzień.
[/quote]
Panie Gościu, nie dodał Pan, żeby wypił za zdrowie Pani Prezydent.
Avatar
Zbyniu / 12 lipca 2012 o 14:16
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 16:32
[quote name='jmm' timestamp='1342007390' post='647771']
Pani Prezydent już wybudowała zapowiadany od poczatku swoich rządów aquapark to teraz zabiera sie za kino. Może zamiast pzredstawiać różne niezbyt przemyślane pomysły czas zabrać się za spełnianie obietnic wyborczych jeszcze z 2006 roku. Czas na to już najwyższy, bo jak dotychczas to jedyne "osiągnięcie" to lkiwdacja Szkoły nr 10 - chyba dlatego tylko, ze nosi imię zamordowanego pzrez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. JMM
[/quote]

Imm schowaj się w cień,wypij piwko i pomyśl czy miałeś dobry dzień.
[quote name='jmm' timestamp='1342007390' post='647771']
Pani Prezydent już wybudowała zapowiadany od poczatku swoich rządów aquapark to teraz zabiera sie za kino. Może zamiast pzredstawiać różne niezbyt przemyślane pomysły czas zabrać się za spełnianie obietnic wyborczych jeszcze z 2006 roku. Czas na to już najwyższy, bo jak dotychczas to jedyne "osiągnięcie" to lkiwdacja Szkoły nr 10 - chyba dlatego tylko, ze nosi imię zamordowanego pzrez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. JMM
[/quote]
... rozwiń
Avatar
jmm / 11 lipca 2012 o 13:49
Pani Prezydent już wybudowała zapowiadany od poczatku swoich rządów aquapark to teraz zabiera sie za kino. Może zamiast pzredstawiać różne niezbyt przemyślane pomysły czas zabrać się za spełnianie obietnic wyborczych jeszcze z 2006 roku. Czas na to już najwyższy, bo jak dotychczas to jedyne "osiągnięcie" to lkiwdacja Szkoły nr 10 - chyba dlatego tylko, ze nosi imię zamordowanego pzrez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. JMM
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 13:10
Dwóch miejscowych,reszta to terenowe rogate stworzenia mają tyle do powiedzenia,co ich ograniczone pole widzenia i mają pisać o Chełmie,aż do obrzydzenia.Jak nie za pieniądze,to z nienawiści i zazdrości,albo z miłości do bliźniego, wspierajmy się razem,żeby sąsiad nam nie wyrósł na przeciwnika groźnego.
Avatar
bw / 11 lipca 2012 o 11:53
[quote name='marcin' timestamp='1341992942' post='647651']
Jesli Wam wszystkim tak zle w Naszym Miescie to jedzcie sobie gdziekolwiek Wam lepiej. I zapomnijcie ze tutaj cokolwiek macie. I przestancie sie wtracac do tego co sie dzieje... Jesli Wam sie tutaj nie podoba i nie chce Wam sie ruszyc 4 liter zeby cokolwiek zrobic to siedzcie cicho i sie nie odzywajcie.

Osobiscie podziwiam wszystkich ludzi ktorym chce sie dzialac. Chce sie tworzyc. Praktycznie tydzien w tydzien w Chelmie jest po kilka imprez. Jest gdzie pojsc z dzieckiem. Jest gdzie spedzic aktywnie czas. Trzeba tylko ruszyc swoje 4 litery sprzed kompa na ktorym anonimowo narzeka się na wszystko...

W Chelmie nie ma pracy? Dla LENIUCHOW i NIEROBOW o wysokim mniemaniu o sobie nie ma zadnej pracy - to fakt. Dla ludzi ambitnych i pracowitych pracy jest bardzo duzo... Jesli jednak oczekuje sie, ze wszystko zostanie podane "na tacy" i ze pracodawca przyjdzie i bedzie prosil Ciebie zebys laskawie przyszedl do niego i zaczal pracowac to niestety - nie tedy droga...

I jesli ktos twierdzi ze do wyborow nic sie nie bedzie dzialo - no coz. Ja nie siedze w domu, czesto chodze po miescie i widze ze co chwila cos sie zmienia, cos sie tworzy...

Do wszystkich zatem "marudzacych" - ruszcie 4 litery i zrobcie sami lepiej jesli nie podoba Wam sie to co jest teraz.

A Władza jest taka, jaką wybraliśmy w demokratycznych wyborach - i czy się komuś podoba czy nie jest wybrana przez WIĘKSZOŚĆ.
[/quote]

Panie marcinie, pisze Pan o demokracji i jednocześnie za nieprzychylny władzy komentarz, próbuje Pan mnie wyrzucić z miasta. Proszę w takim razie wyjaśnić swoją definicję demokracji. Chętnie przeczytam.

W pewnym miejscu opisuje Pan swoje wędrówki po mieście i zmiany, które Pan obserwuje. Proszę opisać te pozytywne. Również chętnie poczytam. Myślę, że po Pana przykładach, wielu mieszkańców przestanie marudzić i zacznie się cieszyć (lub śmiać). Najlepiej, gdyby to było zestawienie co obiecano i co zrobiono. Inwestycji PWSZ proszę nie wymieniać. To zasługa prof. Zająca.

Jeżeli chodzi o 4-letni cykl inwestycji "wyborczych" to jest to już powszechna praktyka wśród rządzących (niezależnie od tzw. opcji politycznej). SLD i PSL nie odbiegają od tej praktyki. Jeżeli jest Pan wyborcą tej koalicji, to proszę ich zmobilizować, aby byli lepsi od poprzedników. Według mnie stosują takie same praktyki, jak wcześniej rządzący.

Myślę, że wszystkim zależy, aby w Chemie lepiej się mieszkało i pracowało. Mnie też. Kto z nas miał rację, zobaczymy w 2014r. Według mnie będziemy mieli boom inwestycyjny. Do tego czasu będę czytał o przygotowaniach, makietach i rozmowach. Pozdrawiam
[quote name='marcin' timestamp='1341992942' post='647651']
Jesli Wam wszystkim tak zle w Naszym Miescie to jedzcie sobie gdziekolwiek Wam lepiej. I zapomnijcie ze tutaj cokolwiek macie. I przestancie sie wtracac do tego co sie dzieje... Jesli Wam sie tutaj nie podoba i nie chce Wam sie ruszyc 4 liter zeby cokolwiek zrobic to siedzcie cicho i sie nie odzywajcie.

Osobiscie podziwiam wszystkich ludzi ktorym chce sie dzialac. Chce sie tworzyc. Praktycznie tydzien w tydzien w Chelmie jest po kilka imprez... rozwiń
Avatar
Michał / 16 lipca 2012 o 12:29
A ja powoli myślę o powrocie na ziemię Chełmską (nie do samego Chełma, pochodzę z okolic) z Warszawy, która mi po kilku latach obrzydła okrutnie. Może nie zarobię w Chełmie tyle co tutaj, jednak bardziej podoba mi się Chełm od stolicy naszego pieknego kraju. Chciałbym by biuro projektowe pozostawiło część elewacji z napisem ZORZA, może jestem sentymentalny jednak nie wyobrażam sobie kina bez akcentu z jego przeszłości, który -przyznaję- od zawsze mi się podobał. Cieszy mnie, że kino ma byc nowoczesne, może dzieki temu zabiegowi pojawi się więcej kinomaniaków w Chełmie (nie mówię o wycieczkach szkolnych na "dzieła" mistrza Wajdy), licze na kilka, kilkanaście miejsc pracy i przede wszystkim sporo nowości. Chciałbym aby była możliwośc rezerwacji bilteów on-line tak jak w Multikinie czy CinemaCity, możliwość płacenia kartą itd. Życzę wszystkim by tokino było kinem z prawdziwego zdarzenia i miało zawsze pełną salę.
A ja powoli myślę o powrocie na ziemię Chełmską (nie do samego Chełma, pochodzę z okolic) z Warszawy, która mi po kilku latach obrzydła okrutnie. Może nie zarobię w Chełmie tyle co tutaj, jednak bardziej podoba mi się Chełm od stolicy naszego pieknego kraju. Chciałbym by biuro projektowe pozostawiło część elewacji z napisem ZORZA, może jestem sentymentalny jednak nie wyobrażam sobie kina bez akcentu z jego przeszłości, który -przyznaję- od zawsze mi się podobał. Cieszy mnie, że kino ma byc nowoczesne, może dzieki temu zabiegowi pojawi się wi... rozwiń
Avatar
bw / 13 lipca 2012 o 17:46
[quote name='Mateusz' timestamp='1342191184' post='649211']
Jestem zadowolony że takie kino w Chełmie powstanie, W powyższych postach widzę jednak w większości negatywne spojrzenie na temat, nie wspomnę już o błędach ortograficznych. Jak nie potraficie pisać, to może są jakieś inne zajęcia.
Pozdrawiam
[/quote]

Panie Mateuszu, ja będę zadowlony jak powstanie. Pan już jest zadowolony i ja to doskonale rozumiem.
Avatar
Gość / 13 lipca 2012 o 16:53
[quote name='Gość' timestamp='1341944346' post='647519']
W tym hełmie to wszysko jest najwoczesniejsze tyle że tak jak w Wąchocku.
[/quote]
Jak nie umiesz pisać, to znajdź sobie inne zajęcie.
Avatar
Mateusz / 13 lipca 2012 o 16:53
Jestem zadowolony że takie kino w Chełmie powstanie, W powyższych postach widzę jednak w większości negatywne spojrzenie na temat, nie wspomnę już o błędach ortograficznych. Jak nie potraficie pisać, to może są jakieś inne zajęcia.
Pozdrawiam
Avatar
bw / 13 lipca 2012 o 09:26
[quote name='Gość' timestamp='1342017177' post='647858']
Imm schowaj się w cień,wypij piwko i pomyśl czy miałeś dobry dzień.
[/quote]
Panie Gościu, nie dodał Pan, żeby wypił za zdrowie Pani Prezydent.
Avatar
Zbyniu / 12 lipca 2012 o 14:16
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 16:32
[quote name='jmm' timestamp='1342007390' post='647771']
Pani Prezydent już wybudowała zapowiadany od poczatku swoich rządów aquapark to teraz zabiera sie za kino. Może zamiast pzredstawiać różne niezbyt przemyślane pomysły czas zabrać się za spełnianie obietnic wyborczych jeszcze z 2006 roku. Czas na to już najwyższy, bo jak dotychczas to jedyne "osiągnięcie" to lkiwdacja Szkoły nr 10 - chyba dlatego tylko, ze nosi imię zamordowanego pzrez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. JMM
[/quote]

Imm schowaj się w cień,wypij piwko i pomyśl czy miałeś dobry dzień.
[quote name='jmm' timestamp='1342007390' post='647771']
Pani Prezydent już wybudowała zapowiadany od poczatku swoich rządów aquapark to teraz zabiera sie za kino. Może zamiast pzredstawiać różne niezbyt przemyślane pomysły czas zabrać się za spełnianie obietnic wyborczych jeszcze z 2006 roku. Czas na to już najwyższy, bo jak dotychczas to jedyne "osiągnięcie" to lkiwdacja Szkoły nr 10 - chyba dlatego tylko, ze nosi imię zamordowanego pzrez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. JMM
[/quote]
... rozwiń
Avatar
jmm / 11 lipca 2012 o 13:49
Pani Prezydent już wybudowała zapowiadany od poczatku swoich rządów aquapark to teraz zabiera sie za kino. Może zamiast pzredstawiać różne niezbyt przemyślane pomysły czas zabrać się za spełnianie obietnic wyborczych jeszcze z 2006 roku. Czas na to już najwyższy, bo jak dotychczas to jedyne "osiągnięcie" to lkiwdacja Szkoły nr 10 - chyba dlatego tylko, ze nosi imię zamordowanego pzrez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. JMM
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 13:10
Dwóch miejscowych,reszta to terenowe rogate stworzenia mają tyle do powiedzenia,co ich ograniczone pole widzenia i mają pisać o Chełmie,aż do obrzydzenia.Jak nie za pieniądze,to z nienawiści i zazdrości,albo z miłości do bliźniego, wspierajmy się razem,żeby sąsiad nam nie wyrósł na przeciwnika groźnego.
Avatar
bw / 11 lipca 2012 o 11:53
[quote name='marcin' timestamp='1341992942' post='647651']
Jesli Wam wszystkim tak zle w Naszym Miescie to jedzcie sobie gdziekolwiek Wam lepiej. I zapomnijcie ze tutaj cokolwiek macie. I przestancie sie wtracac do tego co sie dzieje... Jesli Wam sie tutaj nie podoba i nie chce Wam sie ruszyc 4 liter zeby cokolwiek zrobic to siedzcie cicho i sie nie odzywajcie.

Osobiscie podziwiam wszystkich ludzi ktorym chce sie dzialac. Chce sie tworzyc. Praktycznie tydzien w tydzien w Chelmie jest po kilka imprez. Jest gdzie pojsc z dzieckiem. Jest gdzie spedzic aktywnie czas. Trzeba tylko ruszyc swoje 4 litery sprzed kompa na ktorym anonimowo narzeka się na wszystko...

W Chelmie nie ma pracy? Dla LENIUCHOW i NIEROBOW o wysokim mniemaniu o sobie nie ma zadnej pracy - to fakt. Dla ludzi ambitnych i pracowitych pracy jest bardzo duzo... Jesli jednak oczekuje sie, ze wszystko zostanie podane "na tacy" i ze pracodawca przyjdzie i bedzie prosil Ciebie zebys laskawie przyszedl do niego i zaczal pracowac to niestety - nie tedy droga...

I jesli ktos twierdzi ze do wyborow nic sie nie bedzie dzialo - no coz. Ja nie siedze w domu, czesto chodze po miescie i widze ze co chwila cos sie zmienia, cos sie tworzy...

Do wszystkich zatem "marudzacych" - ruszcie 4 litery i zrobcie sami lepiej jesli nie podoba Wam sie to co jest teraz.

A Władza jest taka, jaką wybraliśmy w demokratycznych wyborach - i czy się komuś podoba czy nie jest wybrana przez WIĘKSZOŚĆ.
[/quote]

Panie marcinie, pisze Pan o demokracji i jednocześnie za nieprzychylny władzy komentarz, próbuje Pan mnie wyrzucić z miasta. Proszę w takim razie wyjaśnić swoją definicję demokracji. Chętnie przeczytam.

W pewnym miejscu opisuje Pan swoje wędrówki po mieście i zmiany, które Pan obserwuje. Proszę opisać te pozytywne. Również chętnie poczytam. Myślę, że po Pana przykładach, wielu mieszkańców przestanie marudzić i zacznie się cieszyć (lub śmiać). Najlepiej, gdyby to było zestawienie co obiecano i co zrobiono. Inwestycji PWSZ proszę nie wymieniać. To zasługa prof. Zająca.

Jeżeli chodzi o 4-letni cykl inwestycji "wyborczych" to jest to już powszechna praktyka wśród rządzących (niezależnie od tzw. opcji politycznej). SLD i PSL nie odbiegają od tej praktyki. Jeżeli jest Pan wyborcą tej koalicji, to proszę ich zmobilizować, aby byli lepsi od poprzedników. Według mnie stosują takie same praktyki, jak wcześniej rządzący.

Myślę, że wszystkim zależy, aby w Chemie lepiej się mieszkało i pracowało. Mnie też. Kto z nas miał rację, zobaczymy w 2014r. Według mnie będziemy mieli boom inwestycyjny. Do tego czasu będę czytał o przygotowaniach, makietach i rozmowach. Pozdrawiam
[quote name='marcin' timestamp='1341992942' post='647651']
Jesli Wam wszystkim tak zle w Naszym Miescie to jedzcie sobie gdziekolwiek Wam lepiej. I zapomnijcie ze tutaj cokolwiek macie. I przestancie sie wtracac do tego co sie dzieje... Jesli Wam sie tutaj nie podoba i nie chce Wam sie ruszyc 4 liter zeby cokolwiek zrobic to siedzcie cicho i sie nie odzywajcie.

Osobiscie podziwiam wszystkich ludzi ktorym chce sie dzialac. Chce sie tworzyc. Praktycznie tydzien w tydzien w Chelmie jest po kilka imprez... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 4 3

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 20 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 3

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 3 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 107 3

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 36 2

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!