piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Chełm > Będzie szlaban dla pijących małolatów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lipca 2010, 15:50
Autor: Monika Mojsym

Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na razie mają związane ręce. Brakuje im pieniędzy i możliwości, żeby kontrolować sklepy i lokale gastronomiczne sprzedające alkohol. Jest nadzieja, że wkrótce się to zmieni.

Podczas ostatniego posiedzenia rady miasta, radny Mariusz Kowalczuk zwrócił uwagę na problem młodzieży gustującej w wyskokowych trunkach. Wyjątkowo dużo przykładów na to, że chełmska młodzież nie stroni od alkoholu, jego zdaniem mogliśmy zaobserwować podczas tegorocznych Dni Chełma i po zakończeniu roku szkolnego.

I ta właśnie kwestia spowodowała zwołanie specjalnego posiedzenia Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Co ciekawe, okazało się, że z danych policji i straży miejskiej wynika, że we wskazywanych przez radego Kowalczuka dniach nie zatrzymano żadnych pijanych nastolatków ani nie nikogo, kto sprzedawałby im alkohol. Czy to znaczy, że radny się myli, a problemu faktycznie nie było?

– Z całą pewnością nie – mówi pani Barbara, nasza Czytelniczka. – Podczas Dni Chełma widziałam kilka pijanych, awanturujących się dziewczyn. Były agresywne i prowokowały burdę. A impreza rzekomo przebiegała spokojnie. To jakieś bzdury.

Pojawiły się zarzuty, że zawiedli członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którzy są upoważnieni do przeprowadzania kontroli w punktach sprzedających alkohol. Tymczasem okazuje się, że takie uprawnienia z kilkunastoosobowej komisji mają zaledwie... dwie osoby. Na dodatek mogą sprawdzać tylko konkretne punkty. Chodzi o nowe lokale i sklepy, a także te, na które pojawiły się skargi lub donosy.

– Nasze działania są systematycznie ograniczane. Nie możemy prawidłowo funkcjonować – mówi Zygmunt Gardziński, przewodniczący komisji. – Na szczęście, to spotkanie uświadomiło władzom miasta skalę problemu. Być może już na następnej sesji rady miasta zostanie przedstawiona uchwała, która zmodyfikuje zasady działania komisji. Dzięki temu więcej osób mogłoby przeprowadzać kontrole.
Jest szansa, że będziemy mogli sprawdzać dodatkowe punkty i robić to zdecydowanie częściej.

Problem nadużywania alkoholu przez młodzież to nie tylko sprawa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i służb, ale przede wszystkim mieszkańców Chełma. Każdy, kto spotkał się ze sprzedawaniem alkoholu nastolatkom, powinien powiadomić policję dzwoniąc pod nr tel. 997, lub Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lenin
igi
~chlopakZsasiedztwa~
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lenin
Lenin (9 lipca 2010 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idą wybory to znowu popiją...
Rozwiń
igi
igi (9 lipca 2010 o 00:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie są mamusie i tatusie tychże małolatów??
Rozwiń
~chlopakZsasiedztwa~
~chlopakZsasiedztwa~ (8 lipca 2010 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni zorganizować kilka prowokacji (związanych ze sprzedażą alkoholu niepełnoletnim) i zabrać kilka koncesji. Straszak byłby niezły, a sprzedawca kolejnym razem zastanowiłby się kilka razy, czy oby osoba kupująca flaszkę, czy browara ma na pewno skończone 18 lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!