środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Chełm: Majówka 2012 – patriotycznie, kulturalnie i sportowo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2012, 13:45

Msza za Ojczyznę, składanie wieńców i kwiatów pod pomnikami i krzyżami, Apel Pamięci, salwa honorowa i wojskowa defilada. To tradycyjne elementy chełmskich obchodów święta 3 Maja. Do tego organizatorzy przewidzieli już od dzisiaj szereg imprez kulturalnych i sportowych.

Msza w intencji Ojczyzny 3 maja rozpocznie się o godzinie 9.30 w Bazylice Narodzenia NMP. Po jej zakończeniu uczestnicy złożą wieńce i kwiaty przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Krzyżu Niepodległości.

O godzinie 11 uroczystości przeniosą się na pl. Łuczkowskiego, gdzie na początek odegrany zostanie hymn miasta. W ramach wojskowego ceremoniału dowódca Garnizonu Chełm złoży meldunek i wezwie poczet sztandarowy do podniesienia flagi na maszt. Po hymnie państwowym głos zabierze Agata Fisz, prezydent miasta. Uroczystość zakończy defilada wojskowych pododdziałów z udziałem Grupy Rekonstrukcyjnej Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej z Janowa k/Chełma.

Uzupełnieniem oficjalnych obchodów na pl. Łuczkowskiego w godzinach 12-13 będzie koncert pieśni i piosenek patriotycznych, konkursy wiedzy o Konstytucji 3 Maja, konkurs plastyczny oraz degustacja żołnierskiej grochówki.

Cykl majówkowych imprez kulturalnych rozpocznie się już dzisiaj. O godzinie 13.30 w chełmskim Domu Kultury zaplanowano otwarcie organizowanego przez MDK Ogólnopolskiego Turnieju Boogie-Woogie o Puchar Prezydenta Chełma. Tego samego dnia o godzinie 17 zapowiedziano galę finałową. Tym razem za wstęp trzeba będzie zapłacić 15 zł.

Kolejne propozycje kulturalne to 1 maja o godzinie 18 również w ChDK koncert charytatywny "Gramy więc pomagamy”. Wystąpią zespoły Loom Many Names, Fear of the Silence i Prorok. Z kolei 3 maja o godzinie 16 w Ośrodku Kultury Gminy Chełm-Żółtańce zaplanowano otwarty koncert patriotyczny "Biało-Czerwona”.

Propozycja na 5 maja o godzinie 21 to plenerowy spektakl teatralny "Maskarada" w wykonaniu Teatru "Tu i Tam " z MDK w Chełmie w reż. Andrzeja Kwiatkowskiego. Sceną będzie pl. Łuczkowskiego.

Cykl zaplanowanych imprez sportowych otwierają 30 kwietnia o godzinie 15.30 na boisku Orlika przy ul. Sienkiewicza turnieje piłki nożnej "Dzikich Drużyn” i siatkonogi. Równolegle w Hali MOSiR rozpocznie się turniej tenisa stołowego, również dla dzieci i młodzieży. Turnieje te zakończą się finałami 2 maja. (bar)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!