niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm czeka na mróz i śnieg

Dodano: 6 grudnia 2017, 20:25
Autor: bar

Pracownicy jastrzębskiej spółki instalują bandy wokół lodowiska
Pracownicy jastrzębskiej spółki instalują bandy wokół lodowiska (fot. Jacek Barczyński)

Na lodowisku wyspecjalizowana firma montuje system chłodzenia oraz bandy. Wczoraj wylano tam już wodę. Z kolei stok narciarski w Kumowej Dolinie czeka już tylko na odbiór dwóch wyciągów przez Transportowy Dozór Techniczny. No i na śnieg.

– Planowaliśmy otworzyć lodowisko na Mikołaja, ale ze względów na pogodę okazało się to niemożliwe – mówi Krzysztof Białowicz, p.o. dyrektora chełmskiego MOSiR, który jest zarządcą lodowiska i stoku. – Zrobimy to, kiedy lodowa tafla w wyniku mrożenia osiągnie odpowiednie parametry. Zainteresowanych poinformujemy o tym z jednodniowym wyprzedzeniem.

Przenośne lodowisko MOSiR od kilku lat dzierżawi od różnych firm w kraju. Tym razem sprzęt dostarczyła na miejsce spółka Gamak z Jastrzębia. Bandy i tzw. rurarz zmieściły się w jednym TIR-rze. Oddzielnie dowieziono kompresor.

– W tym sezonie zdążyliśmy zainstalować już nasze przenośne lodowiska w Czechach, na Węgrzech i Słowacji – mówi jeden z instalatorów z Jastrzębia. – Z Chełma przenosimy się do Lubawy. Czekają na nas także w innych ośrodkach w kraju. Do świąt mamy pełne ręce roboty.

Przed sezonem MOSiR zdążył dokupić 20 par łyżew w różnych rozmiarach. W sumie w magazynie ma już 80 par, wszystkie w dobrym stanie. Wypożyczalnia sprzętu, czyli nart, kijków, desek, gogli i kasków jest już gotowa także przy stoku. Dwa tamtejsze wyciągi mają 75 i 200 m. Ruszą, kiedy spadnie odpowiednia ilość śniegu. Przy obecnych temperaturach sztuczne naśnieżanie jest wykluczone.

Od wiosny na terenie stoku MOSiR prowadził roboty ziemne. Wszystko po to, aby bezpieczniej i na dłuższym odcinku tam się szusowało. 

Czytaj więcej o: Chełm lodowisko Chełm
eh ....
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

eh ....
eh .... (8 grudnia 2017 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Fiszowa będzie szlifowała formę na tym lodzie? A nie ma już innych potrzeb w miescie miljonerow od koryta. Ile to kosztuje i po co to komu? Bieda az piszczy bo każdy się wypina na potrzebujących, ale na jakies ślizgawki znajdzie się bo rodzinom bez zamożnych kuzyniw już nie dadza!
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie lód na drogach, to drogówka wyrobi normę w wystawianiu mandatów. Urzędy miast i powiatów w zeszłym roku doskonale współpracowali z policją. Pierwsi nie sypali, a drudzy polowali na stłuczki. Apel do kierowców. Nie przyjmujcie mandatu za stłuczkę, gdy na jezdni jest lód. Droga w takim wypadku powinna nie zostać oddana do użytku. Sprawa do wygrania. Ponadto można domagać się odszkodowania za narażenie zdrowia i życia od zarządcy dróg. Musimy nauczyć odpowiedzialności naszych włodarzy. Ostatnio apelowałem o posypanie drogi z Chełma na Hrubieszów ok. godz. 14 (szczyt). Istny lód. Po dwóch stłuczkach, czyli po 2 godz. przejechala piaskarka. Należy pamiętać, by w notatce policyjnej był opisany stan drogi (lód). Pamiętajcie o tym, bo urzędnicy znów sobie premie wyplacą za zaoszczędzony piach i sól. Oczywiście waszym kosztem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!