piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm kusi inwestorów atrakcyjnymi działkami. Do przebudowy parking przy aquaparku

Dodano: 15 czerwca 2017, 14:44

Efektem przebudowy tego parkingu ma być kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych
Efektem przebudowy tego parkingu ma być kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych (fot. Jacek Barczyński)

Zarząd Dróg Miejskich gotów jest podpisać umowę z wyłonionym drogą przetargu wykonawcą rozbudowy parkingu położonego przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej. Stawką jest kilkadziesiąt dodatkowych miejsc postojowych dla okolicznych mieszkańców oraz gości położonego po drugiej stronie ulicy Chełmskiego Parku Wodnego.

Rozbudowa parkingu pozwoli zlikwidować prowizoryczny parking tymczasowo urządzony na działce przylegającej do aquaparku. Docelowo działka ta jest przeznaczona do sprzedaży odpowiednim inwestorom.

– Projekt parku wodnego od początku przewidywał możliwość powstania obok na przykład galerii handlowej, obiektu hotelowego lub budynku usługowego, który może nawet zostać połączony wspólnym korytarzem z aquaparkiem – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Przeznaczony na to teren był wykorzystywany podczas budowy parku wodnego jako plac magazynowy, a następnie w części jako parking. Teraz wraca do miasta i zostanie wreszcie wystawiony na sprzedaż.

Przyciągający tłumy Chełmski Park Wodny znacznie podniósł atrakcyjność tego rejonu miasta. Na obecnym etapie wolny teren składający się z kilku działek o łącznej powierzchni około 0,63 ha został zlecony do oszacowania. To z kolei da podstawę do wszczęcia dalszych procedur związanych ze zbyciem nieruchomości.

Inny atrakcyjny teren przeznaczony do sprzedaży to działki o łącznej powierzchni około 1 ha w rejonie ulicy Zielnej i Obłońskiej. Do tej pory nie było tam dojazdu. Teraz powstaje tam nowa ulica.

– W ten sposób uwalniamy kolejne atrakcyjne pod względem inwestycyjnym obszary, które w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod usługi – dodaje prezydent Chełma.

Kolejne działki pod ewentualne inwestycje wygospodarowywane są w ramach zmian wprowadzanych w miejscowym planie zagospodarowana przestrzennego. Informacje na ten temat uzyskać można m.in. w Wydziale Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego UM.

Czytaj więcej o: Chełm aquapark
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 czerwca 2017 o 19:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może otworzyć szkołę, w której w dwa tygodnie opanuje się dwa języki? Ja dałbym 10.000 zł, by tego cudu dokonać z jednym językiem. I znam wielu innych, którzy więcej by za tę przyjemność zapłacili. Zastanawia mnie fakt, że poważny dziennik tak ochoczo wspiera oszusta? Po co Wam pośrednik? Sami obiecujcie ten efekt za pomocą fiszek, które można normalnie za 20zł kupić. Po co bawić się w pasera?
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2017 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kolejna GALERIA w Chełmie, no bez przesady tyle dobra na raz
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2017 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Postawic tupolewa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!