sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Chełm chce mieć u siebie Obwodowy Urząd Miar

  Edytuj ten wpis
Autor: (bar)

Agata Fisz, prezydent Chełma oficjalnie wystąpiła do Waldemara Pawlaka, wicepremiera i ministra gospodarki o utworzenie w mieście Obwodowego Urzędu Miar.

Uważa, że jedno z największych miast wschodniej Polski, w którym ważnym elementem lokalnej gospodarki są usługi transportowe, powinno posiadać taki urząd.

Jeśli OUM w Chełmie powstanie, to będzie już 58 takim urzędem w kraju. Tak jak pozostałe ma się zajmować pracami badawczymi, legalizacją urządzeń, wydawaniem ekspertyz i dopuszczaniem do użytku takich przyrządów pomiarowych, jak na przykład manometry, tachografy, stosowane w taksówkach, czy taksometry elektroniczne. Najbliżej Chełma takie urzędy są w Lublinie i Zamościu. Do obu chełmianie mają po ponad 70 km.

W swoim wystąpieniu prezydent podkreśliła, że Chełm jest drugim pod względem liczby mieszkańców miastem województwa lubelskiego i jednocześnie największym ośrodkiem położonym najbliżej wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Przez to chełmski obwód mógłby swoim zasięgiem obejmować kilka miast i powiatów zamieszkałych łącznie przez blisko 350 tysięcy mieszkańców. Przygraniczne położenie w sąsiedztwie dorohuskiego, czyli największego przejścia granicznego z Ukrainą w naturalny sposób determinuje rodzaj, charakter i formy podejmowanej w regionie aktywności gospodarczej.

– W Chełmie i regionie wzrasta liczba przedsiębiorstw świadczących usługi transportowe i inne, podlegające kontroli i legalizacji dokonywanych w OUM. – mówi Agata Fisz – Dlatego warto podjąć próbę utworzenia takiego urzędu w Chełmie.

Przedsiębiorcy nie musieliby ponosić zbędnych kosztów wyjazdów do innych miast. Liczy się i to, że wiele firm decydując się na lokalizację swoich siedzib lub oddziałów uwarunkowuje to bliską dostępnością do właśnie takich instytucji.

Ze swojej strony prezydent zadeklarowała pomoc w zorganizowaniu nowej jednostki, zapewnienie jej odpowiedniej lokalizacji i standardu pomieszczeń, zgodnie z oczekiwaniami Ministerstwa Gospodarki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!