wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Chełm gotowy do rozbudowy garnizonu. Prezydent zachęca MON

Dodano: 16 lutego 2016, 21:14

Chełm jest jednym z miast najlepiej przygotowanych do rozbudowy garnizonu – przekonują miejscowi samorządowcy. Prezydent Agata Fisz wystąpiła już w tej sprawie do szefa MON

– Obecność pododdziałów Wojska Polskiego we wschodniej Polsce, w tym w pełni rozwiniętych formacji wojskowych w Chełmie, jest niezbędna – przekonuje prezydent Agata Fisz. – Tradycje silnego wojskowego garnizonu, w tym tradycje artyleryjskie są w Chełmie i na Ziemi Chełmskiej szczególnie bogate – podkreśla.

Dyskusja o potrzebie i możliwościach rozbudowy garnizonów położonych na wschodniej rubieży kraju trwa już od kilku lat. W przypadku Chełma, poza względami politycznymi i strategicznymi, przemawia za tym nie tylko istniejący garnizon i jego infrastruktura, ale również bliskość profesjonalnie urządzonej strzelnicy wojskowej oraz rezerwa terenów na potrzeby rozbudowywanych jednostek.

W piśmie skierowanym do ministra obrony narodowej prezydent Fisz przypomina dotychczasowe działania i obietnice złożone resortowi przez samorządy Chełma i sąsiednich gmin. Miasto zainstalowało przy jednostce wojskowej sygnalizację świetlną, zmodernizowało plac musztry, wyremontowało wojskowe łaźnie. Wyremontowano też drogi dojazdowe na strzelnicę w Srebrzyszczu

Chełm kusi resort także zwolnieniem z podatków i lokalnych opłat kompleksu Strzelnicy Garnizonowej w Srebrzyszczu, pomocą w pozyskaniu przez wojsko budynku na hotel lub internat, przekazaniem kilkudziesięciu działek pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne.

Miasto obiecuje także, że zapewni miejsca w publicznych szkołach i przedszkolach dzieciom z wojskowych rodzin, które się tu przeprowadzą. Jest także otwarte na zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego pod kątem wojskowych potrzeb.

– Więcej żołnierzy przełoży się nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale i rozwój miasta – podkreśla Fisz. – Zakwaterowanie nowych żołnierzy i ich rodzin będzie miało wpływ na gospodarczą koniunkturę.
Wystąpienie prezydent Chełma trafiło także do parlamentarzystów z regionu oraz przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Agata Fisz zaprosiła też przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej do miasta. Spotkanie byłoby okazją do wysłuchania oczekiwań ze strony ministerstwa.

Czytaj więcej o: wojsko
Chełmianin N
Gość
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (21 lutego 2016 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 NIE WYSZŁO!
Lublinianka u władz zabiegała 
i wojska w Chełmie nie zaorała.
Mrzonki były, ale się nie ziściły,
bo mądre ludki się nie zgodziły.
Pani wyobraźnia głębiej sięgała,
ale wyobrażeń nie zrealizowała,
choć tak Chełm zaorać chciała!
Morał: kto mądrze obserwował
to wie, kto placówki  likwidował
i za zgodą góry coś zrealizował.
 
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2016 o 17:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miasto szansy, praca dla żon ZERO, mieszkań ZERO, co robić po pracy, BASEN, Biedrona i flacha,
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2016 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe .Po co czerwona agata pisze do min maciarewicza. Może go tylko takim pismem wkurzyć .Trzeba w miescie najpierw zmienić władze na pis a potem pisać pisma
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2016 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak byś był kolego w wojsku to byś wiedział że chłopaki są na służbie i wracają z obiadu a w reklamówkach mają kolację!!! Także hamuj z takimi opiniami na temat wojska jak nic wspólnego z nim nie masz!!! Pozdrawiam
Rozwiń
Henio
Henio (17 lutego 2016 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiesz co to jest szwej brudny łachu, że używasz tego określenia? W czyim imieniu się teraz wypowiadasz ubeku? Morda cię nie swędzi? Żołnierze w pełnym umundurowaniu zatwierdzonym przez ministerstwo, którzy wracają na jednostkę z pobliskiego sklepu żeby z głodu nie przymierali. W wojsku zapewne nigdy nie byłeś i nigdy już się nie dowiesz co oznaczało słowo "szwej". Szkoda ale życie samo cie wykończy śmieciu polityczny.

Wygląda na to, że w wojsku mógł być, i to nawet sierżantem, bo kiedyś trepostwo tak mówiło na żołnierzy.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!