wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Fundacja "Budujemy Przyszłość” zaprasza po pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2011, 17:27

Mariusz Raćkowicz, prezes klubu pływackiego "Lider”, ma nadzieję, że dostanie pieniądze na naukę pł
Mariusz Raćkowicz, prezes klubu pływackiego \"Lider”, ma nadzieję, że dostanie pieniądze na naukę pł

Chełmskie organizacje, kluby sportowe i instytucje mają szansę na dotacje. Fundacja Cemex "Budujemy Przyszłość” ogłosiła kolejny konkurs na małe i duże granty: po 5 lub 25 tysięcy zł.

– Warto się o te pieniądze postarać – zachęca Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego i Stowarzyszenia "Werwa”. Jego organizacje już sześć razy skorzystały z takich dotacji.

– Na internetowej stronie fundacji zauważyłem, że o wiele mniejsze ośrodki od Chełma, w których Cemex ma swoje zakłady, w znacznie większym stopniu korzystają z dotacji – tłumaczy Gorczyca. – Dlatego zachęciłem innych, aby chociaż spróbowali skorzystać z hojności Cemeksu.

Na zwołane przez Gorczycę spotkanie przyszło 80 osób. Każda z nich reprezentowała inną organizację czy instytucję. Zaproszeni zostali też przedstawicieli Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość”.

– Już raz składałem wniosek o dotację. Spóźniłem się – mówi Zbigniew Lubaszewski, prezes chełmskiego PTTK. – Po spotkaniu wiem, jakie wnioski mają być preferowane.

Chełmskiemu PTTK pieniądze są potrzebne na dotowanie przedsięwzięć turystycznych z udziałem dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych oraz ubogich rodzin. Takich, których nie stać na wysłanie dziecka na odpłatny rajd czy wycieczkę. Jest przekonany, że jego wniosek się obroni. Podobną nadzieję ma też Mariusz Raćkowicz, prezes pływackiego klubu "Lider”.

– Już dwa razy moje wnioski do fundacji Cemeksu przepadały – mówi pan Mariusz Raćkowicz. – Przyznaję, że trochę się zniechęciłem. Ale do trzech razy sztuka.

W swoim kolejnym wniosku prezes "Lidera” będzie występował o pieniądze na zorganizowanie nauki pływania dla dzieci z miasta, które teraz muszą za nią zapłacić.

Zdaniem przedstawicieli fundacji chełmskie organizacje nie wykorzystują wszystkich możliwości, jakie daje udział w konkursie grantowym. – Dlatego chętnie przystaliśmy na pomysł Automobilklubu Chełmskiego na zorganizowanie spotkania z potencjalnymi beneficjentami naszej fundacji – mówi jej prezes Izabela Rokicka. – Chcieliśmy ich zapewnić, że dobre pomysły mają stuprocentową szansę na dofinansowanie.
Fundacja Cemeksu swój konkurs na małe i duże granty, czyli dotacje w wysokości 5 i 25 tys. zł, adresuje do tych ośrodków, w których ma swoje zakłady. Tegoroczną edycję zaplanowała na 15 maja–15 czerwca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!