niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Chełm. Drogowcy wrócą na Rejowiecką za rok

Autor: bar

Fot. Jacek Barczyński
Fot. Jacek Barczyński

Dobiega końca remont odcinka ul. Rejowieckiej będącej fragmentem krajowej drogi z Piask do Dorohuska. Efekt jest taki, że od strony Ronda WiN jeździ się jak po stole, a w przeciwnym kierunku niczym po torze mogącym służyć do testowania wytrzymałości zawieszenia pojazdów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na czas rozpoczętego na początku września remontu ul. Rejowiecka była drogą jednopasmową. Drogowcy zajęli prawy pas. Stało się to możliwe po tym, jak miasto otrzymało rządową dotację w wysokości pół miliona złotych. Ze swojej strony dołożyło drugie tyle.

– Milion złotych wystarczył na wymianę nawierzchni dwóch prawych pasów ul. Rejowieckiej – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku dostaniemy podobną dotację, co pozwoli nam na wyremontowanie pozostałych dwóch pasów.

Tylko na krótkim odcinku od ronda WiN do mostu na Uherce Rejowiecka została wyremontowana na całej szerokości. Plan robót poza wymianą nawierzchni obejmował także wymianę krawężników, regulację studzienek oraz uporządkowanie przydrożnej zieleni.

– Drogowcom pozostało jeszcze dokończyć budowę dojść do przejść dla pieszych – dodaje Tomasik. – Wcześniej uporali się z poziomym i pionowym oznakowaniem ulicy.

Ul. Rejowiecka ma szczególne znaczenie. To tędy odbywa się ruch w kierunku przejścia granicznego w Dorohusku. Przez lata TIR-y rozjeździły tę arterię. Miasto tłumaczy, że nie stać je na kompleksowe wyremontowanie drogi. Dlatego co roku zabiega o dotacje z Ministerstwa Infrastruktury. Dzięki nim udało się już zmodernizować rondo Dmowskiego oraz wyremontować wiadukt, ulice Armii Krajowej i Podgórze oraz skrzyżowanie ul. Rejowieckiej ze Szpitalną.

Czytaj więcej o: Chełm drogi Krzysztof Tomasik
OJ tam Panie
szofer
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

OJ tam Panie
OJ tam Panie (21 października 2015 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 W Hrubieszowie oddano do użytku obwodnicę do przejścia w Zosinie tam odprawia się tylko pojazdy lekkie.W Dorohusku przeważnie TIRY których tabuny jadą przez Chelm ,a o obwodnicy jego niskość prezes jedynie dobrej i najlepszej organizacji mówił,że bez obwodnicy w Chełmie jest źle.Szanowni chełmscy parlamentarzyści  WĘGIEL HANDLOWY  będzie w najlepszym przypadku za jakieś 12 lat,weżcie się za Chełm bo wstyd już ZAMOŚĆ przewyższył CHEŁM w liczbie ludności.Hrubieszowiaki do Lublina bedą dalej jeździć przez centrum CHEŁMA.

Rozwiń
szofer
szofer (20 października 2015 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rejowiecka to pikuś.Tragiczna jest Rampa Brzeska,Aleja Przyjaźni i Wschodnia.

Wszystkie pieniądze poszły na stronę Zamojską Lubycza ,Dołhobyczów ,Zosin z CHEŁMA nie ma parlamentarzystów,którzy by się tym zajmowali.Zajęli się węglem,kopalniami i Australijczykami.A Gienia walczy o ZAMOŚĆ i zdobywa pieniądze na budowę nowych przejść i PORZĄDNE drogi dojazdowe.

Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2015 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rejowiecka to pikuś.Tragiczna jest Rampa Brzeska,Aleja Przyjaźni i Wschodnia.
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2015 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z rampa brzeska?
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2015 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no po roku będzie można śmiało robi od nowa wyremontowane pasy bo to kierunek na wjazd do RP gdzie ukraińskie tiry jada załadowane do granic możliwości w Europę, gratulacje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!