wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm, Krasnystaw: Domy kultury ruszają z letnią ofertą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2011, 15:51

Chełmski Dom Kultury wciąż prowadzi nabór do grupy organizowanej w ramach akcji „Wakacje w mieście”
Chełmski Dom Kultury wciąż prowadzi nabór do grupy organizowanej w ramach akcji „Wakacje w mieście”

Wakacje to doskonały czas, by rozwijać pozaszkolne zainteresowania. Umożliwią to domy kultury w Chełmie i Krasnymstawie.

Oferują najmłodszym całą gamę bezpłatnych zajęć artystycznych i sportowych, a także lekcje historii.

Chełmski Dom Kultury wciąż prowadzi nabór do grupy organizowanej w ramach akcji „Wakacje w mieście”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem w zeszłym roku. Instruktorzy na swoje zajęcia mogą przyjąć około 30 dzieci w wieku 7–12 lat. Jak do tej pory zgłosiło się dziewięcioro.

ChDK będzie dostępny dla dzieci od 18 do 29 lipca. Warsztaty mają odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 10–13. – Już zapisałam córkę – mówi pani Bożena Nowak. – Pracuję i nie chcę, by dziecko przez cały dzień snuło się po osiedlu. Niech spędzi ten czas aktywnie i czegoś nauczy.

Córka pani Bożeny, podobnie jak inne dzieci, będzie uczestniczyła w zajęciach artystycznych, sportowych i lekcjach historii. Z rówieśnikami rozwinie swoje zdolności wokalne podczas karaoke, zwiedzi Chełmskie Podziemia Kredowe, a także zmierzy się w różnych konkursach i zawodach sportowych. – Bardzo podoba mi się pomysł zajęć o nazwie „Śladami chełmskiej starówki”. Dobrze, by dzieci dowiedziały się czegoś o historii swojego miasta nie z książek, a obserwacji – mówi pani Bożena.

Nowością, która pewnie zainteresuje bardziej chłopców, będą zajęcia zorganizowane na Żółtańcach, które będą polegać na... łowieniu ryb.

Krasnostawski Dom Kultury rusza ze swoją ofertą już dziś. Propozycja zajęć została skierowana do dzieci i młodzieży. Mimo że zapisy teoretycznie już się skończyły, KDK wciąż przyjmuje uczestników. Każdy chętny może się zjawić na wybranych przez siebie warsztatach lub jeśli chce, na wszystkich.

Podobnie jak w zeszłym roku, w ofercie KDK znalazły się warsztaty fotograficzne, plastyczne i teatralne. Nową atrakcją będą spotkania z twórcami ludowymi, na których dzieci będą uczyły się plecionkarstwa, a także pojadą do Pawłowa na zajęcia z garncarstwa. W ofercie znalazły się także multimedialne spotkanie z Fryderykiem Chopinem oraz oglądanie filmu „Lista Sendlerowej”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ANNA
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ANNA
ANNA (4 lipca 2011 o 19:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie już taka akcji ,,Lato w mieście prowadzona jest w MDK ,,Pod Akacją" Tutaj również nauczyciele prowadzą zajęcia(tutaj nie ma instruktorów), a dzieciaki są bardzo zadowolone!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!